Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Перспективи є!
Вісті Роменщини
Середа, 18 травня 2011, 00:00      Ромни, Сумська область

Збір, вивезення та утилізація побутових відходів є одним із тих життєво важливих питань, від успішного вирішення яких залежить, можна сказати, стан існування кожної без винятку громади. У Ромнах відходи захороняють на міському полігоні. Нещодавно депутати міськради прийняли рішення про оголошення конкурсу на визначення виконавців цієї послуги.

Тимчасово в Ромнах працюватимуть два підприємства: „старе” – ПП „Еліпс” і „нове” – ТОВ „ПМК-Ресурс”. Додає важливості питанню утилізації сміття очікуваний у кінці травня візит делегації з Євросоюзу. Адже представники європейських держав мають наміри ознайомитися з тим, як працює надана Ромнам у рамках проекту TACIS спецтехніка. Всі ці факти й спонукали до розмови із заступником міського голови, котрий курирує комунальні питання, Андрієм Жарим.

– Андрію Геннадійовичу, розкажіть про переговори з даної проблеми та конкретизуйте умови, на яких „ПМК-Ресурс” визначено тимчасовим виконавцем послуг і якому передано спецтехніку.

– Необхідно наголосити, що окремими зацікавленими особами з кінця 2010 року і до остаточного вирішення питання сесією міської ради 28 квітня почала нагнітатись обстановка навколо питання подальшої долі техніки з вивезення та захоронення твердих побутових відходів, отриманої містом за програмою TACIS. Це не дивно, оскільки ціна питання майже 10 мільйонів гривень. Тому  на багатьох апаратних нарадах, засіданнях та „круглих столах” лунали пропозиції якнай­швидше розв’язати проблему. Створювалась ілюзія, що варто тільки прийняти рішення про продовження терміну дії договору оренди і все враз стане добре й запрацює, ніби за помахом чарів­ної палички. Насправді за всіма цими „пропозиціями” не було відповіді на головні питання: як забезпечити нормальну експлуатацію техніки та проведення рекультиваційних робіт? Оскільки це  коштувало близько 1,1 млн. грн. – суми, м’яко кажучи, непідйомної для міського бюджету. Розмови ж щодо влаштування дороги з битої цегли чи якогось іншого непотребу були щонайменше наївними, оскільки мова йде, як я вже сказав, про техніку вартістю в мільйони, що має досить низьку посадку і яка їздить лише дорогою з нормальним твердим покриттям. Тому влада Ромен рішуче відкинула пропозиції вирішити питання „з кандачка”, і почалися складні перемови з потенційними інвесторами.

Сумська компанія „ПМК-Ресурс” ще в минулому році давала Ромнам пропозиції щодо інвестицій в міський полігон, але не знайшла тоді підтримки серед депутатського корпусу. Опози­ційна частина депутатів, до якої належав і я, намагалась вирішити питання на користь підприємства з комунальною формою власності. Нині часу на такі дії не залишилось, й постала серйозна загроза, що техніку, яка не використовується, а ПП „Еліпс” користувалося тільки трьома одиницями транспорту (компактором “Bomag”, навантажувачем “Ko­mat­su”, самоскидом „КамАЗ”, решта не використовувалась взагалі), через викладені вище причини можуть передати іншому місту. Довелося діяти рішуче, але переговори з потенційними інвес­торами дали бажаний результат. Якщо конкретно, то „ПМК-Ресурс” пропонує за власні кошти виконати такі роботи: облаштування під’їзної дороги із залізобетонних плит вартістю понад 300 тис. грн., проведення робіт із захоронення відходів землею вар­тістю близько 700 тис. грн., монтаж електронних ваг для зважування сміттєвозів вартістю 45 тис. грн. Взамін інвестор розраховує на перемогу в оголошеному місь­кою радою конкурсі на вивезення ТПВ і отримує право на вивезення сміття з міста на чотири роки. При цьому тарифи до кінця року лишаються незмінними, а потім зростають лише на суму різниці основних складових (паливо, електроенергія, мінімальна зар­плата). Все це буде чітко прописано в договірних умовах. Перемога ж у конкурсі за умови вкладення таких інвестицій є більш ніж реальною. Це суто прагматичний, абсолютно зрозумілий мені як колишньому підприємцю підхід. Для того, щоб щось отримати, треба вкладати і власні кошти, а не лише чекати, поки все виконає держава чи міська рада. До речі, ці кошти пропонувалось вкласти і власнику ПП „Еліпс” Армену Агаханяну, проте він від такої пропозиції відмовився.

– Що вже зроблено для облаштування полігону ТПВ? І що планується?

– На даний час розпочаті пов­номасштабні роботи з рекультивації території міського полігону, вже покрито шаром ґрунту близько 30% площі. І це лише за кілька днів! До 25 травня роботи будуть завершені в повному обсязі, у мене сумнівів щодо цього немає. Почали завозити бетонні плити, їх почнуть монтувати 17 травня, з того ж дня починаються роботи з монтажу електронних ваг. Строк закінчення той самий. Всі роботи проводяться згідно із графіком, контролюються міською владою.

– Які заходи вживатимуться для збільшення відсотка охоплених послугою з вивезення побутових відходів у віддалених мікрорайонах?

– Аж надто низький відсоток охоплення населення договорами на вивезення сміття є не лише ознакою низької культури пово­дження з відходами та незрозумі­лою мені як корінному роменцю байдужістю до проблеми довкілля, а насамперед недоробки з боку нині діючого ПП „Еліпс”. Хоча недоробки з боку санстанції, екологічних служб, а також, звичайно ж, місцевих органів влади теж цілком очевидні. Як наслідок – забруднені береги річок, лісосмуги, яри та інші місця. А потім доводиться докладати значні зусилля, витрачати кошти міського бюджету та спонсорські, залучати учнів шкіл, коледжів, трудові колективи для їх ліквідації. Нами вже проведена досить значна робота з ліквідації стихійних сміт­тєзвалищ восени. І вона триватиме через величезні обсяги сміт­тя протягом всього весняно-літ­нього періоду.

Перспективи ж вирішення проблеми в майбутньому, на мій погляд, у наступних кроках. Найперше – треба прибрати існуючі стихійні звалища, тим самим за­свідчити серйозність намірів влади навести порядки, та й люди не будуть смітити там, де чисто. По-друге, необхідно новій органі­зації-надавачу послуг провести дуже серйозну роботу щодо підписання договорів із населенням. І ми будемо максимально сприяти для якнайширшого охоплення людей послугою. Необхідно встановити нормальний графік вивезення сміття – один-два рази на тиждень, а не раз на місяць, як зараз. Адже не у всіх є де складувати непотріб, і це є одним із факторів, що не сприяють збіль­шенню відсотка людей, які мають угоди на надання послуги. Зараз це лише 5-10%, а наша мета підняти його майже до 100%. Тобто роботи багато. І, по-третє, на жаль, фіскальні заходи. Ми маємо наміри ввести в головному управлінні міського господарства спеціальну посаду контролера. Будемо спільно з санепі­дем­станцією та екологічними служ­бами накладати штрафи на тих, хто смітить. Адже штрафи, які мають сплачувати порушники, складають від 340 до 1700 грн., а плата за вивезення сміття лише 5 грн. за місяць. Переконаний, що той, хто сплатить таку солідну су­му, іншого разу так не зробить і попередить близьких та сусідів про те, що ситуація з наведення порядку в місті змінилась. І, звичайно, необхідна масова роз’яс­ню­­вальна робота серед населення.

– Окресліть основні вимоги до учасників конкурсу на право надавати послуги з вивезення й захоронення відхо­дів. Коли стане відомим переможець? Він буде один чи де­кіль­ка?

– Основною умовою є жорсткий контроль з боку міської влади за ціноутворенням. Також суворе дотримання графіків вивезення сміття з контейнерних майданчиків, відповідальність за їх санітарний стан. Бо зараз вивозить сміття ПП „Еліпс”, а за санітарний стан відповідають ЖЕКи. Конкурсна процедура, згідно з умовами, що врегульовані постановою Кабінету Міністрів України, завершиться через 2,5-3 місяці. Буде визначений єдиний надавач послуг у місті, при цьому, повторююсь, пріоритет надаватиметься організації, яка готова на зу­стріч­ні кроки у вигляді інвестицій для забезпечення безперебійної експлуатації європейської техніки.

Спілкувався

Павло КЛЮЧНИК.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

22
22