Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Кооперуються виробники та переробники
Кооперуються виробники та переробники
Вісті Роменщини
Середа, 18 травня 2011, 00:00      Ромни, Сумська область

Тетяна Олександрівна Борисенко працює директором філії ВАТ “Роменський молочний комбінат” ПП “Рось” лише три місяці. Приступивши до обов’язків, усі старання спрямувала на покращення діяльності підприємства.

Однією з проблем є заготівля сировини у населення. Україна, як відомо, взяла курс на вступ до Євросоюзу, тому з часом, можливо, прийом молока від дядьківських корів буде заборонено. Для покращення співпраці між переробним підприємством і здавцями молока виникла потреба створити об’єднання. Саме про це розповідає читачам Т.О. Борисенко.

– Тетяно Олександрівно, як виникло питання створити кооператив?

– Цю ідею підказало саме жит­тя. Адже закуповувати молоко дідівським методом (виливати його з відра прямо в цистерну автомобіля) – це і незручно, і не відповідає санітарним нормам.

З входженням України до сві­тової організації торгівлі постали нові вимоги до якості продукції. Молоко потрібно забирати великими партіями, охолодженим. Тому й вирішили об’єднатися у кооператив. Розроблено ста­тут, який у процесі роботи вдос­­коналюватиметься, адже для нас це справа нова. Тому займатиметься цим досвідчений спеці­а­ліст О.О. Кучкова. Кооператив уже працює. Його членами стали декілька жителів с. Василівки (Роменського району) та с. Семенівки (Липоводолинського).

– Назвіть основні функції цього об’єднання? Які плюси від такої співпраці матимуть переробне підприємство та власники корів?

– Найважливіше те, що підприємство більше заготовлятиме молока, розширюватиме виробництво, 600 його працівників матимуть роботу. Продукцію закуповуватимемо в селах району, отож не потрібно їздити по нього за тридев’ять земель. Члени кооперативу безкоштовно отримуватимуть такі послуги, як ветеринарне обслуговування, осіменіння тварин. Плануємо також закуповувати фураж у тих сільгосппідприємств, з якими працюємо щодо заготівлі молока. Але не за ринковими цінами, а за виробничою собівартістю і завозити його членам кооперативу в рахунок зданого молока.

Організоване забезпечення тварин дешевими кормами буде прийнятним для літніх людей, які мають бажання утримувати корів, а вже самотужки заготовити та завезти фураж для них є проблемою.

– Які переваги матимуть члени кооперативу перед іншими здавцями?

– Згідно з договором, тварин орендуватиме кооператив, а їх власники поратимуть худобу. Отож отримуватимуть доплату за догляд, яка, планується, становитиме 5 копійок за літр реалізованого молока. Вони обов’язково матимуть винагороду за свою працю.

Кооператив здійснюватиме самостійну виробничу діяльність і, безперечно, дбатиме про своїх членів. Вони матимуть можливість отримати безпроцентні кредити на придбання молодняка ВРХ, обладнання для механіч­ного доїння корів і таке інше.

Та головна мета кооперативу – збільшення поголів’я тварин у дядьківських хлівах, адже від цього зростатиме зайнятість населення. Люди не виїздитимуть на заробітки, працюватимуть і житимуть у сім’ях.

Розмову записав

Микола ГНАТЕНКО
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Святкова хода
Святкова хода