Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Під стягом Перемоги
Вісті Роменщини
Понеділок, 16 травня 2011, 21:15      Ромни, Сумська область

Заходи, присвячені 66-й річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні, відбувалися не лише 9 травня. Голова райдержадміністрації Вік­тор Сєрік привітав ветеранів Роменщини на урочистостях, які традиційно пройшли напередодні в коледжі СНАУ.

Очіль­­ник району вручив медалі «65 років звільнення Республіки Білорусь від німецько-фашистських загарбників» учасникам бойових дій І.І. Кір’яну (с. Глинськ), Д.А. Салогубу (Салогубівка), О.П. Козлу (Левченки), П.В. Олексенку (Заруддя), Г.П. Товчигречці (Ярмолинці), П.Д. Нагорному, П.А. Острішку (Хмелів) а також «На честь 65-річчя повного звіль­нення Ленінграда від фашистської блокади» – Г.Д. Королю (Бессарабка), І.Н. Рєз­ні­кову (Перекопівка). Студенти на­вчальн­ого закладу розважили визволителів концертом, дякуючи за мир, добробут і злагоду від імені дітей і онуків – поколінь, які не зазнали страхіть війни. Виступи ансамблю «Стожари», Світлани Іванової, Владислава Шолудька, Вікторії Ляшко навіяли колишнім воїнам нелегкі спогади юності, якими вони ділилися за щедрим столом, накритим для них завдяки меценатам: керівникам ТОВ «Роменський завод продтоварів» О.І. Саєнку, філії «Роменський молочний комбінат» ПП «Рось» – Т.О. Борисенко.

Завітали до сивочолих переможців із вітальними листівками та подарунками очільник Ромен Микола Калашник і депутат міської ради Яків Зубан. Зокрема, вони відвідали О.Г. Проскуріну, С.І. Запорожченка, П.С. Литвяка, М.Т. Клименка, М.А. Кухоль та бага­тьох інших. Під час спілкування звучали слова щирої вдячності людям, які відстояли Батьківщину, виявили нездоланну мужність та незламність духу, захищаючи рідну землю від фашистської нечисті.

Традиційно відвідали й привітали ветеранів представники наймолодшого покоління роменців – учні шкіл. Не забули про тих, хто боронив рідну землю, а потім відбудовував зруйноване війною, трудився на підприємствах, в установах і ор­ганізаціях. Так, почесні відзнаки МНС колишнім працівникам центру, ветеранам Великої Вітчизняної війни полковнику у відставці Семену Молчанову та старшому прапорщику у відставці Миколі Клименку вручив начальник 2-го Спеціального регіонального центру швидкого реагування Сергій Біляєв.

Святу Перемоги присвятили й чудовий концерт у міському Будинку культури за участю найкращих виконавців і художніх колективів. У вестибюлі можна було оглянути сюжетні експозиції міських шкіл і центру позашкільної освіти з історії Другої світової війни. Запрошених ветеранів Великої Вітчизняної війни зі сцени привітав міський голова. Ностальгійні пісні в супроводі повоєнних вальсів зворушливо доповнювала документальна хроніка часів Великої Вітчизняної, що демонструвалася під час ви­ступів на екрані поряд зі сценою. Тремтливим щемом озивалися в душах переплетіння слів, музики й хореографії народного хору «Ветеран», Марини Синюкової, Євгенія Покопцева, Лариси Вовненко, Володимира Момота, Любові Усової, Михайла Богданова, Валентина Коновала, Юлії Бердник, Олександра Пілюгіна, Надії Демченкової, Світлани Івко, Миколи Карпушкіна, Валентини Любивої, Тетяни Баляби, Дар’ї Адаменко, Вікторії Пачковської, Тетяни Литвиненко та хореографіч­ного колективу «Реверанс» СЗОШ № 1.

У понеділок, 9 травня, урочистості розпочалися театралізованим дійством на Алеї Героїв. Після покладення квітів святкова колона на чолі з духовим оркестром спеццентру МНС прокрокувала центральними вулицями Ромен до братської могили, що на вул. Горького, де й відбувся мітинг.

Вітання Президента України Віктора Януковича зачитав заступник голови облдержад­міністрації Олександр Цупро. Також посадовець передав вітання від керівництва області.

Зі щирими побажаннями мирного неба над головою, довголіття й міцного здоров’я ветеранам та всім жителям нашого краю до присутніх звернувся міський голова Микола Калашник. Він вручив почесні грамоти міськвиконкому ветеранам, котрі, незважаючи на поважний вік, активно долучаються до життя міста, зокрема патріотичного виховання молоді.

Поздоровив бойових побратимів з Днем Перемоги учасник бойових дій, ветеран війни і праці Василь Мерко.

Також слово мали депутат міської ради Яків Зубан, війсь­ковий комісар Роменсько-Недригайлівського ОМВК Андрій Ішутов, учениця ЗОШ № 11 Вікторія Салівон.

Під лункі залпи салюту учас­ники мітингу вшанували пам’ять полеглих хвилиною мовчання. До братської могили лягли численні букети і корзини квітів.

Святкові заходи продовжилися в міському парку культури й відпочинку ім. Т.Г. Шевченка, а на ветеранів чекала солдатська каша в спеццентрі МНС. Завершили урочистості концерт на центральній площі та феєрверк.

Також цього дня за участю керівництва міста на чолі з Миколою Калашником, депутатів обласної та міської рад, представників організації вої­нів-афганців, козаків Роменської сотні та місцевих жителів відбулося відкриття пам’­ятного знака в Лозівському мік­рорайоні з іменами тих, хто загинув на фронтах Великої Віт­чизняної. Від імені мешканців мікрорайону подякував очільнику Ромен Миколі Калашнику, депутатам облради Івану Телющенку, Геннадію Свірському та всім, хто сприяв спорудженню пам’ятного знака, депутат облради Микола Андрусенко – один з ініціаторів його встановлення. Як наголосив голова спілки воїнів-афганців Віталій Коломієць, встановлення пам’ятного знака є виявом вдячності й святим обов’язком вшанувати загиблих земляків. Він вручив подяку Віктору Москаленку за вагомий внесок у збереження пам’яті воїнів-роменців. Про нерозривний духовний зв’язок поколінь захисників рідної землі йшлося у виступі полковника Українського козацтва Олександра Іващенка.

Відслужив молебень та про­вів освячення пам’ятного знака настоятель Всіхсвятського храму отець Димитрій.

9 травня представники влади побували на святкових мі­тингах у сільських радах, особисто привітали ветеранів. Зо­крема, Олек­сандр Цупро, Вік­тор Сє­рік, його перший заступник Володимир Татарінов, голова районної ради Сергій Хоронько завітали з подарунками до господи ветерана війни, мешканця м. Ромни В.К. Литовки. Почесних гостей також приймали солдати-переможці бобричанин Г.В. Лютий і зарудчанин П.В. Олексенко.

Павло КЛЮЧНИК,

Денис МЯГКОВИЧ
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

35
35