Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Тепло родинних цінностей
Тепло родинних цінностей
Вісті Роменщини
Середа, 11 травня 2011, 12:47      Ромни, Сумська область

Матері-героїні, особливо діти війни, дивують силою духу, всеосяжним спокоєм, упевненістю й енергією, надихаючи оточуючих.

Ганна Платонівна Гречана випестила п’ятьох дітей, а зараз тішиться дев’ятьма онуками й двома правнуками. На 76-му році життя досі допомагає родині. Хоч і переїхала кілька років тому до доньки в Ромни, теплу пору року проводить на дачі в Пустовійтівці, пораючись на городі чи з пернатою живністю.

Усе життя вона мешкала в с. Червона Слобода Недригайлів­ського району.

– Багатодітні сім’ї в нашому селі нікого не дивували. Так було прийнято. У сусідів також було по четверо-п’ятеро нащадків, – згадує Ганна Платонівна.

Їй не довелося продовжити навчання після “семирічки”. Треба було допомагати матері піднімати менших сестер-двійняток. Адже батька як забрали на фронт, так його й не бачили. Лише похоронка сповістила родину про його загибель.

– Пам’ятаю, як мати дуже голосно плакала, отримавши її, – розповідає Ганна Платонівна, – а батька я майже не знала. Не забуду тільки, як ніс мене маленьку на плечах, коли йшов на війну... Окупанти нам не завдали великого лиха, а от у сусідніх селах творили безчинства. У нас на городі розташовувалася польова кухня. Німецький кухар пригощав хлі­бом з повидлом, а ми про такі ласощі навіть не чули тоді. Жестами він пояснював, що на нього вдома чекають двоє діток – наших ровесників і сміявся, дивлячись, як ми уплітаємо за обидві щоки гостинці. Під час війни та після неї було найважче. Топити було нічим, ми, дітвора, взимку не злазили з печі. Там хоч трохи було тепліше, а в хаті навіть вода замерзала.

Здається, Ганна Платонівна керується давньою мудрістю про те, що жити потрібно тільки приємними спогадами. Тому зде­біль­шого ділиться радощами свого життя – успіхами дітей, онуків, правнуків. Про себе сказала лише кілька скупих слів: жила, як всі, трудилася. При цьому діти зовсім не обтяжували, навіть допомагали по господарству, коли підросли. Хоч і натерпілася від суворих звичок чолові­ка, якого вже немає на цьому світі, згадує його з любов’ю.

Такій філософії життя варто позаздрити кожному мешканцю нашої країни – заручниці демо­графічної кризи. Подвиг материнства, напевно, уособлений у цій жінці, яка зовсім не зважає на пережите, й усі свої мрії присвячує майбутньому своїх нащадків і, зокрема, журиться легковажним ставленням сучасної молоді до сімейного життя.

Денис МЯГКОВИЧ
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Стародавній обряд
Стародавній обряд