Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини На обід – каша, не китайська – наша
На обід – каша, не китайська – наша
Вісті Роменщини
Середа, 11 травня 2011, 12:22      Ромни, Сумська область

Не балує цьогорічна весна хліборобів теплом. але ж і зволікати з посівною не можна, бо з кожним днем “ті­кає” волога з ґрунту. На полях ДГ “Агрофірма “Надія” панує справжня трудова симфонія. І попід дорогою, і попід ліском, і аж ген за обрієм гуркочуть трактори, створюючи добрий на­стрій: якщо селяни сіють, значить, буде продовольчий достаток у країні.

– Погожих днів не чекаємо, а працюємо, – говорить головний агроном господарства М.М. Москаленко. – у загінках 8 посівних агрегатів, за день у середньому впоруємо близько 150 гектарів. А в цілому насіння ярих поклали в ґрунт на 600 гектарах. На черзі сівба соняшнику (170 га), сої (200 га). До речі, цю бобову культуру вигідно вирощувати. На ринку тонна зерна коштує 4 тис. грн. Використовуємо її й на корм худобі, бо ж утримуємо 600 корів. Як і в попередньому році, “спіткнулися” на озимині. Десь 400 гектарів (половина площ) доведеться пересівати. Це ще раз підтверджує, який великий ризик має сільсь­когосподарське виробництво.

Про справи агрофірми розповідав Микола Микола­йович, кермуючи стареньким “бобиком” вибоїстими дорогами. Автомобіль біля ставка колихнуло і в ньому запахло борщем.

– Напевно, страву розлив? – забідкався агроном і, зупинивши машину, заглянув у багажник. До кабіни повернувся вже спокійний. – Все гаразд, трішки схлюпнулося.

Побачивши похідну кухню, механізатори зупинили агрегати, стали в чергу за обідом. Валентина Купрієнко обслуговує трударів. Їжа смачна і висококалорійна: борщ з м’ясом, гречана каша з котлетою, компот з м’якою, ще теплою булочкою. Прикинув, що такий обід у місті коштує 35-40 грн., а в господарстві всього 2 гривні.

– Гречку свою їмо, не китайську, – мовив головний технолог поля, – і надалі будемо з крупами. Плануємо засіяти гречкою 200 га.

До речі, ця культура нині в ціні, тонна елітного насіння коштує 40 тис. грн., тож будемо її практикувати.

У сільгосппід­приємстві всі роботи ведуться злагоджено, організовано. Механізатори знають своє діло, працьовиті, дисципліновані. Серед них особливою старанністю відзначаються Іван Скакун, Віктор Бандурка, Віталій Давиденко. На ремонті машин та знарядь сумлінно потрудилися слюсар Микола Купрієнко, коваль Олександр Зубко, молотобоєць Сергій Журенко та інші. Все це дає можливість перехрестівцям вчасно та якісно обсіятися і бути з врожаєм.

Микола ГНАТЕНКО
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

54
54