Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Чверть віку лунає чорнобильський дзвін
Чверть віку лунає чорнобильський дзвін
Вісті Роменщини
Середа, 11 травня 2011, 12:21      Ромни, Сумська область

Минуло 25 років відтоді, як світ сколихнула техногенна катастрофа на Чорнобильській атом­ній електростанції. У ліквідації її на­слідків брали участь люди різ­них професій – пожежні, війсь­ко­ві, енергетики, будівельники, лікарі, правоохоронці та інші, серед яких чимало було й ромен­ців. Ціною власного життя і здоров’я вони врятували світ від радіоактивного лиха.

26 квітня у Ромнах відбувся мі­тинг-рек­вієм, присвячений 25-й річниці катастрофи на ЧАЕС. Представники органів влади, під­приємств, установ, організацій, жителі міста і району зібралися біля пам’ятного знака чорно­биль­цям на бульварі Шевченка, щоб висловити щиросердне спасибі живим ліквідаторам  і вшанувати тих, хто вже відійшов у вічність.

І міський голова Микола Калашник, і голова районної ради Сергій Хоронько у своїх виступах наголосили, що мешканці Ро­мен і сіл району завжди пам’ятатимуть подвиг своїх земляків та жителів інших регіонів, котрі самовіддано боронили рідну землю від рукотворного монстра. Керівники міста і району вручили почесні грамоти міськвиконкому та районної ради учасникам ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС. На жаль, не всі змогли отримати їх особисто.

Як констатував голова громадської організації „Інваліди Чорнобиля” Олександр Бондарчук, державні мужі не повною мірою проявляють турботу й пік­лування про тих, хто втратив здоров’я в ті трагічні квітневі дні у боротьбі з радіоактивною смертю.

Настоятель Вознесенської церк­ви Іван Кавчак провів релі­гійну відправу. Присутні вшанували пам’ять померлих ліквідаторів-чорнобильців хвилиною мовчання, до пам’ятного знака лягли букети й корзини живих квітів.

Тематичні заходи, присвячені 25-й річниці катастрофи на ЧАЕС, відбулися також у селах ра­йону, в навчальних закладах, установах і організаціях. Так, мі­тинг-реквієм пройшов у 2-му Спеціальному регіональному центрі швидкого реагування МНС. Роменські рятувальники хвилиною мовчання вшанували пам’ять своїх колег-по­жежників, які першими 26 квітня 1986 року кинулися рятувати людство від най­більшої у світі техногенної аварії. Завершився захід поми­наль­ним молебнем за загиблими у каплиці на честь ікони Божої матері «Неопалима ку­пина».

Павло

КЛЮЧНИК.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

21
21