Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Майбутнє села – молоко і газ
Майбутнє села – молоко і газ
Вісті Роменщини
Неділя, 10 квітня 2011, 00:00      Ромни, Сумська область

Заступник голови Сумської обл­держадміністрації О.М. Цупро відвідав Волошнівку і Хоминці. Передусім він подякував людям за підтримку його кандидатури в де­путати обласної ради, поцікавився проблемами глибинки.

Весняні клопоти не дали змоги більшості мешканців зустрітися з представником влади, тому Олександр Миколайович запросив людей до громадської приймальні в райдержадміністрації (тел. 2-11-62). Завдяки їй кожен зможе передати своє звернення, а в разі крайньої необхідності навіть поспілкуватися віч-на-віч із депутатом за допомогою Інтернету.

В обох селах жителів найбільше турбує будівництво газопроводу. З цього питання й розпочалися зустрічі.

– У Роменському районі негазифікованим залишився лише цей напрямок, – пояснив Олександр Цупро. – І скільки б не точилися суперечки про доціль­ність голубого палива, газ – це норма життя. Тому докладемо всіх зусиль, щоб ним змогли користуватися й тут. Над вирішенням подібних питань працюватиме й депутатська група обласної ради “Спільна громада”. За необхідності підключатимемо народних обранців Верховної Ради України. Проект будівництва під­відного газопроводу, розроблений у 2006 році, зараз переоцінюється. Ймовірно, його вар­тість, що складала 1,9 млн. грн., за ці роки зросла приблизно на 10%. Звичайно, навіть за тісної співпраці з вами для його втілення потрібно 2-2,5 року, – конкретизував він.

Відверта відповідь, напевно, збентежила зібрання. Здалося, люди знову чекали на чергову казку про покращення життя. Та розповідати її гість не збирався. Навпаки – запевнив, що досягти розвитку в будь-якій галузі України буде складно. Багато залежить від активності громади, зокрема і в даному випадку. Так, жителі вже можуть прокладати вуличні мережі, для чого доведеться витрачати власні кошти. Це сприятиме пришвидшенню будівництва підвідного газопроводу, що, в свою чергу, фінансуватиметься за рахунок “нафтових” коштів та інших джерел, про які подбає влада. Так чи інакше справи просуваються, але бажаючим запалити в хаті блакитний вогник не варто чекати, склавши руки. Так і зробили члени хо­минцівського газового кооперативу, а сумніви, сподіватимемося, розвіяли слова заступника голови облдержадміністрації. Їм, до речі, зовсім недавно не довіряли й мешканці тепер уже газифікованого Смілого, – додав го­лова РДА В.П. Сєрік, який супрово­джував Олександра Миколайовича під час робочої поїздки. А мешканці с. Красне погодилися на значні внески, просто змусивши цим райдержадміністрацію запланувати 300 тис. грн. на підвідний газопровід до населеного пункту.

До активних дій підштовхує й проблема молокозаготівлі, спів­звучна всім населеним пунктам району. Її обговорювали навіть жвавіше, ніж газифікацію. Тому що знайти спільну мову між здавачами та переробниками набагато важче, ніж вишукати гроші для будь-яких проектів, – зауважив О.М. Цупро. Важелі впливу в умовах ринкової економіки залежать тільки від фінансових перспектив. Задля їх досягнення підприємці, якими в даному випадку є обидві сторони, використовують усі наявні можливості. Є вони й у власників корів. Їм потрібно створювати молочні ко­о­перативи з відповідним обладнанням. Тільки завдяки цьому переробники закуповуватимуть сировину вже за ціною товаровиробника – щонайменше на грив­ню дорожче, – запевнив Олександр Миколайович. Галузь має значні резерви, адже молокопереробні підприємства завантажені в цілому тільки на 50%. Крім того, розроблено обласну програму підтримки таких об’єд­нань, зокрема й фінансово.

На державному рівні ініціюється створення нових виробничих ланок, які б вигідно конкурували з ціновою політикою монополіс­тів. А вони планують іще знизити ціну, – попередив Віктор Сєрік. Справа в тому, що раніше держава дотувала діяльність переробників молока. Тепер ці гроші отримуватиме виробник. Віктор Петрович також звернув увагу на те, що при великих підприємствах уже пробують організовувати виробничі кооперативи. В такому випадку все знову залежатиме від них, а не від громади. Варто об’єднатися лише кіль­ком здавачам, щоб люди побачи­ли вигідність такого підходу. Це єдиний вихід, щоб зберегти основний заробіток сучасного се­ла, – переконаний він. Інакше ри­нок збуту перехоплять інші, наприклад, Білорусь, звідки вже завозять концентровану сировину.

Учасників зібрання переконали ці доводи. Але подолати нерішучість заважають кілька причин. Одну з них – побоювання за­хворювань на лейкоз – і озвучили.

– Зараз можна відкрито говорити, що то була велика афера, – прокоментував зауваження О.М. Цупро. Попередити її змогли тільки після того, як замінили керівників ветеринарної галузі. Ор­гани влади уважно слідкують за подібними проявами й невідкладно реагуватимуть на характерні звернення населення, – повідомив він.

Будувати грандіозні плани тре­ба, але починати з ма­лого. У Волошнівці розпочнуть із спів­праці з ФГ “Урожай”, яке може до­помогти кооперативу. Спеціалісти райдержадміністрації готові зустрітися з усіма бажаючими вступити до нього, щоб пояснити нюанси, – запевнив Віктор Сєрік.

Піднімалося також питання якіс­ного ремонту доріг. Основним каменем спотикання у цій проблемі є те, переконані керівники державних структур, що за станом асфальтівки слідкує не районна, а обласна організація. Турбує селян і транспортне сполучення з містом. Для його покращення райдержадміністрація, узгодивши проект з головою ОДА, планує створити комунальне транспортне підприємство, – розповів В.П. Сєрік. З НГВУ “Охтирканафтогаз” вже ведуться перемовини про придбання п’яти ПАЗів.

У Хоминцях до зібрання приєднався і начальник відділу Держ­­комзему в Роменському ра­йоні С.П. Пронь. Працівникам соціальної сфери нарешті вручили державні акти на право власності на землю. Цієї події вони чекали три роки.

Денис МЯГКОВИЧ
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

9 травня 2009
9 травня 2009