Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Про посівну, фізкультуру та африканську чуму
Про посівну, фізкультуру та африканську чуму
Вісті Роменщини
Четвер, 07 квітня 2011, 20:20      Ромни, Сумська область

Відбулося засідання колегії, яке провів голова райдержадміністрації В.П. Сє­рік. З першого питання “Про роботу управлін­ня агропромислового розвитку РДА та готовність сільськогосподарських підприємств району до проведення комплексу весняно-польових робіт” доповів начальник управління агропромислового розвитку РДА А.М. Демченков.

– Ярі культури в ниніш­ньому році планується посіяти на 54836 га, – відзначив Анатолій Миколайович, – це на 6041 га більше, ніж торік. Розширюємо площі під цукровими буряками – до 4500 га. Для стабільного забезпечення населення продовольством плануємо посіяти 1200 га гречки, 233 га проса, 40 га овочевих культур. Проведена велика робота із закупівлі матері­ально-технічних ресурсів. Станом на 28 березня господарства забезпечені мінеральними добривами на 96%, паливно-мастильними матеріалами – на 89%, засобами захисту рослин – на 86%. Для проведення комплексу весняно-польових робіт потрібно 122 млн. грн., з розрахунку 1,5 тис. грн. на гектар. На ці цілі в основному підуть кошти господарств та кредити банків. Уже оформляють позички ТОВ “Агрофірма “Біловоди” та ФГ Світлани Кривозуб. Озимі культури підростають на 24300 га.

35% площ вийшли із зими в доброму стані, решта – в задовільному. Сьогодні 10000 га озимої пшениці підживлено рідкими комплексними добривами, що сприятиме зростанню врожаїв.

Керівники сільгосппідпри­ємств, інвестори, обробляючи землю, орендовану в селян, повинні турбуватися і про розвиток соціальної сфери населених пунктів. Між ними і сільськими радами укладено 66 соціально-економічних угод на суму 3 млн. 700 тис. грн. Сума нібито й немала, але це лише 67% запланованої. Причина одна: інвестори зволікають із підписанням угод. Але тут свою активність, вимогливість мають проявляти сільські голови, оскільки методи та засоби впливу на орендарів з боку місцевої влади є.

З другого питання “Про роботу управління ветеринарної медицини в Роменському райо­ні щодо недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію Роменського району, організацію про­фі­лактичних заходів проти сказу та питання оздоровлення тварин приватного сектора від лейкозу ВРХ” доповів в. о. начальника управління ветеринарної медицини в Роменському районі В.М. Коваленко.

Як наголосив виступаючий, африканська чума свиней – дуже небезпечне захворювання. Тварин не лікують, а забивають та спалюють. У минулому році в Росії було виявлено 79 неблагополучних пунктів з цієї хвороби. Виникла загроза проникнення її і в Україну, тому проводяться профілактичні заходи. У районі відбулося два засідання надзвичайної державної протиепізоотичної комісії. На базі ДГ “Агрофірма “Надія” проведено навчання-тренінг спеціалістів, як протистояти хворобі. Широку інформацію щодо цього отримують жителі району.

Третім питанням було “Про стан фізичного виховання учнів у навчальних закладах району та завдання з його покращення”. Інформувала начальник відділу освіти РДА Л.П. Шкурат. Людмила Петрівна зосередила увагу на тому, що в школах приділяють значну увагу розвитку фізкультури та спорту. Згідно з шкільною програмою щотижня проводиться три години фізкультури. Займаються з дітьми досвід­чені педагоги, 60% з них мають вищу спеціальну освіту, решта – середню спеціальну. І лише в декіль­кох школах уроки фізкультури ведуть учителі-сумісники. Учні беруть активну участь в турнірах усіх рівнів і добиваються добрих результатів. Так, у змаганнях з легкоатлетичного кросу наші школярі зайняли друге місце в області, футболу – третє, лижних гонок – перше. А в номінації “Козацький гарт” роменці стали призерами на всеукраїнському рівні. Краще у цьому напрямку працюють, добиваються вищих результатів колективи Миколаївської, Кор­жівської, Перекопівської, Ярошівської шкіл.

Заняття проводяться у 20 спор­тивних залах та 8 класних кімнатах, відвідують різні спор­тивні секції 905 учнів.

Є й невирішені питання.  Вживаються заходи для покращення матеріально-технічної бази спортивних закладів, поновлення інвентарю. Спор­тивні зали в Анастасівській та Гришинській школах потребують капітального ремонту. І влітку, коли діти підуть на канікули, ці роботи будуть виконані.

Село не обходиться без піс­ні, танцю, цікавої концертної програми. А демонструють люди свою майстерність у клубах, будинках культури. Провідний методист районного методичного центру народної творчості та культосвітньої роботи при відділі культури та туризму РДА Н.С. Комлик інформувала присутніх з питання “Про роль сільських закладів культури в організації дозвілля сільського населення ра­йону”.

У селах району функціонує 117 культ­ос­вітніх закладів, працює 308 клубних формувань, в яких займається 3000 осіб. З них 34 майстри народної творчості, один самодіяльний художник. Лише з початку нинішнього року в клубних закладах проведено близько 400 заходів. Особливою популярністю серед глядачів користуються такі творчі колективи: народний аматорський хор Бобрицького будинку культури, народний аматорський фольклорний колектив “Надвечір’я” Великобубнівського будинку культури, зразкова аматорська студія дитячого естрадного співу “Рушничок” та інші.

Кращі самодіяльні колективи, зокрема із сіл Великі Бубни, Біловод, Бобрик, Хмелів, Пустовійтівка, Глинськ, беруть участь в обласних та всеукра­їнських оглядах. Усі вони виступають вдало, а вокально-інструментальний ансамбль “Іллінський ярмарок” став лауреатом другої премії на І Міжнародному форумі патріотичної пісні (м. Хмельницький).

Проблемним питанням є опалювання клубних закладів, лише в 65% з них узимку тепло. Практикується переведення культосвітніх “точок” у менші за площею приміщення. Їх і відремонтувати, і обігріти простіше. Тим більше, що в селах зменшується число жителів.

В обговоренні доповідей ви­ступили начальник державної насіннєвої інспекції С.М. Рекленко, начальник Роменської державної станції захисту рослин Л.І. Сиза, директор районної дитячо-юнацької спор­тив­ної школи ім. П.І. Калнишевського О.П. Касьян.

З обговорюваних питань прийнято відповідні розпоря­дження.

Микола ЛАВРИК.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

14
14