Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Намічене реалізується на практиці
Намічене реалізується на практиці
Вісті Роменщини
Субота, 26 лютого 2011, 00:00      Ромни, Сумська область

О.О. Обідейко. Вік – 32 роки. Одружений, має 2 дочок. Закінчив Харківський педагогічний університет (юридичний факультет). В 21 рік уже “обіймав” посаду начальника юридичного відділу Роменської РДА, потім працював заступником голови правління філії “Роменський молочний комбінат “ПП “Рось”. З червня 2010 року – заступник голови РДА. Сьогодні він наш співрозмовник.

– Олександре Олександровичу, склалося так, що все повернулося “на круги свої”. Ви знову в райдержадміністрації. Якщо порівняти коло ваших обов’язків тоді і тепер, то чи є відмінність?

– Сама посада заступника голови говорить про те, що на мене покладається більше обов’язків, ніж тоді, коли працював юристом. А якщо так, то й роботи додалося. Але працювати цікаво. Люди, особливо земляки з Перекопівки, приходять на прийом, телефонують, зустрічають на вулиці, просять посприяти у вирішенні того чи іншого питання. Стараюся допомогти.

Але заступнику голови не можна бути лише консультантом. Головне – дбати про зростання економічних показників промислових та сільськогосподарських підприємств, наповнення бюджету, залучення інвестицій.

Сьогодні в області розроблена і успішно реалізується на прак­тиці Стратегія розвитку “Но­ва Сумщина–2015”. Уже видно її результати.

За показниками минулого року Сумщина зайняла 15 рейтингове місце серед областей України. Це при тому, що з біль­шості статистичних показників вона була на останніх позиціях. Позитивні зміни маємо і в Роменському районі. Торік до зведеного бюджету надійшло власних доходів 24 мільйони 700 тис. грн., що на 5 мільйонів більше, ніж у 2009 році. За січень теж маємо позитивні результати. Одер­жано власних доходів 2,1 млн. грн., що на 266 тис. грн. більше планових показників.

Торік спостерігалася позитивна динаміка в промисловому виробництві. Загальний обсяг реалізованої промислової продукції по району зріс проти 2009 року на 60% і становив 315 млн. грн. Багатшими стали й сільські ради. Деякі з них перехідних коштів з 2010 року мають по 200-300 тис. грн. Загалом по сільських радах ця сума становить 1,5 млн. грн.

Новий Бюджетний кодекс “роз­в’язав” руки сільським радам. У місцевих бюджетах більше залишається податків та зборів. Тому виконкоми, депутати самі розробляють програми еконо­міч­­но-соціального розвитку, а влітку звітуватимуть про зроблене перед громадою. На цьому ґрунтується відкритість місцевої влади.

– Окрім того що виконуєте свої основні обов’язки, ви ще шефствуєте над деякими сільськими радами. Що це дає?

– Дійсно, за мною закріплено сім сільських громад. Але це не означає, що я їм нав’язую свої “правила гри” чи, тим більше, контролюю роботу. Користуючись, так би мовити, службовим становищем, допомагаю організаційно у вирішенні тих чи інших питань. Пам’ятаю, як протягом перших тижнів роботи нової команди РДА люди не вірили, що їхні звернення будуть почуті. Але коли побачили, що прохання виконуються обласною та районною владою, стали більше довіряти. От і в сільських радах, над якими я шефствую, дещо вже зроблено. До сіл Гришине, Пустовійтівка підсипано дорогу, в Погожій Криниці та Перекопівці обладнано дитячі майданчики (допомога ОДА), Гришинському НВК виділено шкільний автобус, в Овлашах відновлено роботу проводового радіо.

– Надходження у районний бюджет зростуть тоді, коли запрацюють підприємства. Що робиться в цьому плані?

– Насамперед зростають ін­вестиції у великотоварне виробництво із залученням сучасних новітніх технологій. На Андрія­шівському хлібозаводі, наприклад, вже в першому кварталі нинішнього року будуть встановлені нова піч і тістомісильна машина. ДП “Агролісгосп” мало значні борги, йому загрожувало банкрутство. Нині змінився керівник і стан справ на підприємстві поліп­шується. Більше того, запрацював цех з обробки деревини. У Роменській філії ПрАТ “СБК” буде оновлено лінію з виробництва цегли, у ТОВ “Аграрний комплекс ім. Калнишевського” (цехи колишнього міжгосподарського комбікормового заводу) планується змонтувати лінію з виробництва палетів (паливних брикетів із соломи). Успішно працює ВАТ “Біловодський комбінат хлібопродуктів”, але й на цьому підприємстві буде реконструйовано обладнання, автоваги.

Впроваджуються новітні технології у сільськогосподарському виробництві. Восени минулого року збудовано новий корівник та реконструйовано старий у ЗАТ ім. Тельмана, встановлено молокопровід у ФГ С.І. Кривозуб. Проводиться реконструкція тваринницьких приміщень у ТОВ “Агрофірма “Лан”, ДГ “Агрофірма “Надія”.

– Які зовнішні інвестиції вже надійшли і плануються ще?

– Роменщина протягом де­кількох років була учасником проекту ТАСІS, який фінансувався Європейським Союзом. Сума використаних коштів у районі (модернізація теплопостачання в школах) становить 1745 тис. грн. Нині в процесі реалізації перебуває Швейцарсько-Український проект DESPRO. Він сприятиме здешевленню будівництва водопровідних мереж у селах району. Умови проекту такі: на фінансування програм 60% коштів виділяють швейцарці, а решта надходить з місцевих бюджетів та власних заощаджень громадян. На таких підставах у район буде залучено близько 1 млн. грн. Проекти на реконструкцію водопровідних мереж розробляються в Бобрицькій, Глинській, Ярошівській, Плавинищенській сільських радах.

Взагалі питання забезпечення жителів району водою є першочерговим. Саме тому, “віді­рвавши” кошти від інших соціальних програм, було прокладено нові водомережі в селах Мокіївка та Житне. На ці цілі також використовувалися кошти місцевих бюджетів та окремих громадян.

Роменці пам’ятають, який ажі­отаж був із бензином, коли призупинили роботу декілька за­правних станцій. Щоб розширити конкуренцію і наблизити послуги до споживачів, планується виділити земельні ділянки для будівництва автозаправних стан­цій у селах Пустовійтівка та Андріяшівка, а також зведення стан­ції мобільного зв’язку в Пусто­війтівці.

– Як працює малий бізнес у районі?

– Сьогодні функціонує 758 суб’­єктів малого підприємництва, з них 697 фізичних осіб та 61 – юридичних. Надають вони в основному торговельні та побутові послуги. У 2010 році представниками малого бізнесу сплачено до місцевого бюджету 5915 тис. грн., що становить 24,9% загального обсягу власних надходжень до районного бюджету. Сьогодні підприємництво продовжує розвиватися. Відкриваються магазини в Перекопівці, Андріяшівці, Ярошівці, у Вовківцях – підприємство ресторанного типу.

Зростає роль сільських голів. Вони мають стати ефективними менеджерами, які разом із депутатами, активом зможуть заробити гроші на розвиток території. Громадою їх і витрачатимуть, звісно, ефективно, розумно.

Розмову записав

Микола ЛАВРИК.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

32
32