Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Страхова медицина
Вісті Роменщини
Середа, 23 лютого 2011, 00:00      Ромни, Сумська область

У конституції записано: “Кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу…” Але мати право – звично і просто, значно важче реалізувати його на практиці.

Медицина фінансується за залишковим принципом, тож грошей не  вистачає. А люди, як і в попередні віки, продовжують хворіти. Вихід один – запроваджувати в практику добровільне медичне страхування. Саме тому голова обласної державної адміністрації Юрій Чмирь видав 21.12. 2010 року розпорядження “Про розвиток добровільного медичного страхування в Сумській області”.

Нині в районі проводиться роз’­яснювальна робота серед населення. Нещодавно відбувся “круглий стіл” за участю представників РДА, керівників під­приємств, організацій та установ, страхових компаній, медичних закладів. Виступаючі обговорили питання, висловили свої пропозиції.

Агент страхової компанії “Провідна” Л.І. Труфанова повідала, що їхня організація надає більше 20 програм медичного страхування. Це амбулаторно-поліклінічна, стаціонарна медична допомога, медикаментозне забезпечення, страхування від нещасних випадків та інше. Мають своїх страхувальників у ЗАТ “СБК”, ТОВ “Техномашсервіс”, ТОВ “Керамейя” (м. Суми). Обслуговуються вони в державному лікувальному закладі “Лінійна поліклініка ст. Ромни”, аптеках № 202, “Медтехніка”, а також у багатьох ме­дич­них закладах обласного центру. Страхуватися краще колективом не менше 5 осіб, сім’ями, бо одній особі накладно нести затрати. Величина страхових внесків залежить від обраної програми. Чим більше зазначено в ній послуг, тим “солідніші” внес­ки.

- Я теж маю медичну страхову картку. Торік заплатила 370 грн. при страховому покритті 10 тис. грн., - розповіла Людмила Іванівна. - Вийшло так, що у вересні (через півроку, як уклала договір) я за­хворіла. Звернулася до Роменської  ЦРЛ. Спе­ціаліст оглянув мене, склав список медикаментів. Я повідомила лікаря-куратора нашої компанії, який знаходиться в Сумах. Через 30 хвилин отримала від­повідь: “Медикаменти безкоштовно заберіть в аптеці № 202”. Лікування обійшлося в 400 гривень. А для мене - безкоштовно.

Послугами страхових компаній роками користувалися працівники ЗАТ “Слобожанська будівельна кераміка”. Про те, які колектив мав переваги, розповів фельдшер підприємства М.В. Шетеля:

– Застраховано було 307 працівників. Згідно з колективною трудовою угодою, членські внес­ки платило підприємство. Страхова сума за роки виросла із 7 тисяч до 78. Важливість такої соці­альної пільги величезна. Наведу приклад. Стався нещасний випадок, наш працівник травмував око. Поправляв здоров’я довгенько в кращих медичних закладах України. Вартість лікування (24 тис. грн.) виплатила страхова компанія. Сам такої суми чоловік не зміг би зібрати. Під час кризи на підприємстві цю соціальну пільгу відмінили. Нині працівники платять страхові внески зі своєї кишені. Таких 88 осіб, маємо страхове “покриття” на 15 тис. грн. на кожного. Важливо, щоб співпрацю страхової компанії і медичних закладів координував досвідчений лікар, який направив би хворого в той медичний заклад, де нададуть найбільш кваліфіковану допомогу. Вважаю, що майбутнє за страховою медициною.

– Основне завдання страхової медицини – надати вчасну і якісну допомогу хворому, – наголосила у своєму виступі заступник головного лікаря ЦРЛ Л.І. Дрофа. – Наша лікарня має ліцензії, акредитацію, досвідчених фахівців. Ми можемо працювати зі страховими компаніями. Але важливо, щоб вони були фінансово спроможні заплатити за надані послуги. Компанії обов’язково потрібно укласти договір з лікарнею, щоб власники страхових полісів обслуговувалися в першу чергу.

Проблемним є питання допуску до страхування конкретної особи. Адже хвороби в останні роки прогресують, і в окремих випадках на лікування людини потрібно витратити сотні тисяч гривень.

Мій знайомий розповів, як він хотів застрахуватися в одній з іноземних компаній. Заповнив анкету, у графах поставив “хрестики” та “нулики”, вислав на вказану адресу, додавши 5 тис. грн. Але невдовзі отримав відповідь, що йому відмовлено в цій послузі. Анкета “висвітила”, що для від­новлення його здоров’я потрібна велика сума грошей. Але страхову медицину слід запроваджувати. Люди розберуться, звикнуть. Головне – не розчарувати страхувальників. Запорукою цього є успішна співпраця тандему: страхова компанія і медичний заклад.

В обговоренні питання страхової медицини також виступили директор Сумської філії АТ “Страхова група “ТАС” С.Д. Антоненко, директор Роменського відділення страхової компанії “Княжа” Н.В. Цвєткова, НАСК «Оранта» І.П. Лихошерст.

Люди не звикли до послуг страхових компаній, особливо ж у галузі медицини. Та й викласти 400 грн. за рік, а на більш “сер­йозну” програму 2-3 тисячі – далеко не кожному українцеві по кишені. Страхова медична допомога запрацює тоді, коли люди масово користуватимуться її послугами. Бо ж мета добровільного медичного страхування благородна: гарантувати громадянам при виникненні страхового випадку (за­хворюванні) повної або часткової компенсації компанією вартості медичної допомоги за рахунок коштів страхових резервів.

Підсумки роботи “круглого столу” підбив заступник голови РДА В.В. Ремінець.

Микола ГНАТЕНКО
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Площа Свободи
Площа Свободи