Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини підтримати талановитих і небайдужих
підтримати талановитих і небайдужих
Вісті Роменщини
Середа, 23 лютого 2011, 00:00      Ромни, Сумська область

Серію інтерв’ю, присвячену ста дням роботи нової влади, продовжує розмова із за­ступником міського голови з гуманітарних питань В.Г. Дудком.

– Володимире Григоровичу, ви людина в місті нова і з, так би мовити, свіжим поглядом на звичні для роменців проблеми. Тож хотілося б дізна­тися про ваші враження та бачення першочергових дій у сферах, якими опікуєтеся згідно із розподілом обов’язків. Розпочнемо з галузі фізкультури і спорту. Що привернуло увагу?

– Знайомлячись із роботою спортклубів і секцій у місті, випала нагода разом із начальником відділу з питань фізкультури і спор­ту Володимиром Мельником побувати у багатьох підвалах багатоповерхівок. Серце щемить, коли заходиш у приміщення, обладнані власними руками й коштом тих шанувальників спорту, котрі там тренуються, й бачиш, що замість занять діти змушені прибирати, бо їх затопили зверху чи прорвало внутрішньобудинкову мережу водопостачання чи водовідведення. Як не прикро констатувати, але спор­тивна еліта Ромен виховується у підвалах.

Під час спілкування я налаштовував усіх цих небайдужих людей на створення громадських організацій. Нині це найбільш реальна можливість надати їм фі­нан­сову підтримку. Діє державна програма „Спорт для всіх”, що передбачає створення у пустуючих комунальних приміщеннях спортивних осередків. У ній є певні неув’язки, суперечності, що нас не влаштовують, але скористатися нею можна. Потрібно створити громадські організації, що розроблять проекти, реалізацію яких можуть профінансувати різні програми, в тому числі й закордонні.

Зараз розглядаємо можли­вість проведення капремонту в підвальному приміщенні під аптекою № 17. Воно зараз не використовується, належить громаді, там і можна обладнати прекрасний спортзал. Керуюча аптекою не заперечує. Та й заливати зверху ніхто не буде.

З міського бюджету виділено кошти для участі роменців у міжнародних змаганнях. Зокрема, зараз завершує тренувальну підготовку Сергій Гаврась, численні перемоги якого прославляють місто й країну на всіх континентах.

Програмою соціально-економічного розвитку Ромен на 2011 рік передбачено заміну вікон у спорткомплексі, нині готується від­повідна проектно-кошторисна документація. Нещодавно виповнилося 50 років з дня створення Роменської ДЮСШ. Про численні перемоги її вихованців розповідалося чимало, зокрема й на сторінках міськрайонки. Але, говорячи про здобутки, не можна не сказати про приміщення, що теж потребує ремонту.

Ще такий факт: раніше в Ромнах було вісім команд з гандболу, зараз – жодної. А в Зінькові Полтавської області є така команда. Тож необхідно відроджувати цю славну сторінку роменського спорту. Потрібен лише ентузіаст, професіонал і шанувальник гандболу, котрий тренуватиме юних роменців.

Одним словом, починатимемо по мірі сил та можливостей створювати нормальні умови для занять фізкультурою і спортом. Головне, є небайдужі люди, яких необхідно підтримати, і результати не примусять себе чекати.

До речі, згадавши про різноманітні міжнародні й вітчизняні проекти, не можу не навести промовистий приклад. Так, коли з’явилася інформація про програму покращення якості питної води, що передбачає встановлення сучасного сантехнічного обладнання за рахунок міжнародних органі­зацій, запропонували включитися в її реалізацію директорам навчальних закладів. Більшість поставилися традиційно скептично, з недовірою. І лише коли розпочалося фінансування поданого ЗОШ № 11 проекту, заворушилися й інші. Програма довгострокова, і на сьогодні підключилися до неї й дитячі садки.

А нещодавно завітали молоді роменці, котрі хочуть створити громадську організацію „Вулична молодіжна  культура Роменщини”. Уявляєте, вони вже рік ходять у міськвиконком, щоб лише зареєстрували їх громадську організацію й була можливість отримувати кошти із державних чи неурядових фондів та структур для реалізації власних задумів і проектів. Чому її не зареєстровано відразу, зрозуміти важко.

– Якщо вже згадали про освіту, то як справи у цій сфері? Зокрема, не так давно активні дискусії викликала тема до­ціль­ності оптимізації закладів освіти…

– Зараз оптимізації шкіл міста не планується. Бо нині дитячі садки переповнені й років через п’ять-сім може постати проблема, де навчати дітей.

Нашими попередниками було започатковано дуже важливу і потрібну для освітянської галузі програму з облаштування внут­рішніх санвузлів у школах. Не кожне місто може похвалитися таким важливим починанням. Думаю, ми успішно завершимо її реалізацію вже в цьому році. У бюджеті Ромен передбачено виділення відповідних коштів на завершення робіт у ЗОШ №№ 3, 11, СЗОШ № 2.

Також у планах поступова заміна вікон у навчальних закладах на новітні енергозберігаючі. Намагатимемося використати кошти, отримані державою в рамках Кіотського протоколу. Від­повідні проекти вже розроблені, ми їх „підшліфуємо” і направимо на розгляд у Київ.

Одна з важливих, на мій погляд, проблем: відсутність у місті з таким потужним педагогічним потенціалом будинку вчителя. Фактично немає осередку, де б викладачам не лише шкіл, а й училища, коледжів можна було поді­литися досвідом, ознайомитися з новими розробками у сфері осві­ти і педагогіки. Однозначно, ситуацію потрібно виправляти.

– Вже не перший рік тривають розмови щодо необхідності покращення умов функціонування дитячої поліклі­ніки…

– Стосовно цього, то плану­ється реконструювати поліклініку ЦРЛ – надбудувати мансардний поверх. Проектно-кошторисна документація, як кажуть, на виході. З настанням тепла роботи розпочнуться.

– Як щодо запровадження у місті засад сімейної медицини?

– У сфері охорони здоров’я нині триває реформування на державному рівні. Нам не варто в цьому процесі пасти задніх. Плануємо створити амбулаторію загальної сімейної медицини, яка буде розташована на вул. Київ­ській і обслуговуватиме Засульський мікрорайон. У приміщенні знаходитимуться аптека, кабінет сімейного лікаря, фізіотерапевтичний, акушерський кабінети та інші. Аналогічні заклади первинного медичного обслуговування з’являться поступово й в інших мікрорайонах. Таким чином, змен­шиться потік відвідувачів до дорослої та дитячої поліклінік, що позитивно позначиться на роботі цих закладів.

Також у нинішньому році буде капітально відремонтовано кліні­ко-діагностичну лабораторію, реконструйовано реанімаційне від­ділення ЦРЛ.

– Які зміни очікують галузь культури?

– Ромнам є чим пишатися. Це й понад тисячолітня історія, і численні славетні земляки. Але коли заходиш у центральну бібліотеку, складається враження, що потрапляєш у сімдесяті роки минулого століття. І знову постає питання: чому ніхто до цього часу не звертав на це уваги? Є ідея на перспективу зробити в приміщенні центральної міської книгозбірні капітальний ремонт і перенести туди й дитячу бібліотеку. Створити свого роду бібліотечний центр. Вже в цьому році виділені кошти на проведення ремонтних робіт у рамках підготовки до відзначення дев’яносторіччя закладу. Плануються заміна вікон, виконання внут­рішніх ремонтних робіт. До речі, бібліотечні працівники на сьогодні теж розробили ряд проектів. Зокрема, щодо забезпечення доступу відвідувачів книгозбірні до мережі Інтернет.

На жаль, сьогодні «загруз» у судових позовах міський Будинок культури, і культурне життя Ромен відбувається, по суті, за його межами. Але перед тим, як приймати певні рішення як у кадрових питаннях, так і стосовно ролі цього закладу в культурній сфері, мусимо дочекатися, коли суд розставить всі крапки над „і”. А в Ромнах є талановиті люди, творчі колективи, котрі прославлять наше місто.

У планах придбання для від­ділу культури нової звукопідсилюючої апаратури.

Потребують покращення умови навчання в дитячій музичній шко­лі. Коли ми з міським головою відвідали приміщення на вул. Со­борній, то були вражені: як мож­на опановувати гру на музичному інструменті у кімнатці два на два метри і практично без звукоізоляції? Наставники, котрі в таких умовах виховують дітей, які потім перемагають на різноманіт­них конкурсах, безумовно, заслуговують поваги і шани за майстерність, педагогічний талант.  Ни­ні стоїть питання створення в Ромнах центру дитячої музичної творчості: належно облаштованого приміщення з концертним залом та іншими необхідними умовами.

У серпні в Ромнах проводитиметься пленер для українських художників. Протягом двох тижнів майстри пензля з різних куточків нашої держави працюватимуть у нашому місті. За традицією, ряд їх робіт буде передано в дар краєзнавчому музею. А ще планується видати альманах, у якому буде детально відображено перебування митців у Ромні, представлено фото їх робіт.

Також у міському бюджеті передбачена підтримка літературно-історичного альманаху „Ромен”.

Обов’язково відбуватимуться загальноміські заходи до державних свят. Докладемо максимум зусиль, щоб вони були цікавими і змістовними. На жаль, усі задуми доводиться коригувати, враховуючи передбачені у міському бюджеті видатки. Але, впевнений, за підтримки налаштованих на співпрацю депутатського корпусу Ромен, представників нашої громади в обласній раді та ефективного використання навіть незначних коштів можна отримати хороший результат.

Спілкувався

Павло КЛЮЧНИК
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Юні художниці
Юні художниці