Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

На загальну справу
Вісті Роменщини
Середа, 23 лютого 2011, 00:00      Ромни, Сумська область

Глинська сільська рада – одна з найкращих у районі. Саме тому, що людям пощастило на голову. Сергій Анатолійович Філоненко зумів організувати роботу виконкому, депутатів, активістів села на користь громади.

Люди це відчули, тому й стараються працювати на відбудову села. На загальну справу не шкодують коштів навіть з власної кишені. Для прикладу, свого часу на будівництво газопроводу витратили 800 тис. грн. На утримання пожежного автомобіля, ремонт храму тут гроші збирають теж по дворах.

Заробляють кошти й у сільсь­кій раді. Так, минулого року за­плановані власні надходження до бюджету сільради виконані на 112%. На її території (в трьох селах) мешкає 1596 жителів. На землях здійснюють господарську діяльність 4 сільськогосподарських підприємства. Від них торік згідно з соціально-еконо­мічною угодою надійшло 104 тис. грн. Внаслідок вдалося відремонтувати клуб у с. Чеберяки, створити футбольну команду, взимку розчищалися дороги. Як­що видно зроблене, то й планувати свої дії сільському голові, депутатам на 2011 рік звично і просто.

– Найперше плануємо розпочати будівництво водопровідної мережі протяжністю 15 км, – наголосив у своєму виступі сільський голова С.А. Філоненко. – Уже виготовляється проект­на документація. Буде встановлено опалення в клубі с. Чеберяки. Продовжаться роботи з ремонту церкви, пам’ятників, які увіковічують перемогу у Великій Вітчизняній війні.

У селі розвивається і підпри­ємництво. Надаються послуги тор­говельні, з ремонту автомо­білів, працюють перукарня, інкубаторна станція. А це все робочі місця і податки в сільський бюджет. Згодом запрацює і комунальне підприємство.

Усі ці питання вирішує не сам сільський голова, а з громадою. Активну допомогу надають депутати районної ради В.А. Гусениця, сільської – Н.П. Гришко, Т.М. Онищенко, М.С. Гордійчук.

 

Про те, що з прийняттям нового Бюджетного кодексу сільські ради стали порівняно багатшими, говорить ось такий приклад. Під час обговорення програми розвитку території Артюхівської сільської ради піднялася жіночка Ольга Олексіївна і попросила надати допомогу на лікування її чоловіка Володимира Ілліча Сукача, який все життя трудився в селі.

– А чого довго думати? – порадив присутнім голова РДА В.П. Сєрік. – На рахунок сільради в цьому році надійде 600 тис. грн. Об’єктів соціальної сфери у вас небагато, отож спроможні самі надати допомогу. Пишіть заяву, а члени виконкому, депутати розглянуть і, я думаю, приймуть позитивне рішення.

Звісно, більша проблема мати кошти, а коли вони є, то витрачати зовсім просто. Запланувала громада в нинішньому році відремонтувати дах у будинку культури, облаштувати приміщення для проживання молодого медичного працівника. Частину кош­тів витратити на ремонт до­ріг.

Згадали селяни і про склад отрутохімікатів поблизу густонаселеної вулиці Молодіжної. Хоча для утилізації засобів захисту рослин потрібні значні кошти, але здоров’я людей дорожче за всі матеріальні блага.

Як і в інших селах, в Артюхівці постало питання про виділення земельних ділянок працівникам соціальної сфери. Стримують виконання цих робіт археологічні дослідження, правильніше, що за них потрібно платити 500 грн. Дехто з селян не погоджується. Можливо, варто проплатити за­значену суму, бо ж земельна ді­лянка з роками обов’язково буде в ціні.

Ще й таке “штатне” питання піднімається в селах, у тому числі й в Артюхівці. Керівництво ТОВ “Нафком-Агро” не розрахувалося за оренду паїв з їх власниками. У цьому випадку орендодавцям слід звертатися до суду і вимагати розірвання договорів через недотримання умов. Тим більше, що в районі є потенційні орендарі, які пропонують більшу плату, а саме: 5% вартості земельної ділянки.

По сільській раді 2279 га ріллі знаходиться в оренді, за яку ін­вес­тори повинні платити “данину” сільській раді. Згідно з соці­ально-економічною угодою цього правила найкраще дотримується керівництво ТОВ “Дружба-Нова”. У той час ТОВ “Нафком-Агро”, “Ромни-Інвест” не забезпечують виконання угоди. Внаслідок чого сільський бюджет недоотримає коштів. Сільському голові, депутатам слід працювати над вирішенням цього питання.

Підбиваючи підсумки зустрічі, голова РДА В.П. Сєрік наголосив, що роль місцевого самоврядування нині зросла. Появилися в громади кошти, деякі сільські ради мають по 200-300 тис. грн. невикористаних у минулому році через те, що не було розроблено програм соціального розвитку територій. Очікується, що у цьому році вільних коштів по всіх сільських радах надійде 1,5 млн. гривень. Їх слід найефективніше використати на користь громади.

Микола ГНАТЕНКО.

 

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

9 травня 2009
9 травня 2009