Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Санітарна очистка
Вісті Роменщини
Четвер, 10 лютого 2011, 00:00      Ромни, Сумська область

В. о. головного державного санітарного лікаря Роменського району А.С. Татенко, проаналізувавши санітарний стан території збору, видалення та утилізації твердих побутових відходів (ТПВ), видав постанову № 1 від 1.02.2011 р. «Про утримання території м. Ромни та населених пунктів Роменського району в належному санітарному стані».

В офіційному документі він, зокрема, відзначив, що робота з санітарної очистки вкрай недостатня. Внаслідок цього щороку утворюються більше 50 стихійних сміттєзвалищ, що забруднюють ґрунт, ґрунтові води, створюють осередки збудників інфекційних та паразитарних хвороб. За даними лабораторних досліджень в 2009 році у житловій зоні ґрунт у 10,7% не відповідав вимогам за бактеріологічними показниками, у 2010 р. – у 12,2%. Вода, що використовується для господарсько-питних потреб, була за­бруднена нітратами в 2009 р. у 53%, у 2010 р. – у 55,2% проб.

У Роменському районі немає підприємства з організації санітарної очистки та благоустрою. Спеціалізована організація ПП «Еліпс» нерегулярно вивозить тверді побутові відходи з контейнерних майданчиків міста, спец­автотранспорт у більшості техніч­но зношений, потребує заміни. З 82 контейнерних майданчиків, розташованих у м. Ромни, благо­устроєні тільки 42%. У більшості населених пунктів ра­йону їх зов­сім немає. Пропозиції Роменської райсанепідемстанції щодо створення дільниці з миття та дезінфекції контейнерів не виконуються.

Значна кількість дворових туалетів у неблагоустроєному житловому секторі міста залишилась без господаря. Частина з них перебуває в аварійному або антисанітарному стані (б-р Свободи, 4-6, 32-36, 56; б-р Московський, 70, вул. Горького, 92-100, 115, 117, 119; вул. Коржівська, 65 та ін.).

Житлово-експлуатаційні діль­ниці «Марс», «Наш дім», «Житло-Сервіс», «Житло-Експлуатація» незадовільно прибирають прилеглі території. Частина підвальних приміщень утримуються незадовільно. Окремі підвали за­бруднені стічними та ґрунтовими водами (вул. Луценка,1; б-р Шевченка, 29; вул. Сумська,1,1Г; вул. Коржівська, 83 та ін.).

Очисні каналізаційні споруди в багатоквартирних житлових будинках за адресами: вул. Сумська,1,1Г; вул. Полтавська, 119, 127, вул. Київська, 78, 78А, 3-й пров. Червоної, 35 знаходяться в аварійному стані. Прилегла територія забруднена стічними водами.

Полігон ТПВ на території Пустовійтівської сільської ради не облаштований. Порушується технологія утилізації. Територія використовується практично на 65%.

Сільські ради не розробили про­ектно-кошторисну документацію для облаштування сільсь­ких сміттєзвалищ, існуючі 32 утримуються в незадовільному санітарно-епідеміологічному стані, технологія утилізації теж грубо порушується. Проблемною залишається утилізація непридатних отрутохімікатів і агрохімікатів, яких накопичилось близько 154 тонн.

На підставі Законів України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», «Про відходи», «Санітарних правил утримання території населених пунктів» своєю постановою в. о. головного лікаря райСЕС постановив:

головному управлінню міського господарства розробити та затвердити схему санітарного очищення м. Ромни (термін виконання – протягом 2011 р.). Передбачити фінансування заходів із благоустрою контейнерних майданчиків, колодязів громадського користування, будівництва мийки контейнерів та облаштування полігону ТПВ, капітального ремонту місцевих очисних каналізаційних споруд житлових будинків за адресами: вул. Сумська, 1, 1Г, вул. Полтавська, 127, вул. Київська, 78-78А, 3-й пров. Червоної, 35 (1-й квартал 2011 р.). Вирішити питання додаткового виділення земельної ділянки для існуючого полігону ТПВ (протягом 2011 р.). Організувати роботу зі збору та вивозу побутових відходів із приватного житлового сектора (протягом 2011 р.). Розробити заходи з благоустрою колодязів громадського користування та контейнерних майданчиків, провести їх благоустрій (до 1.03.2011 р.). Провести очистку та профі­лактичну дезінфекцію колодязів громадського користування (квітень-жовтень 2011 р.). Провести роботу з визначення відповідальної організації або підпри­ємства за експлуатацію контейнерних майданчиків і полігону ТПВ. Підготувати проект рішення з даного питання для затвердження на засіданні міськвиконкому (березень 2011 р.);

ПП «Еліпс» (Агаханян А.А.)  роз­робити заходи щодо заміни спецавтотранспорту (до 1.03. 2011 р.). Забезпечити регулярний вивіз ТПВ з території м. Ромни, а також миття спецавтотранспорту відповідно до санітарних вимог (негайно, постійно);

керівникам ПП «Житло-Сер­віс», «Житло-Експлуатація», «Наш Дім», «Марс» забезпечити утримання в належному санітарному стані території житлових будинків, що підпорядковані житлово-експлуатаційним дільницям (негайно, постійно). Очистити під­вальні приміщення житлових будинків від сміття, забруднення стічними водами, провести заходи щодо відведення ґрунтових вод в окремих житлових будинках (до 1.04.2011 р.). Провести дезінфекцію, дезінсекцію, дератизацію підвальних приміщень (негайно, постійно);

сільським головам розробити заходи щодо покращення санітарного стану населених пунк­тів адміністративної території сільської ради, обов’язково включити питання благоустрою колодязів громадського користування, санітарного стану сільсь­ких водопроводів, обладнання контейнерних майданчиків та ін. (до 1.03.2011 р.). Комісійно вивчити питання вибору земельних ділянок для централізації міжсіль­ських полігонів твердих побутових відходів (до 1.06.2011 р.). Розробити типову проектно-кошторисну документацію на будівництво централізованих міжсіль­ських полігонів твердих побутових відходів для населених пунк­тів району (протягом першого півріччя 2011 р.). Провести дезін­фекцію та промивку водопроводів, очистку та дезінфекцію ко­ло­дязів громадського користування (квітень-жовтень 2011 р.).

 

Січневий санбюлетень

Працівники Роменської райСЕС обстежили 95 об’єктів, 29 осередків інфекційних захворювань. Виявлено порушення санітарних норм і правил на 14 об’єктах, накладено штрафів на суму 2244 грн. Забраковано 8 кг зіпсованих харчових продуктів на суму 211,2 грн.

Санітарно-гігієнічною лабораторією виконано 75 досліджень у 35 пробах. Виявлено відхилення від норми у колодязній воді сіл Овлаші, Герасимівка, на вул. Полтавській у м. Ромни, де вміст нітратів перевищує граничнодопустимі норми у 1,4-2,9 раза. Бактеріологічною лабораторією проведено 3302 дослідження у 1901 пробі, із них санітарно-бактеріологічних – 1468. Позитивних результатів не виявлено.

Зареєстровано по три випадки гострих кишкових захворювань і туберкульозу, 2 – педикульозу, 1664 – гострих респіраторних захворювань, 8 – грипу, 2 – скарлатини, 3 – сифілісу, 13 – укусів людей тваринами, 13 – гельмінтозів.

Микола БОЙКО,

головний лікар Роменської райСЕС
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

38
38