Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Бюджет району на 2011 рік
Вісті Роменщини
Понеділок, 17 січня 2011, 00:00      Ромни, Сумська область

Бюджет на 2011 рік розроблявся на умовах нового Бюджетного кодексу України, яким майже повністю змінені підходи до формування доходної та идаткової частин. Крім того, додало певних труднощів й те, що його розробка здійснювалася в дуже стислі терміни.

 Але, незважаючи на це, бюджетні запити головних розпорядників коштів та всі програми розглянуті робочою групою з формування бюджету, проект головного фінансового документа району розглянуто й ухвалено на колегії райдержадміністрації та у відповідних комісіях районної ради.

Доходи районного бюджету з урахуванням міжбюджетних трансфертів, що передаватимуться сільським бюджетам, складають 78954,1 тис. грн., у тому числі по загальному фонду – 78613,5 тис. грн., по спеціальному – 340,6 тис. грн.

Обсяг доходів, що враховуються при визначенні трансфертів, по районному бюджету обрахований в сумі 10821,7 тис. грн. Вони складаються лише з податку на доходи фізичних осіб та плати за державну реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності. Для забезпечення хоча б мінімального фінансування програм збільшено доходи на 102,5 тис. грн.

Доходи, що не враховуються при визначенні трансфертів, у районному бюджеті становлять 18 тис. грн. – 2,5 тис. грн. плата за оренду цілісних майнових комплексів та іншого майна, що знаходиться у комунальній власності, та 15,5 тис. грн. – надхо­дження фіксованого податку.

Таким чином, по районному бюджету затверджено 10942,2 тис. грн. власних доходів. Вони становитимуть лише 14% обсягу загального фонду районного бюджету.

Міжбюджетних трансфертів з інших бюджетів отримаємо на загальну суму 67671,4 тис. грн.: дотація вирівнювання з державного бюджету – 40652,2 тис. грн., що на 1627 тис. грн. більше в порівнянні з минулим роком (вона становить у структурі загального обсягу бюджету 51,7%), додаткова дотація на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів із державного бюджету на забезпечення якіс­ного обслуговування одиноких непрацездатних громадян – 41,3 тис. грн. (буде спрямована на  територіальний центр), інша дотація з обласного бюджету в сумі 188 тис. грн., за рахунок якої буде затверджено обсяг резерв­ного фонду (183 тис. грн.) та передана субвенція Конотопській рятувальній станції (5 тис. грн.). Крім цього, до загального фонду районного бюджету надійдуть субвенції з державного бюджету в сумі 25273,4 тис. грн. та обласного бюджету – 146 тис. грн. (їх буде надано на 4528,5 тис. грн. більше, ніж фактично отримано в поточному році). Кошти, що надходитимуть із сільських бюджетів як вилучення, обраховані в сумі 1370,5 тис. грн., що в порівнянні з минулим роком на 219,5 тис. грн. більше.

Доходи спеціального фонду по районному бюджету складають 340,6 тис. грн., у тому числі надходження коштів від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва – 18,9 тис. грн. та власні надходження бюджетних установ – 321,7 тис. грн. У порівнянні з минулим роком це менше на 2867,3 тис. грн. за рахунок того, що в 2010 році до складу спеціального фонду було включено субвенцію на надання пільг та субсидій на природний газ окремим категоріям громадян у сумі 2881,5 тис. грн., а в цьогорічному бюджетному періоді ця субвенція входитиме до складу доходів загального фонду.

Видатки на утримання галузей, що враховуються при розрахунку для районного бюджету, визначені в сумі 48957,1 тис. грн.: на утримання районної ради 780 тис. грн., на освіту – 36028,2 тис. грн. (з них на оздоровлення дітей 381 тис. грн.), що більше від видатків, затверджених у минулому році, на 1532,5 тис. грн., на культуру видатки становлять 2807,5 тис. грн., що менше видатків, за­тверджених з урахуванням змін минулого року, на 373,5 тис. грн., на охорону здоров’я – 7346,2 тис. грн., що менше від уточнених призначень на галузь у 2010 році на 448,7 тис. грн., на фізичну культуру і спорт – 346,1 тис. грн., що також менше від призначень 2010 року на 55,4 тис. грн.

На соціальний захист населення – 1607,8 тис. грн., хоча обсяг фінансування й більший від розрахунків минулого року на 335,6 тис. грн., але це пов’язано з тим, що вперше виділено видатки на обслуговування дітей в центрах реабілітації інвалідів у сумі 64,7 тис. грн., враховані видатки на компенсаційні виплати особам, які надають соціальні послуги непрацездатним громадянам, у сумі 246,2 тис. грн. На утримання територіального центру з обслуговування одиноких непрацездатних громадян похилого віку на 2011 рік видатки становитимуть 1274,8 тис. грн., що менше від уточнених призначень на 2010 рік на 233,7 тис. грн. (при тому, що 6 місяців 2010 р. всі соціальні працівники центру працювали із збільшеною нормою обслуговування, тобто чисельність їх була значно меншою, ніж необхідно утримувати у цьому році). На молодіжні програми та утримання центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді передбачено 63,4 тис. грн., що менше від уточнених призначень 2010 року на 104,2 тис. грн.

При формуванні бюджету в мінімальних обсягах передбачені видатки на виконання районних програм: на підтримку громадської організації „Рада ветеранів” згідно з програмою „Ветеран”, на програми „Соціальна підтримка осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших малозахищених верств населення”, „Співпраця та підтримка комунальних засобів масової інформації”, „Підтримка малого та середнього бізнесу”, „Молодь Роменщини”, „Розвиток фізичної культури і спорту”, „Відзначення державних свят та знаменних подій у 2011 році”, „Розвиток культури”.

За рахунок субвенції з державного бюджету в сумі 25273,4 тис. грн. заплановані видатки на оплату пільг та субсидій, а також державних допомог. За рахунок іншої субвенції з обласного бю­джету виділено 146 тис. грн. для проведення видатків на: виплату компенсації інвалідам на бензин, ремонт і транспортне обслуговування автомобілів – 3,9 тис. грн., встановлення телефонів інвалідам загального захворювання І та ІІ груп – 5,5 тис. грн., обробку інформації з нарахування та виплати допомог і компенсацій – 7,9 тис. грн., пільги на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, – 70,6 тис. грн., на виконання обласної програми „Сільська криниця” на 2008-2015 роки – 50 тис. грн. Уперше в цьому році виділено кошти на витрати на поховання учасників бойових дій та інвалідів війни – 7,9 тис. грн., виплату допомоги на догляд за інвалідом І та II груп внаслідок психічного розладу – 0,2 тис. грн.

Крім того, за рахунок іншої дотації з обласного бюджету в сумі 188 тис. грн. затверджено обсяг резервного фонду в сумі 183 тис. грн.

З районного бюджету іншим бюджетам передбачається передати міжбюджетних трансфертів на загальну суму 3641,3 тис. грн. Зокрема, дотації вирівнювання сільським бюджетам у сумі 3473,9 тис. грн., субвенції на збереження середньої заробітної плати на період працевлаштування посадових осіб місцевого самоврядування з числа депутатів відповідних рад, які потребують працевлаштування в зв’язку із закінченням строку повноважень, – 37,7 тис. грн., субвенції Роменському міському бюджету на утримання міського центру реабілітації дітей інвалідів – 64,7 тис. грн. та на фінансову підтримку міськрайонної радіостудії „Ромен” – 10 тис. грн., Конотопському міському бюджету на утримання Конотопської міської рятувально-водолазної служби – 5 тис. грн., субвенції сільським бюджетам на реалізацію програми „Сільська криниця” – 50 тис. грн.

Обсяг спеціального фонду затверджено в сумі 973,2 тис. грн. При цьому, згідно з новим Бюджетним кодексом, до видатків бюджету розвитку відносяться всі капітальні видатки, що передаються до спеціального фонду бюджету. Таких видатків заплановано 632,6 тис. грн.

Видаткову частину районного бюджету, з урахуванням між­бюджетних трансфертів, що передаватимуться сільським бю­джетам, затверджено в сумі 78954,1 тис. грн., в тому числі по загальному фонду – 77980,9 тис. грн., по спеціальному – 973,2 тис. грн. Оскільки видатки розвитку передаються із загального фонду бюджету до спеціального, районний бюджет затверджується з профіцитом по загальному фонду та відповідно з дефіцитом по спеціальному фонду, джерелом покриття якого визначаються надходження коштів із загального фонду бю­джету до бюджету розвитку (спе­ці­ального фонду) у сумі 632,6 тис. грн.

Марина АНІСІМОВА,

начальник фінансового управління

райдержадміністрації
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Атракціон
Атракціон