Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Готові підтримати ініціативи
Готові підтримати ініціативи
Вісті Роменщини
Понеділок, 17 січня 2011, 00:00      Ромни, Сумська область

Голова райдержадміністрації В.П. Сєрік провів зустріч із громадою с. Довгополівка. Це його перший офіційний візит до сільської ради. Тому очільник району розпочав розмову з конкретних пропозицій.

– Ми готові підтримати передусім ваші ініціативи. Звичайно, можемо співпрацювати й у зворотному порядку, але результативність при цьому буде меншою, – розкрив він стратегію влади й, зокрема, додав, що люди повинні активніше впливати на життєдіяльність краю. Цим зауваженням Віктор Петрович акцентував прикру нечисленність зібрання. Що­правда, воно проходило в неопалювальному приміщенні, що, до речі, теж можна вважати результатом пасивності громади у суспільних справах.

Натомість Віктор Сєрік на­вів приклади ґрунтовних зрушень у різних сферах, де люди взялися за справу з ентузіазмом, спираючись на місцеве самоврядування. Так, прокладено водопроводи у Мокіївці та Житному, ініційовано міжнародний фінансовий проект з покращення водопостачання. Збудовано близько 90 км підвідних і розподільчих газопроводів, впроваджуються енергозберігаючі програми, передусім у навчально-виховних закладах. На часі співпраця з японським фондом у цьому напрямку. Головне при цьому, підкреслив він, – наступ­ність, продовження напрацювань депутатів попередніх скликань, а також нові фінансові можливості, що дозволяють прискорити соціально-еконо­міч­ний розвиток регіону завдяки партнерському підходу до співпраці з інвесторами та наф­товиками.

Віктор Петрович також планує ініціювати удосконалення програми «Шкільний автобус», щоб вона служила не тільки школярам, а й вихованцям дитячих садочків, інших соціальних структур на селі. Крім того, в планах голови РДА створення конкуренції на ринку пасажироперевезень (актуальному, зокрема, саме для Довгополів­ської сільради) шляхом органі­зації комунального транспортного підприємства. «Нафтові» гроші можна використати ви­ключно для цього, – пропонує він. Але вирішувати, звичайно, громаді через представництво у сільських та районній радах. Новий керівник НГВУ «Охтирканафтогаз» не проти такого підходу й навіть схиляється до прямої співпраці з селами, на території яких видобувають вуглеводні, без посередництва області. А вже сільради зможуть дотувати обласний бюджет, – висунув революційну пропозицію очільник району. Таким чином, можна вирішити й проб­леми медичної та просвіт­ницько-культурної галузей, – Віктор Сєрік знову натякнув на неопалювальне приміщення, де проходили збори. Крім того, практичний підхід і перегляд місцевого бюджету наприкінці 2010 року дозволили вирішити багато питань «точковим» фінансуванням. Віктор Петрович готовий взяти і відповідальність за утримання доріг, прийнявши їх на баланс району. Але в такому випадку й державне фінансування з їх ремонту повинно спрямовуватися не в Облавтодор, а в місцевий бюджет, – поділився він ще одним глобальним задумом.

На прохання учасників зустрічі залучити сільраду до фінансових проектів, зокрема з водопостачання, В.П. Сєрік нагадав про найважливішу складову таких програм – громадську ініціативу:

– Ті сільські ради, які зуміли вчасно підготувати проектно-кошторисну документацію, увійшли до україно-швейцарської програми співфінансування проектів сільських громад із налагодження систем та послуг з водопостачання, – навів він свіжий приклад, підкресливши, що подібна співпраця можлива тільки з сільськими кооперативами, громадськими об’єднаннями, навіть приватними підприємцями й у жодному разі не з органами влади – на цьому наполягають закордонні партнери. Крім того, керівник проекту особисто зустрічається з людьми, перевіряючи їх готовність до активної співпраці й рішучість у досягненні поставленої мети.

Тоді не виникне й проблем на кшталт Овлашівського водопроводу, який проклали.., але до недіючої свердловини, про що обурено нагадав депутат районної ради В.М. Малик. Подібна ситуація і з неякісним ремонтом доріг, – додав він. Віктор Сєрік запевнив, що не допустить безконтрольності, для чого згоден взяти додаткову відповідальність, не передбачену його повноваженнями.

Директори Довгополівської та Овлашівської шкіл О.Г. Лазоренко і В.В. Бондар подякували за турботу влади про ос­вітню галузь. Акцентували увагу на недостатній комп’ютеризації та матеріально-технічному забезпеченні навчальних закладів – однієї з основних причин відтоку учнівської молоді до міських шкіл. Також люди підняли питання медичного обслуговування – виїзні прийоми в медпункті проходять тільки раз на тиждень, видачі земельних паїв працівникам соціальної сфери, вуличного освітлення тощо.

Їх вирішення, наголосив голова РДА, в більшості знову ж таки залежить від активності громади, сільського голови. Для фельдшера потрібно створити відповідні житлові та виробничі умови. «Соціальні» паї майже в усіх селах уже отримали, варто було озвучити проб­лему раніше й її б уже вирішили. Освітлення відновлять завдяки «нафтовим» коштам.

Недоліки організаційної роботи спостерігаються майже в усіх сільських радах, – підбиваючи підсумки, наголосив Віктор Сєрік. Це, зокрема, призвело до того, що на кінець 2010 року в місцевих бюджетах залишалося близько 1,8 млн. грн. невикористаних грошей. Надалі таких недоробок не можна допускати, – прокоментував він одне з найважливіших завдань місцевого самоврядування.

Денис МЯГКОВИЧ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop62
konotop62