Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Стараннями громади
Вісті Роменщини
Неділя, 05 грудня 2010, 22:26      Ромни, Сумська область

Сільський голова в пам’яті старших поколінь постає таким собі інтелігентним чоловіком (чи жінкою), який слідкував за порядком у селі, підписував документи, сидів у президіях. А справжнім господарем був голова колгоспу, в якого були і гроші, і міцна матеріально-технічна база. Нині ж, коли сільгосп­підприємства в селах практично ліквідувалися, всі турботи лягли на сільських голів. І немало їх у районі зі своїми обов’язками справляються добре. Серед них Глинський сільський голова Сергій Анатолійович Філоненко. Йому 40 років, за професією вчитель, одружений, має 2 дітей. Про те, що Сергій Анатолійович на своєму місці, говорить і той факт, що глинчани втретє обирають його на цю посаду.

 

Сьогодні С.А. Філоненко - наш співрозмовник.

– Сергію Анатолійовичу, не шкодуєте, що стали на нелегку стезю, що взяли в руки булаву сільського ватажка?

– Нині, в час утвердження ринкових відносин, у кожній сфері працювати непросто. Є свої проблеми і у вчителів, і в товаровиробників, і в сільських голів. А потім ще й таке: коли взявся за гуж, то не говори, що не дуж. Наша сільська рада специфічна, все-таки колишній районний центр. Проживає в трьох населених пунктах 1342 особи. На території функціонує більше 20 підприємств та філій. Частина з них сплачують податки в місцевий бюджет, який за 9 місяців нинішнього року виконано по власних доходах на 107%, у грошовому визначенні – 273 тис. грн. Це вже добре, але ж і витрачати кошти є куди. В основному вони йдуть на утримання об’єктів соціальної сфери.

Особливо багато забирає житлово-комунальне господарство. Система водопостачання побудована в 1976 році, отож потребує ремонту. За останні два роки замінили частину труб, насос, періодично досліджуємо якість води. Проводиться значна робота з благоустрою. Рішенням виконавчого комітету території закріплено за підприємствами, установами та організаціями. Депутати сільської ради організували збір коштів на ремонт нашої архітектурної спадщини – Миколаївського храму. В ньому нині проводимо ремонтні роботи.

Протягом деякого часу в селі не працювало пожежне депо. Винайшли кошти в сільському бюджеті, пройшлися “з шапкою” по сільських хатах. На зібрані гроші відремонтували приміщення, провели монтаж опалення, встановили чергування пожежників. І тепер селяни почуваються спокійніше.

– У приймальні районної ради, як мовиться, двері не за­криваються, багато людей звертається до влади. А як у вас?

– Ідуть жителі й до нас. У цьому році в мене на прийомі побувало 75 громадян. Звернення, прохання різноманітні. Це – питання соціального захисту, земельних відносин, виникають і сімейні конфлікти. Стараємося не тільки всіх ви­слухати, а й допомогти. Багато уваги приділяємо наданню со­ці­альних пільг та допомог. Так, у 2010 році було оформлено 106 справ на отримання субсидій на житлово-комунальні послуги, 87 – на одержання різного роду соціальних допомог. Депутати сільської ради систематично проводять обстеження умов проживання та побуту одиноких людей похилого віку, інвалідів війни та праці, багатодітних сімей. На постійному контролі перебуває забезпечення паливом пільгової категорії населення.

– На все це потрібні кошти. Які ще маєте канали їх надхо­дження?

– З ініціативи райдержадмі­ністрації суб’єкти господарювання укладають із сільськими радами соціально-економічні угоди. За 10 місяців нинішнього року ними надано допомоги на 55 тисяч гривень. За виді­лені кошти ТОВ “Дружба нова” (35 тис. грн.) відремонтували об’єкт дозвіллєвої роботи в Чеберяках. За кошти ДП “Нафком-Агро” ремонтуються дороги, утримується футбольна команда, надаються транспортні послуги.

– Мені якось довелося побувати у вас на святкуванні Дня села. Цікаве було видовище. Проводите й зараз такі урочистості?

– День села в цьому році вже відсвяткували вдев’яте. На ньому підбиваємо підсумки зробленого. Активну участь беруть всі жителі села. Один  пісню заспіває, інший – затанцює, а ще хтось велетенськими гарбузами, вирощеними своїми руками, похизується. А талановитих людей у нас багато. Окрасою кожної концертної програми є вокальний ансамбль “Гончарі” (керівник П.М. Підгайний), який у нинішньому році підтвердив звання народного творчого колективу. У селі є чимало і юних талантів. На території сільради мешкає десь 700 молодих людей, але не маємо будинку культури. Отож масові заходи проводимо в залі Глинського професійно-аграрного ліцею, який інколи не вміщає всіх бажаючих подивитися концерт. Це серйозна проблема, ми працюємо над її вирішенням. Але ж знову-таки в сільському бюджеті повсякчас не вистачає грошей.

Потрібно розширити повноваження місцевих рад, більше податкових коштів залишати в сільських бюджетах для розвитку територіальних громад. Саме такі пункти прописані в Програмі Президента України Вік­тора Януковича, і вони, без сумніву, будуть виконуватися. Але ж немало можна зробити сьогодні й самим. Тільки братися за діло слід дружно, орга­ні­зовано. Заспівувачами всіх добрих справ у селі є депутати Олександр Мостовий, Тетяна Онищенко, члени виконкому Володимир Гусениця, Михайло Гордійчук, Юрій Василенко. Село – ніби великий дім,  в якому має бути затишно, тепло, красиво, зручно. Громада саме й старається все робити  в цьому напрямку.

Розмову записав

Микола ЛАВРИК.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop41
konotop41