Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Про здоров'я та культуру
Про здоров'я та культуру
Вісті Роменщини
П'ятниця, 05 лютого 2010, 08:51      Ромни, Сумська область

Відбулася чергова оперативна нарада, яку провів перший заступник голови РДА В.О. Білоха. По першому питанню "Про стан та перспективи розвитку культури на селі" інформувала начальник відділу культури і туризму РДА Т.М. Кондратенко.

 

Як відзначила виступаюча, культурно-освітня робота в ра­йоні здійснюється у 117 закладах. Це клуби, об'єкти дозвіллєвої роботи, бібліотеки, дитячі музичні школи, народні музеї.

 

Незважаючи на складну економічну ситуацію, в районі проводяться роботи з покращення матеріально-технічної бази культурних закладів. У 2009 році на ці цілі витрачено 66000 грн. Найбільше по Плавинищенській, Смілівській, Дібрівській сільських радах. Для народних чоловічих ансамблів (с. Рогинці та с. Пустовійтівка) за кошти районного бюджету придбано сценічні костюми на суму 22,6 тис. грн.

 

Станом на 1 січня 2010 року бібліотечний фонд філіалів ра­йонної центральної бібліотечної системи становив 468 тис. примірників, щороку він поповнюється на 5-6 тис. книг.

 

Проблемним питанням є опалення закладів культури. Лише  у 52 культурних "точках" є тепло. 43 клуби потребують ремонту. Тому, де є можливість, культурні заклади переміщаються в інші приміщення, що функціонують. Так, Салогубівську бібліотеку та Житнянський клуб переведено в колишні приміщення шкіл.

 

Незважаючи на певні труднощі, працюють гуртки художньої самодіяльності. Бажаючим є де проявити свої таланти, вдосконалити творчу майстерність. Свідченням цьому є призові місця на обласних, всеукраїнських оглядах-конкурсах.

 

Серед нагороджених - чоловічий вокальний ансамбль "Посульські козаки" (Пустовійтівка), фольклорні колективи "Надве­чір'я" (с. Великі Бубни), "Золотий гомін" (с. Галка) та інші.

 

Талановитих самородків (і дорослих, і дітей) нині немало на селі. Тільки їх потрібно органі­зувати, навчити, повести за собою. Це можуть зробити тільки дипломовані культосвітні праців­ники. Але ж вони не їдуть у село. Із 12 молодих осіб, направлених на навчання в Сумське культ­освітнє училище, на роботу повернулося тільки троє. Причини в тім, що у спеціалістів низькі посадові оклади.

 

По другому питанню "Про організацію роботи відділу охорони здоров'я РДА" доповів начальник відділу охорони здоров'я Л.Г. Косолап.

- З нового року заклади охорони здоров'я перейшли до спіль­ної власності територіальних громад району, - наголосив виступаючий, - що розширило доступ населення до якісної первинної медико-санітарної допомоги. Однак при проведенні інвентаризації майна закладів виявлено ряд недоробок та упущень.

 

У п'яти лікувально-профілактичних закладах району не встановлені лічильники електричної енергії, в 11 відсутній телефонний зв'язок.

 

Станом на 1 січня 2010 року у Роменському районі знаходиться 69 лікувально-профілактичних закладів. Це 16 амбулаторій, 20 фельдшерсько-акушерських пунктів, 33 фельдшерські пункти. Сім сільських рад із десяти уклали договори оренди на приміщення. Сільські медичні пра­цівники користуються скутерами (21 одиниця). Для навчання водіїв та отримання посвідчення на право керування цими транспортними засобами потрібно майже 26 тис. грн. Важливим завданням є проведення акредитації медичних закладів.

 

З обговорюваних питань прийнято рішення.

 

Микола ГНАТЕНКО.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

47
47