Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Про смугастого Тигра, каліфорнійський грип та ще дещо
Про смугастого Тигра, каліфорнійський грип та ще дещо
Вісті Роменщини
Вівторок, 26 січня 2010, 11:15      Ромни, Сумська область

Не вірять люди ні собі, ні обіцянкам правителів. Тільки з наближенням Нового року починають сподіватися, що станеться казкове диво і зашморг бідності, невизначеності тріш­ки послабне. Особливо ж мають надію на Рік Тигра та ще й Металевого.

 

Яків Одуд, продавши на ринку квасолю та гарбуза, плен­тався додому. Аж ось із агі­таційних наметів вибігли молодики і тицьнули йому з десяток календариків з портретами кандидатів на найвищу державну посаду. Чоловік пришпилив їх у хаті на стіні, присів на стіль­чик і, звертаючись до всіх, а найбільше до того портретика, де смугастий звір красується, почав просити:

 

- Ти, Тигре, розумний, найближчий до царя звірів Лева. Зглянься наді мною і зроби так, щоб у кишені цілий рік дзвені­ли гроші. Не багато, хоча б зо п'ять гривеньок щодня, щоб вистачило на чвертку самограю.

 

Яків уже уявив, що горілка приємно булькотить у горло, віддає теплом, як раптом стусан у спину і суворий окрик дружини.

 

- Оце тобі п'ятьорка, а це десятка! - Сонька без зла, але дошкульно товкла свого муженька межи плечі. - А те, що в онуки пальтечко полізло та олії на засмажку капля - тобі байдуже. Лив би й лив у своє жлукто.

 

- І олію замовлю, і сальця, і крупи гречаної, - старався задобрити Яків дружину. - Але ж найперше попрошу тобі шубу норкову, щоб ти в мене була, як панянка. А я сидів би та милувався твоєю красою.

 

- Ага, попроси. На кшталт того, як дід клянчив гостинці у золотої рибки біля моря. Так вона залишила бабу біля розбитого корита. Отак і нас правителі "кинули" напризволяще.

 

- Е-е-е! Не кажи. - Яків дістав з-під шапки куций недопалок, припалив, смачно затягнувся. - Бачила по "телеящику", як депутати організовано та надійно трибуни блокують. Так бідненькі за правду, за народ стоять, що аж сорочки на них тріщать.

 

- Ти не їхні сорочки жалій, а себе, телепень нещасний, - Сонька примирливо погладила чоловіка по великій, як сковорідка, лисині. - Хоча правда твоя, цікаві водевілі депутати та інші правителі на телеекранах розігрують, справжні тобі бойо­вики представляють. Часто штовхаються, як цапки на пасовищі, а буває, що б'ються по-справжньому. Особливо агресивно веде себе головний страж порядку країни. То із столичним мером у двобої зійдуться то з екс-міністром чубиться. Навіть за кордоном у Німеччині свою честь відстоював. А що? Хай не лізуть.

 

- Отож за тими бійками ніколи ні йому, ні прокурорам безпосередньо своїм ділом зайнятися, - відчуваючи підтримку чоловіка пішла у наступ на силові структури Сонька. - А порушників закону чималенько розвелося. Там суддю-засівальника за взятку взяли, там генерала-втікача нишпорки із СБУ на одному із хуторів відшукали, хоча військовик не дуже й ховався, на вигоні бичків пас. Ще й мисливці додали роботи силовикам, у пориві спортивного азарту встрелили не ікластого вепра, а загонича, тобто чоловіка. Правда, головний мисливець накивав п'ятами, але після виборів об'явиться напевно.

 

- О-о-о, ти вже розмріялася. Спускайся на грішну землю. - Яків підсмикнув до носа саморобну медичну пов'язку і почав про наболіле: - Через каліфорнійський грип всі як на новорічному маскараді ходимо. Якого переполоху наробив, яких клопотів він додав правителям! Посунув на Україну по-свинськи. Без попередження, зненацька. А незваний гість - гірше татарина. Тому-то на протидію хворобі в державних загашниках не вистачило ні лі­ків, ні респіраторів. Та все-таки владні структури на каліфор­ній­ського зайду оперативно зреагували. Тільки-но літак з гуманітаркою в столичному аеропорту приземлився (спасибі добрим людям - допомогли), як претенденти на найвище державне крісло стоять і рекламують ліки. Маячили вночі, на холодному осінньому вітрі. Рекомендували ополчитися проти грипу цибулею, часником, калиною і побороти цю свинячу нечисть. Хоча розумники кажуть, що ніякого грипу і в помині не було, просто дехто хотів попіаритися. Спробуй тут розібратися, де брехня, а де правда.

 

Позмагавшись у сімейних передвиборних баталіях, Яків і Сонька зморилися. І вже чоловік як глава родини зробив резюме:

 

- От перед нами на портретах-календариках кращі з кращих, так би мовити, цвіт нації. У передвиборчих баталіях скільки грошей витрачено, скільки бруду на опонентів вилито, скільки нервових клітинок спалено! А для чого? Можна було всім зібратися гуртечком, поговорити ладком, без галасу, лайки поділити владу, вибрати керманича. Нехай він стає на капітанський місток і веде гігантський корабель-країну у світове плавання за підтримки довіреної команди. Правда, це вже буде називатися не народним волевиявленням, а нині ж всі надії на Заліз­ного Тигра - звіра сміливого, спритного, але разом з тим підступного, непередбачуваного хижака. Від нього всього можна чекати, та Дід Мороз, зазвичай, приносить добро, радість, щастя. Саме цього ми і бажаємо людям.

 

Микола ЛАВРИК.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Сейм
Сейм