Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Козак – душа щира
Вісті Роменщини
П'ятниця, 11 грудня 2009, 15:06      Ромни, Сумська область

Перед нами збірка віршів Миколи Черниша "Вітання". У цій назві відчуваються доброта, щирість, людяність. Саме про це й пише автор у своїх творах. Але поезія - це  не основне заняття Миколи Антоновича. За фахом він учений агроном, можна сказати, все трудове життя віддав цій по-своєму романтичній професії.

 

А народився він і вперше протупотів босими ногами по шовковистій росі в с. Потічки на Недригайлівщині. У школу пішов з бажанням, мав добрі успіхи у навчанні та не менші - в спорті. Грав у футбол, волейбол. Але найвищої майстерності досягнув у велоспорті. Звичайний сільсь­кий хлопець був чемпіоном області, захищав честь Сум­щи­ни на республіканських зма­ганнях.

 

- У мені й понині живе той спортивний дух, - говорить Микола Антонович. - Велогонщик чимось нагадує верш­ника, українського козака. Мчить проти вітру і серце від захвату калатає. Мої предки з давньої козацької родини, як і в земляка, Президента України Віктора Ющенка. Склалося так, що доводилося зустрічатися, розмовляти з главою держави. Переконався, що він сповнений любові до рідної землі, свято береже традиції свого роду, вивищується духовністю, порядністю. І ще одне хобі зближує з Президентом. Це - любов до бджіл. Спілкування із цими золотокрилими комахами справді очищає душу і робить людину доброю.

 

Літа летять швидко, як буйногриві коні. Незчувся і Микола Антонович, як засвітилася на його життєвому календарі "кругла" дата - 70 літ. Дехто б засумував. Але тільки не М.А. Черниш. Він і понині перебуває в епіцентрі громадського життя. У Роменському районовому товаристві Українського козацтва Микола Черниш - курінний. Щось у нього є від справж­нього козака-характерника, який вміє обвести навколо пальця і підступну старість, і небажані вибрики долі, щоб разом з молодими слугувати людям.

 

У день ювілею всім козацьким товариством вітаємо дорогого побратима зі святом, зичимо йому багато літ бути при здоров'ї, теплих стосунків у колі рідних, друзів, повсякчас радіти життю.

 

Георгій ЗАВГОРОДНІЙ,

отаман Роменського районового товариства

Українського козацтва, генерал-осавул.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

43
43