Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Собаки бувають кусачими
Собаки бувають кусачими
Тандем-пресс
П'ятниця, 27 листопада 2009, 11:06      Ромни, Сумська область

Навряд чи можна не помітити, що містом почали розгулювати численні зграї бездомних собак. Навіть якщо тварини і не проявляють агресії до людей, це не означає, що всі оточуючі у безпеці. Дика тварина завжди залишається дикою, хижаком, з  усіма належними йому інстинктами. При чому, тут мова йде не лише про безпритульних тварин, а й про тих, котрі живуть разом з господарями. Адже наявність поряд людини не применшує тваринної сутності собаки, вона так само зберігає всі відомі їй на підсвідомому рівні інстинкти та рефлекси. А от кого остерігатися треба більше – домашнього улюбленця чи бродячу собаку – питання майже риторичне.

Начальник управління міського господарства Михайло Кочерга розказав про кількість знищених собак: «У минулому році було ліквідовано 86 собак, у цьому – 126. Ці роботи проводить спеціалізована організація із Сум, котра усипляє та утилізує цих тварин. Наше завдання – обстежувати територію міста і виявляти місця скупчення бродячих тварин. А спеціалісти із Сум приїздять на наше замовленням. У цьому році на такі заходи було додатково виділено 3700 грн. із міського бюджету. Кількість собак у місті варіюється через міграційні процеси: із одного місця вони переходять в інше. У випадку, коли собаки нападають на людей, ми одразу реагуємо на подібні факти, не залишаємо людей наодинці із бідою».

Ганна Іванченко, лікар-санолог районної СЕС, розповіла: «За 11 місяців 2009 року було зареєстровано 242 випадки укусів тварин, 188 із них – собаки, 43 – коти. Можливо, ця цифра є дещо нижчою від реальної через те, що не всі постраждалі звертаються по допомогу. Хоча в разі звернення до нас ми обов’язково обстежуємо людину і при потребі проводимо щеплення. Наприклад, у поточному році ми назначили щеплення 16 особам, у яких була підозра на сказ. Але хвороба підтвердилася тільки в однієї тварини. Треба відмітити, що останнім часом кількість випадків захворювання на сказ зменшилась. Цікавим фактом є те, що частіше агресію проявляють не бездомні тварини, а домашні. Завдання ветеринарів – слідкувати за такими звірами для запобігання повторення укусів».

Слова лікаря щодо реальної небезпеки, яку представляють собою домашні тварини, підтверджує і медична хроніка нашого міста. У понеділок, 16 листопада, до лікарні потрапила жінка, котру покусав чужий  собака під час прогулянки із господарем. Потерпіла отримала рвану рану лівої ноги. Як видно, попри життя у помешканні людини, хижак іноді проявляє невмотивовану агресію. І передбачити таку поведінку собаки неможливо. А от жертвою може стати хто завгодно – чиясь дитина, сторонній прохожий чи навіть сам господар.

Начальник управління ветеринарної медицини у місті Ромни Олександр Ковальчук на запитання журналіста з приводу протидії бездомним тваринам зазначив: «За новим законом, тварин забороняється вбивати, їх треба відловлювати, стерилізувати і потім відпускати  на волю. Таким чином просто зменшиться природна популяція бездомних собак. Але ж фінансування не відповідає даному закону. Взагалі, ареал поширення у бездомних тварин мало змінюється, а на їх чисельність впливають різні хвороби та природний відбір. Щодо сказу, то його випадків стало менше. В основному тому, що головних носіїв хвороби – лисиць – поменшало. Як профілактичний захід, проводимо обробку вакциною ділянок з найчисельнішою популяцією безпритульних тварин. Зараз за рахунок державного бюджету ми проводимо вакцинацію домашніх собак – раз на рік».

А от щодо законодавчої бази, то тут є безліч підводних течій. Зокрема, згідно закону про захист тварин від жорсткого поводження, відстрілювати бездомних собак забороняється. Пропонують створювати притулки та там забезпечувати їм гідні умови проживання. Їх чисельність треба регулювати за допомогою біостерилізації або  евтаназії (усипляння). А методи умертвіння повинні виключати передсмертні страждання тварини. Ось тільки умов для проведення стерилізації чи усипляння цим законом не передбачено.

Тетяна Івасин

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

39
39