Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Арсеній Яценюк: «Не кількість, а якість»
Арсеній Яценюк: «Не кількість, а якість»
Тандем-пресс
П'ятниця, 27 листопада 2009, 10:59      Ромни, Сумська область

Кандидат в Президенти України Арсеній Яценюк у Сумах у аграрному університеті провів прес-конференцію для представників ЗМІ області. Він не став витрачати час на виголошення промов, а одразу перейшов до відповідей на задані питання.

 

- У Сумській області зареєстровано 6 довірених осіб кандидата в Президенти Арсенія Яценюка, половина з них мають юридичну освіту. Чи свідчить це про те, що ви будете боротися за голоси виборців Сумщини у судах?

 

- Щодо судів, то можу розказати, як я отримував дозвіл на проведення мітингу у Сумах. Голова місцевої адміністрації повинен займатися тим, що передбачено в законі про місцеві державні адміністрації, а не боротьбою з Яценюком. Хоча оскільки вони представляють ту саму систему, що й Тимошенко та Янукович, то вперше за час моєї передвиборчої агітації на мене саме в Сумах подали позов на заборону проведення мітингу. Ми цей суд виграли. Це означає тільки те, що в країні ще залишилися чесні судді, які керуються законом, а не політичною доцільністю і те, що юристи, котрі працюють довіреними особами, виконують свою функцію. Довірена особа – це не людина, яка має співати, це та людина, яка безпосередньо займається виборчим процесом. Саме тому я і зробив ставку на те, щоби довірені особи виконували ті повноваження, які передбачені в законі про вибори Президента.

Я почав формувати партію 10 місяців тому. Я чудово розумію, що ми сьогодні ще слабкі, у нас немає такого фінансового ресурсу, як у Тимошенко та Януковича. Я протистою двом великим клановим структурам, але саме в цьому моя сила. Я не буду частиною такої самої системи, як вони. Бо виявляється, у нас сильний той, хто має олігархію, телеканали, гроші та доступ до бюджету. Я таким сильним не буду. Я сильний людьми. І змінюю я не людей, а систему, підходи. Ми запрошуємо всіх, хто бажає бути членом партії. Але він не може купити місце у списку і це не впливає на політичне майбутнє. За гроші політиком у мене стати неможливо.

 

- Вже довгий час Сумщина добивається того, щоб отримувати орендну плату за видобування нафти та газу на території області. Адже Сумщина дає Укрнафті значні прибутки, а сама від цього нічого не отримує. Яке Ваше ставлення до того, щоб обласні бюджети отримували 25% від орендної плати за видобуток?

 

- Це дуже важливе питання. В Україні за останні 18 років пройшла приватизація всіх державних ресурсів. Кому зараз видані ліцензії на видобуток нафти? При чому вони просто купили те, що було зроблено ще за радянських часів. Вони отримали ліцензію, качають нафту та одержують гроші виключно для себе. Тому у моїй програмі передбачено, що всі надприбуткові галузі в Україні повинні повернутися у державну власність. Це стосується як ресурсів, так і великих державних підприємств. Навіщо було продавати Криворіжсталь та Одеський припортовий завод? Переконаний, що саме держава повинна взяти на себе контроль за прибутковими галузями. Адже завдяки їм вона має додаткові доходи до бюджету.

 

- Яким Ви бачите розвиток освіти та науки?

 

- Освіта і наука, на жаль перетворилися на бізнес. Гроші є – отримуєш диплом, наукову тему. При чому після купленого диплому знань немає, роботи теж. А написана наукова робота припадає пилом на полиці. В Україні немає наукових розробок, які би претендували на Нобелівську премію. Хоча у 2007 році загальні бюджетні видатки на наукові дослідження становили 1 млрд. доларів. Моє завдання щодо освіти – заміна кількісного показника якісним.

 

- На Вашу думку, чи варто всім кандидатам на посаду Президента подати детальну інформацію про свій родовід, як це свого часу зробили Ви?

 

Я думаю, що обов’язок кожного кандидата показати своє походження, віросповідання та подати інформацію про своє минуле. Хіба це повинно бути таємницею? Я, наприклад, пишаюся своєю родиною. Мій тесть, до речі, з Сумщини: села Чупахівка Охтирського району.

 

- Перед виборами всі претенденти на посаду Президента роздають обіцянки. Як зробити обов’язковою формулу особистої відповідальності за роздані обіцянки?

 

Якщо Ви читали мою програму, то помітили, що там немає ні слова про обіцянки. Я не брешу про повернення заощаджень, безплатну роздачу товарів. Мені 35 років, і вже маю довге політичне життя. Якщо українці далі хочуть вірити у брехливі слова, це їх особистий вибір. Політичну відповідальність можна внести тільки через політичну самосвідомість. Ми розуміємо, що якщо не змінимося ми, то не зміниться й країна. Треба почати з персональних змін, тоді вони стануть змінами національними.

 

Оскільки прес-конференція була суттєво обмежена в часі, не всі журналісти встигли задати питання, які їх хвилювали. Після спілкування зі ЗМІ Арсеній Петрович говорив зі студентами та викладачами СНАУ, де й проходила зустріч з кандидатом.

Насамперед, ішлося про освіту, хоча не оминули й  питання політики та економіки. На думку Арсенія Яценюка, наприклад, в аграрних вузах студенти повинні отримувати спеціальності, які є профільними саме для цього типу вищого навчального закладу. «Для мене є базовий принцип – класична вища освіта. Якщо це аграрний вуз, я хочу, щоб це був аграрний вуз. Якщо це політехніка, це політехніка. Якщо це юридичний університет, це юридичний університет. Ми повинні мати структуровану систему освіти і кожен відповідати за свій сектор», - сказав політик, пояснюючи, чому він проти отримання в аграрних закладах, зокрема, юридичної освіти. «А що ми зробили? Державне замовлення даємо на юристів, на економістів. Потім ці діти виходять з вузу, і стають безробітними», -  нагадав Арсеній Петрович. Політик вважає, що майбутні студенти повинні мати спеціальності, які потрібні країні і працювати за фахом. «Абітурієнт знає про те, що це така професія сьогодні привілейована. Але для мене завдання – щоб він на першому курсі знав, що буде мати роботу у тій сфері, куди він поступив», - висловив свою думку А. Яценюк.  

 

Тетяна Івасин

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

37
37