Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Особливості полювання
Особливості полювання
Тандем-пресс
Четвер, 19 листопада 2009, 11:32      Ромни, Сумська область

7 листопада почався сезон полювання на пушного звіра. Наскільки численною є популяція звірів на території Роменського району, які методи боротьби з браконьєрством та про роботу єгерів розповів Юрій Гаркуша, голова Роменського районного товариства мисливців та рибалок. Зайшовши до його кабінету, стає одразу зрозуміло, що він належить саме мисливцеві: на стіні – картина Перова «Мисливці на привалі», статуетки тварин та трофейні роги впольованої здобичі.

 

- Юрію Євгеновичу, якою є територія, де можна полювати і які звірі найчастіше у нас зустрічаються?

 

Територія мисливських угідь у нашому районі є найбільшою в  області і становить 159,4 тис. гектар. Полювати можна всюди, окрім відтворюваних територіях та заповідних зон. Зараз триває сезон полювання на пушного звіра – до 31 січня 2010 року. Перед цим був сезон полювання на пернату дичину – з серпня по жовтень. Основне полювання ведеться на зайця, лисицю та єнотовидну собаку. Популяція цих тварин є доволі численною: зайця – понад 3 тисячі, лисиці – більше 100, єнотовидної собаки – більше 50.

Також є кабани, косулі та сурки-бабаки. Щодо останніх, то їх було завезено на територію Роменщини близько 20 років тому, і на сьогодні їх кількість збільшилась у більше, ніж два рази. На окремих територіях розводять також фазанів.

 

- Юрію Євгеновичу, скільки мисливців зареєстровано у Вашій організації?

 

Загальна кількість любителів полювати – понад 700, але бере участь у полюванні близько 500. Приємно відмітити, що ця цифра поступово збільшується. Часто мисливська справа стає сімейною традицією і разом з батьком захоплюється полюванням і син.

 

- Переконана, що вам дошкуляють браконьєри. Які методи впливу на них Ви маєте?

 

На жаль, нечесні мисливці дійсно суттєво заважають. А от щодо впливу на них, то тут є дуже багато проблем. Справа в тому, що законодавча база є вкрай не досконалою, тож кардинально вплинути на ситуацію не вдається. За 2009 рік було складено лише 5 адміністративних протоколів, їх направили на розгляд у державну екологічну інспекцію, але основним видом покарання є накладення штрафу у розмірі 34 грн. або винесення попередження. Зрозуміло, що такими речами нікого не злякаєш, тож браконьєрів дійсно багато, хоч як не прикро це визнавати. Браконьєри поводяться зухвало і навіть якщо їх вдалося спіймати на цьому, то вони продовжують порушувати закон і в подальшому.

 

- Зараз територією міста бігає велика кількість бродячих собак. Чи є можливість звернутися до співробітників мисливського господарства, аби зменшити їх популяцію?

 

З такого приводу до нас звертаються, але проблема в тому, що у нас немає повноважень відстрілювати бродячих тварин. До того ж, на території міста відстріл заборонено. А ще одна перешкода – вступив в силу закон про жорстоке поводження з тваринами, згідно з яким бездомних тварин треба усипляти. А  раніше і єгері, і мисливці допомагали комунальникам у цьому питанні.

 

- З якими проблемами доводиться стикатися мисливцям та єгерям?

 

Значні труднощі викликає те, що фінансове забезпечення у єгерів не достатнє. Зараз працює 8 єгерів, деякі – не на повну ставку, а набоями нас держава не забезпечує. З початком холодів у наших співробітників збільшується кількість роботи – треба заготовити корм диким тваринам, охороняти територію від браконьєрів. Значну небезпеку становлять дикі тварини – лисиці, дикі собаки, які шкодять свійським тваринам та людям. Окрема тема – браконьєри. Іноді доводиться витрачати багато часу на те, щоб упіймати порушника, а покарання йому – мізерний штраф.

 

- Юрію Євгеновичу, кого можна виділити як найкращих єгерів у районі і в чому полягає їх робота?

 

Вони повинні охороняти мисливські угіддя від посягань непроханих гостей, заготовляти корм тваринам – сіно, соковиті, зернові корми і сіль, підгодовувати тварин взимку. У Роменському районі налічується 30 первинних організацій, які є центрами осередків у районі, і на місці слідкують за ситуацією у мисливстві. Як найкращі первинні організації хочу відмітити Великобубнівську (голова Євченко Микола Іванович), Рогинську (голова Левенець Олександр Володимирович), Плавинищанську (голова Смаль Семен Олексійович).

Окремо хочу відмітити найстаршого та найчеснішого нашого єгеря – Борис Володимирович Ромащенко. Йому вже 70 років, проживає у Пісках. Він лише нещодавно пішов  з роботи, і незважаючи на свій вік, ставився до своєї роботи дуже відповідально. Завдяки Борису Володимировичу ми маємо велику популяцію сурків, яких він охороняв та оберігав. Його син Володимир Борисович Ромащенко проживає у селі Нова Гребля, де намагається розвести фазанів. У Рогинцях проживає Володимир Іванович Гризун – теж дуже відповідальний співробітник.

 

- Розкажіть, будь ласка, про себе як про мисливця з багатолітнім стажем.

 

Я раніше був професійним мисливцем, полював на тварин для промислових цілей: туші лосів та кабанів відправляли за кордон. Полюю вже давно – більше 35 років. Бували різні випадки, маю багато трофеїв. У моїй родині полювання – це давня звичка: і дід, і батько цим займалися. Щоправда, на мені династія перервалася, мій син не мисливець, на жаль. А може, на щастя.

Тетяна Івасин

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

31
31