Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Позачергова й оперативна сесія
Позачергова й оперативна сесія
Тандем-пресс
Четвер, 12 листопада 2009, 13:47      Ромни, Сумська область

У вівторок пройшла 41 позачергова сесія міської ради. Незважаючи на позачерговість, на неї змогли назбирати більше 20 питань для порядку денного. На засідання прийшло 35 обранців. Зі своєю роботою вони впоралися дуже швидко – за 2 години. На початку головуючий – секретар міської ради Леонід Набойченко – зачитав звернення від роменців, хворих на гемодіаліз (наслідок ниркової недостатності). Цим людям доводиться через день їздити в Сумську лікарню для проведення процедури «штучна нирка». У своєму зверненні до депутатів хворі говорять, що відкриття відділення для програмного гемодіалізу у Роменській лікарні – їх останній шанс на порятунок. Присутні вирішили направити це питання на розгляд у бюджетну комісію та з питань медицини і розглянути при формуванні бюджету на 2010р. Всі дану пропозицію підтримали.  

 

Основним пунктом було розгляд земельних питань, усі підняті питання були підтримані депутатами.

 

Далі зайшла мова про затвердження програми реформування житлово-комунального господарства на 2009-2010 роки, яку озвучив начальник ГУМГу Михайло Кочерга. Він запропонував затвердити нову програму. І незважаючи на те, що саму програму отримали не всі обранці, за неї все ж проголосували.

 

А от розгляд наступного питання: «Про постановку на баланс отриманої технічної допомоги від проекту ТАСІС і її розподіл між підприємствами» був дуже  суперечливим. Спочатку стали сперечатися про дату закінчення строку оренди ПП «Еліпс» отриманої техніки – кінець листопада чи грудня. Михайло Кочерга також зачитав пункт про встановлення ставки орендної плати в розмірі 1% від залишкової вартості основних засобів підприємства. Деякі депутати запропонували розмір оренди зменшити до 0,1%, аби не збільшувався тариф для всіх категорій споживачів. Також лунала пропозиція відправити питання на доопрацювання у комісії і не приймати рішення. М. Кочерга зауважив, що рішення про встановлення орендної плати у розмірі 1% було прийнято на сесії депутатами. Юрій Литвиненко вніс певну ясність: «Договір про співпрацю між Ромнами (в особі підприємств-надавачів комунальних послуг) та Європейським Союзом (проект ТАСІС) включає в себе всі пункти: оренда майна, надання послуг і контролю за ними, який був розглянутий на профільній депутатській комісії». І зазначив, що треба було над неузгодженими аспектами цього питання працювати  у комісіях, а не на засіданні сесії. Микола Коцупій висловив прогноз: «Все йде до того, що у нас цю техніку заберуть. Ми не можемо вирішити це питання в силу різних причин. Потрібно однозначно якось діяти. Треба разом з куратором цього питання від Євросоюзу Бернаром Флорішером поспілкуватися й узгодити спільні дії. Адже частина техніки вже у Ромнах, але досі не працює». І виніс пропозицію зняти це питання із розгляду на позачерговій сесії, а винести на чергову сесію наприкінці листопада, і дати відповідне протокольне доручення. Директор ПП «Еліпс» Армен Агаханян наголошував на необхідності встановлення орендної плати на рівні 0,1%, мотивуючи це тим, що розмір  тарифу не зміниться. А якщо розмір оренди становитиме 1%, то доведеться підвищувати тарифи для всіх категорій споживачів. Григорій Негреба звернув увагу присутніх: «Місто отримало дороге обладнання, яке через дії окремих депутатів не вдається використовувати. Ми повинні експлуатувати цю техніку,  а не влаштовувати пусті балачки, давайте приймати рішення. Обладнання треба передати підприємству». Григорій Петрович запропонував встановити орендну плату на рівні 0,1%. Головуючий на сесії Леонід Набойченко зауважив, що підняття тарифів напередодні виборів буде сприйматися населенням вкрай негативно. Після довготривалого та бурхливого обговорення рішення про встановлення розміру оренди на рівні 0,1% не підтримали. Натомість проголосували за те, щоб довивчити це питання, провести консультації з керівником проекту ТАСІС Б. Флорішером та розглянути на наступній пленарній сесії. Така ж доля чекала і на наступне питання: затвердження переліку об’єктів комунальної власності, що підлягають приватизації. Його також розглянуть на плановій сесії в кінці листопада.

 

Тетяна Івасин

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Бульвар Шевченка
Бульвар Шевченка