Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Грипуємо далі?
Грипуємо далі?
Тандем-пресс
Четвер, 12 листопада 2009, 13:44      Ромни, Сумська область

Коли у країні паніка, то обговорювання останніх подій часто звужується лише до тієї, котра й спричинила ажіотаж серед населення. Останнім часом  всі тільки й говорять, що про грип, відсутність ліків в аптеках та подорожчання продуктів, котрі багаті на вітаміни противірусної групи. На нараді у приміщенні міськвиконкому керівництво міста та медичних структур говорили про останні зміни у цьому питанні та загальний стан у місті.

 

Головний лікар санстанції Микола Бойко розповів, що за останній тиждень сталося незначне підвищення кількості хворих на ГРВІ та грип (442 та 2 зареєстрованих випадки відповідно). Відбулося перевищення порогового рівня захворюваності на 2,6% на 10 тис. населення. Із основних протиепідемічних заходів зараз ведеться комплекс робіт: закриті дитячі садки та школи, введений масочний режим в бюджетних установах. Микола Григорович просив не поспішати  з висновками, а почекати до понеділка, коли трохи спаде ажіотаж. Також він додав, що у містах Сумської області ще ніде не вводили карантин.

 

Міський голова Павло Помаран наголосив на необхідності звернути увагу на місця масового скупчення людей: ринки, громадський транспорт, місця відпочинку молоді.

 

Головний лікар центральної районної лікарні Валентина Гунькова розповіла про стан захворюваності за четвер, 5 листопада. За цей день у лікарні було зареєстровано 94 випадки захворювань на ГРВІ, з них 42 хворих – діти. На думку Валентини Василівни, епідемічний поріг не перевищується через те, що вчасно проводились профілактичні заходи і запобігають масовим зібранням громадян, що могло би спричинити поширення хвороби серед населення. Інший дієвий спосіб уберегтися від грипу – носити марлеву пов’язку. Хоч зараз і з’явилася версія, що насправді вона не захищає від вірусів, це не відповідає істині. Тим більше, що при регулярному прогладжуванні маски гарячою праскою вона допоможе вберегтися від хвороби. Звернула В. Гунькова увагу присутніх на те, що у мережі торгівлі різко подорожчали лимони і часник, які є ефективними продуктами для боротьби з інфекційними захворюваннями.

 

Павло Іванович відреагував миттєво: «У працівників міліції є повноваження карати тих, хто проводить необгрунтоване підняття цін. Це більше схоже на спекуляцію, а не на зростання попиту. Треба у цьому розібратися».

 

На нараді озвучили пропозицію посилити роботу по контролю за станом вартості продуктів, яку будуть проводити правоохоронці, працівники податкової інспекції, санстанції, відділу торгівлі та дирекція Роменського ринку.

 

Наприкінці зібрання мер проінформував, що у Ромни було завезено 19 тис. м квадратних марлі із Держрезерву для пошиття масок. Зараз вона знаходиться у центрі позашкільної роботи, а маски виготовлятимуть у навчально-виробничому комбінаті, де є швейні машинки. «Кожному жителю видадуть безкоштовно по 2 пов’язки. В першу чергу будемо забезпечувати ними медперсонал, працівників ветеринарної служби, структур правоохоронних органів, транспортної інфраструктури, представників торгівлі та сфери послуг». Тут виникла певна неузгодженість, бо В. Гунькова та М. Бойко вже мають стовідсоткове забезпечення своїх співробітників марлевими повязками. Але Павло Іванович все одно вирішив, що їм маски видаватимуть. Ці заходи повинні провести до 9 листопада. І наголошувалося на безкоштовному отриманні масок.

 

Тетяна Івасин

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Мітинг
Мітинг