Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Дискусійна сесія
Дискусійна сесія
Тандем-пресс
П'ятниця, 06 листопада 2009, 11:35      Ромни, Сумська область

На 40-ву сесію міської ради зібралося як ніколи багато депутатів – 36, але за великим рахунком це не стало передумовою гарної роботи. Як і щоразу, обранці часто сварилися, дискутували щодо питань, які можна було вирішити ще на засіданні комісії. Словом, сесія пройшла у звичній атмосфері суперечок.

 

Взагалі-то, наші депутати полюбляють влаштовувати великі полеміки навколо маленьких проблем. Наприклад, зайшла мова про сарай, розміщений на території школи №4, котрий планують включити до об’єктів, які підлягають приватизації. Депутат Зоя Солярик запропонувала здати цей сарай в оренду, і поцікавилася, чому  забирають землю у школи. Інший депутат міської ради і директор згаданої школи Лариса Спичка запевнила, що на території її навчального закладу достатньо будівель, де можна утримувати все наявне шкільне приладдя. І переконувала, що даний сарай школі не потрібен. Чому Зою Леонідівну аж так турбує приміщення сараю, так і залишилося невідомим.

 

Далі депутат Андрій Жарий підвів підсумки роботи тимчасової контрольної комісії щодо стану роботи ПП «Еліпс». Зокрема, він зазначив, що оренда не сплачувалась підприємством протягом всього часу експлуатації майна. Територія сміттєзвалища на території Роменського району використовується «Еліпсом», а договір на використання підписаний між райдержадміністрацією та головним управлінням міського господарства. Рівень втрати води  постійно зростає: із 168 до 343 тис. куб. метрів води на рік. Комісія рекомендувала міській раді на підставі закону про місцеве самоврядування встановити орендну плату в розмірі 5% від його балансової вартості, провести повну грошову оцінку всього орендованого майна для встановлення його реальної ринкової вартості, звернутися із листом до ПП «Еліпсу» та дочірніх підприємств щодо стягнення орендної плати за останні три роки. Тут виникла полеміка між однопартійцями від фракції «НУНС» Андрієм Жарим та Іваном Хоменком щодо того, чи закладається сума заборгованості у тарифи. А на додачу Іван Сергійович ще й поставив під сумнів відповідність А. Жарого посаді голови тимчасової комісії. Засідання сесії вже не вперше стає плацдармом для внутріпартійних «розборок» між представниками фракції «Наша Україна», що аж ніяк не покращує імідж її представників та партії в цілому. Так чи інакше, звіт комісії поставили на голосування і всі його одноголосно підтримали.

 

Інша дискусія виникла під час обговорення питання надання дозволу на переобладнання житла під магазин. Наші депутати ніяк не могли дійти згоди: буде там магазин чи житло. Згідно висновку, зараз за вказаною адресою магазину немає, але не всі депутати з цим погодилися: «Очі ж не обманюють». Міський голова висловився дуже оригінально: «У кожного очі свої, а є спеціаліст ДАБК – державний службовець, котрий дає свій компетентний висновок». Голова депутатської комісії з питань будівництва Микола Зінченко зауважив, що переобладнання ведеться без відповідних дозвільних документів. Депутат Юрій Журенко спробував примирити своїх колег і запропонував дати дозвіл на переобладнання, якщо це не порушує закон. Адже якщо заганяти людей в жорсткі рамки, це сприятиме поширенню корупції. Під час голосування з даного питання рішення не набрало достатньої кількості голосів, отже в черговий раз всі гарні наміри депутатів виявилися лише мильною бульбашкою.

 

Прикладом злагодженої роботи депутатського корпусу стало голосування пакету земельних питань. Обранці вирішили не витрачати час на кожне питання окремо, чим скоротили час розгляду порядку денного.

 

Тетяна Івасин

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

6
6