Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Засідання виконавчого комітету
Засідання виконавчого комітету
Тандем-пресс
П'ятниця, 06 листопада 2009, 11:33      Ромни, Сумська область

Засідання виконавчого комітету минулого четверга ставило на меті обговорити стан виконання програми соціального та економічного розвитку міста.

 

Економіка зростає

 

Зоя Галунко почала із радісної звістки: «Підприємства міста зберегли, а деякі навіть наростили темпи виробництва. Зокрема, це ТОВ «Завод продтоварів» (випущено продукції на 81 млн. грн.), ТОВ «Таланпром» (74 тис. грн.), гардинно-тюлева фабрика (8,1 млн. грн.). За 9 місяців 2009 року було реалізовано продукції на суму майже 240 млн. грн. проти 237 млн. за відповідний період  минулого року. Також був випущений англомовний буклет «Ромни інвестиційні», метою якого є покращення ситуації із залучення іноземних інвестицій. Для підтримки малого бізнесу було використано 12,7 тис. грн. бюджетних коштів. Незважаючи на незначне скорочення кількості зареєстрованих малих підприємств та підприємців, їх роль у створенні фінансових ресурсів міста постійно зростає: зараз вони забезпечують 31% надходжень платежів до міського бюджету проти 28% на початку року».

 

Начальник фінансового управління Тетяна Ярошенко розповіла, що до міського бюджету за 9 місяців поточного року надійшло 64,5 млн. грн., що становить 65,4% річних обсягів. На початок жовтня борги по зарплаті склали 1,4 млн. грн. Відбулося зменшення кількості юридичних осіб на 11 суб’єктів.  Бюджет розвитку виконаний лише на 29% від річної суми. Зросли видатки соціального спрямування на 13,9% проти минулорічних показників. Сказала Тетяна Миколаївна про стовідсоткове забезпечення харчуванням учнів 1-4 класів, 1700 школярів отримують гаряче харчування. 806 тис. грн. було направлено на забезпечення благоустрою міста. На запитання секретаря міської ради Леоніда Набойченка про шляхи перекриття невиконання міського бюджету начальник фінуправління так і не дала чіткої відповіді, посилаючись на збільшення державної дотації в останньому місяці року, хоча це заслуга держави, а не місцевих органів влади. Невже власних джерел перекриття наше фінансове управління не запланувало?

 

Головні спонсори лікарні – самі лікарі

 

Головний лікар центральної районної лікарні Валентина Гунькова розповіла про пріоритети розвитку медичної галузі. Щодо стану реконструкції земського корпусу, сесія міської ради виділила 290 тис. грн., всі вони були використані. У реанімаційному відділенні ремонтні роботи тривають, на них витрачаються кошти від отримання лікарнею орендної плати. Всі працівники лікарні вже традиційно перераховують свої одноденні заробітки на користь ремонтів. І так само традиційно складається враження, що саме кишені лікарів та медсестер є єдиним джерелом фінансування (зараз вони зібрали загальну суму 57911 грн.). Інші види благодійної допомоги залучаються із великими проблемами: позабюджетні надходження за 9 місяців склали 1,599 млн. грн.

 

Імідж міста – ніщо?

 

Найбільш дискусійним виявилося питання розвитку культури у нашому місті. Про нього доповідала начальник відділу культури Тетяна Баляба. Вона говорила про те, що нещодавно у Національному палаці мистецтв «Україна» проходив звіт майстрів мистецтв та аматорських художніх колективів Сумської області, де наші роменські учасники (ансамбль родини Момотів та народний колектив «Посульські козаки») проявили високий рівень майстерності та підготовки. Минулого року був створений ансамбль пісні і танцю «Жива вода». І якщо з вокальною частиною особливих проблем  не виникає, то танцюристам не вистачає хореографа, який зміг би працювати на благо не лише колективу, а й підвищувати імідж нашого міста на фестивалях різного рівня. Однак міський голова Павло Помаран проявив скептицизм і на прохання Тетяни Іванівни у бюджет наступного року закласти ставку хореографа (близько 15 тис. грн. на рік) запитав: «І що це дасть? У нас же є інші колективи, наприклад, дитячі. Нехай вони і представляють наше місто на фестивалях». Але справа в тому, що дитячі колективи не проявляють особливого бажання до танцю народної тематики, їх більше приваблює хіп-хоп. Мер зауважив, що в інших містах видно, що там приділяють увагу розвитку танцювальних колективів. Але ж на звіт області від Ромен не поїхав жоден хореографічний ансамбль, незважаючи на їх велику кількість у місті. Хоча таку можливість вони мали. А міський голова замість того, щоб допомогти розвитку народного танцю у Ромнах, навпаки – був налаштований вкрай песимістично. Отже для міського голови імідж міста – ніщо?

 

Проголосували одноголосно

 

Наприкінці засідання заступник міського голови з соціальних та економічних питань Олександр Левицький підвів підсумки: «Треба провести інвентаризацію всіх приміщень, які здаються в оренду або готуються до продажу на аукціоні, а також перевірити всі вільні земельні ділянки. Посилити роботу адмінкомісії щодо протидії незаконної торгівлі та нехтування правилами благоустрою». Контроль за виконанням даного розпорядження поклали саме на О. Левицького. Всі присутні члени виконкому одноголосно проголосували за дане рішення.

 

Другим питанням на порядку денному стояло обговорення стану підготовки міста до осінньо-зимового періоду. Начальник головного управління міського господарства Михайло Кочерга повідомив про вчасний початок опалювального періоду в місті, про нові сучасні котли, отримані від Європейського Союзу, та про проблемні тепломережі в окремих будинках.  Також М. Кочерга наголосив, що одним із пунктів підготовки міста до зими є закупка одного вагону солі для посипки доріг, на що з бюджету треба виділити 16 тис. грн.  Міський голова Павло Помаран підсумував, що тепловики підготувалися до зими найкраще з-поміж усіх працівників комунального господарства, але суттєвою проблемою залишається якість послуг, які отримує населення.

 

Тетяна Івасин

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Засулля
Засулля