Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Грип: міф чи реальна загроза?
Грип: міф чи реальна загроза?
Тандем-пресс
П'ятниця, 06 листопада 2009, 11:31      Ромни, Сумська область

З кінця минулого тижня по всій країні з’явилася інформація про те, що Україну охопила нова форма вірусу грипу, яка вже забрала десятки життів на Заході України. Не могло залишитися це питання осторонь і нашого міста. 2 листопада на засіданні координаційної ради саме про стан епідемії говорили представники медичної, фармацевтичної та освітянської галузі разом з керівництвом міста.

 

Головний лікар санстанції Микола Бойко розповів про стан захворюваності грипом у світі: «На даний час у світі зареєстровано 343 тис. випадків захворювань, 4,5 тисячі осіб померли. Це перший факт пандемії у ХХІ столітті. На території західних областей зареєстровано 48 смертей від цієї форми вірусу, також фіксується значне підвищення захворюваності на ГРВІ та грип. Враховуючи епідемічну ситуацію з летальними випадками, головний санітарний лікар Сумської області постановив для попередження поширення грипу ввести термінові заходи, на території області посилити протиепідемічний режим на вокзалах, у навчальних закладах, культурних установах та закладах охорони здоров’я. Ситуація в нашому місті зараз відповідає міжепідемічному рівню, кількість захворювань на ГРВІ зросла з 60 до 160 випадків на тиждень».

 

Щодо рівня забезпечення масками населення міста, то зараз ця цифра становить 25% від норми. Турбує всіх мешканців і те, що в аптечній мережі відсутні марля, бинти, маски та противірусні препарати.

 

Головний лікар ЦРЛ Валентина Гунькова запевнила, що інфекційне відділення готове до надання допомоги, ведеться поіменний облік хворих на ГРВІ, ця інформація щодня оновлюється. Загальний рівень захворювання не перевищує допустимий рівень. «В аптеках скупили всі медикаменти, які мають противірусну дію, полиці пустують - зазначила Валентина Василівна. Всі жителі повинні піклуватися про своє здоров’я та проводити профілактику. Дієвим захистом від вірусу є марлева маска. Вона не потребує значних фінансових затрат, але надійно захистить від хвороби.

 

Представники аптечної мережі запевнили, що до кінця понеділка в мережі повинно з’явитися близько 800 пов’язок, вартість яких не повинна перевищувати 2 грн.

 

Міський голова Павло Помаран наголосив, що питання забезпечення масками не повинно стати об’єктом спекуляції: «Інспекція по цінам буде перевіряти аптечну мережу. Є нормативи в аптеках, яких усі повинні будуть дотримуватися».

 

Заступник начальника міліції – начальник штабу Віталій Гринь теж додав, що працівники міліції будуть перевіряти обґрунтованість цін в аптеках. Якщо виявлять факти необґрунтованого підняття цін, то будуть вживати заходи для притягнення до відповідальності».

 

Треба зазначити, що аптеки встановлюють розмір цін не самовільно, а в межах регламентованих націнок. Тобто, якщо постачальник підвищив варість медикаментів противірусної дії, то в роздрібній торгівлі їх ціна теж буде вища, ніж раніше. Аптечний, як і будь-який інший вид бізнесу, не може працювати собі у збиток.

 

На засіданні координаційної ради було вирішено всю інформацію про наявність медикаментів в аптеках міста направляти до відділу торгівлі. Також зазначили, що в бюджетних організаціях вводиться масочний режим, а відвідування публічних місць бажано відтермінувати, допоки не вщухне епідемія. Повідомили прикру звістку для молоді: на певний час будуть заборонені дискотеки та інші культурні масові заходи. Мер Павло Помаран додав, що забороняються також агітаційні та політичні заходи. Щоб уберегти наших цінних співробітників міськвиконкому від вірусів відвідувачів, прохід на другий та третій поверх буде заборонений.

 

На закінчення зібрання Микола Бойко застеріг, що порушників масочного режиму в бюджетних установах будуть карати штрафом у сумі 425 грн.

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop23
konotop23