Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Засідання громадської ради
Засідання громадської ради
Тандем-пресс
П'ятниця, 30 жовтня 2009, 13:43      Ромни, Сумська область

Осіння пора – це період, коли всіх цікавить температура повітря та тепло у квартирах. Саме цим питанням приділяється найбільш пильна увага. На засіданні громадської ради 22 жовтня говорили про стан підготовки житлового фонду та комунальних служб до осінньо-зимового періоду. Особливої активності до даного питання члени громадської ради не проявляли, адже із 40 членів присутніми були лише 22.

На порядку денному стояло два питання: підготовка міста до зими та ситуація із виборчими списками.

 

Перевірте списки

Начальник відділу державного реєстру виборців Валерій Спичка проінформував про те, що списки формуватимуть на підставі даних державного реєстру виборців. За період часу з 2007 по 2009 рік загальна чисельність виборців у нашому місті зменшилася із 43370 чоловік до 40 тисяч. «Велике прохання до всіх жителів міста у разі виявлення неточностей у своїх даних звертатися безпосередньо до нашого відділу. Будь-які зміни можна робити тільки при наявності відповідного документу. Якщо ви хочете впевнитися, що ваш голос не буде переданий іншій особі, переконуйтесь в цьому особисто», - зауважив Валерій Володимирович. За адресою бул. Шевченка, 65 у Ромнах знаходиться відділ державного реєстру, де всі можуть перевірити свої дані.

 

Мережа готова до зими

Начальник головного управління міського господарства Михайло Кочерга розповів про загальний стан готовності міста до зими. В першу чергу він наголосив, що всі будинки готові до опалювального сезону, всі системи заповнені водою, запустили опалення вчасно – 15 жовтня (а в лікарняних закладах – 12 жовтня). Закінчуються ремонтні роботи на окремих об’єктах, утеплення тепломереж. «Всі ЖЕКи готові до опалювального періоду. Найгірший стан готовності у ПП «Житлосервіс». Це обумовлено тим, що досі не опалюється будинок по вул. Пролетарської солідарності, 12а».

Розповів Михайло Григорович про нові котли, одержані по проекту ТАСІС. Якби вдалося провести їх наладку  найближчим часом, це б дало суттєву економію газу. Порадував М. Кочерга інформацією пор те, що завершується реконструкція котельні по вул. Київській, і там котли європейського зразка запустять в дію вже в листопаді цього року. Всі підприємства до початку опалювального сезону розрахувалися за використаний газ, що дало можливість вчасно запустити тепло в домівки. Тож нарешті ті 9 будинків, які раніше опалював Молокозавод, будуть з якісним теплом.

За кошти державного бюджету завершується будівництво нової артезіанської свердловини для подачі води у місто. Звернув увагу начальник ГУМГу на проблеми з кришками люків, адже понад 150 люків у Ромнах відсутні через те, що одні люди їх знімають, а інші – приймають на металобрухт. І не задумуються, яку небезпеку це може спричинити для оточуючих. Стан доріг хоч і покращився останнім часом (переважно у центральній частині міста), але стан дорожньої техніки постійно зношується, а отже і ремонтувати стає все важче.

 

Колишній керівник повчав нинішнього

Колишній начальник ГУМГу Яків Зубан протягом засідання задавав багато питань про недоліки у роботі організації. Хоча за час його каденції він постійно наголошував на тому, що велика проблема – відсутність коштів на втілення всіх задумів. А тепер дорікає невиконанням багатьох пунктів. Зокрема, він поцікавився, чи проводилася промивка труб тепломереж. На промивку одного будинку потрібно 20 тис. грн. Останній раз очистка тепломереж проводилася у 1980 році, а зараз обладнання вже застаріле, тож поки що така дороговартісна операція залишається у планах і чекає свого втілення у майбутні роки. Також Яків Іванович радив переймати досвід інших організацій. І чомусь зовсім не звернув уваги на відсутність коштів у державній або місцевій казні (на чому часто наголошував за час свого перебування на посаді начальника ГУМГу). Безумовно, відповідальності з нинішнього керівника Михайла Кочерги не знімається, але ж не можна нехтувати об’єктивними даними.

Співдоповіді керівників комунальних структур переконували в тому, що всі проблеми вирішать найближчим часом. Хоча не можна сказати, що проблем у комунальників мало. Наприклад, на реалізацію запланованих заходів не вистачає фінансування. Складна ситуація з опаленням мережі освіти в майбутньому, адже гарантувати нормальний стан систем опалення не можливо. Через невиконання бюджету всіх просять перейти на режим жорсткої економії, щоб завершити цей фінансовий рік з мінімальними збитками.

 

«Будинок-загадка»

Міський голова Павло Помаран поцікавився, коли нарешті з’явиться тепло у будинку по вул. Пролетарської солідарності, 12а. Начальник ПП «Житло сервіс» Леонід Воротніков сказав, що проблема по даному будинку виникла через те, що у трубах замала теплопрохідність, через що постійно виникає завоздушеність. Також під час огляду теплотраси там виявили сторонні предмети, які шкодили нормальній роботі мережі. І «втішив», що поки котельня не ввійде у нормальний режим зимового графіку, зрушень не відбудеться. Головуючий на засіданні Володимир Таран підсумував: «Будинок-загадка». Отже, жителям цього будинку доведеться чекати мінусових температур, щоб у квартирах стало тепло.

 

Мрія про чисту воду

Начальник ДП «Аквасервіс» Олександр Андрієвський наголосив на важливості будівництва станції знезалізнення води, адже всі щодня користуються водою, а її якість залишається вкрай поганої якості. Однак наразі коштів немає (йдеться про суму 1 млн. 300 тис. грн.). Тому до якісної води нам ще далеко. Будівництво станції розпочалося у 2007 році, але через відсутність фінансування зараз цей процес завмер.

Голова громадської ради Володимир Таран все  ж додав оптимізму наприкінці зібрання: «Ця робота без недоліків не може проводитися, але в майбутньому хотілося б, щоб вона велася краще». Тому було прийнято рішення прийняти до відома інформацію начальника управління міського господарства Михайла Кочерги про підготовку житлово-комунального господарства міста до роботи  в осінньо-зимовий період і рекомендувати міському виконавчому комітету звернути  увагу на недоліки, озвучені в ході обговорення та вимагати їх усунення.

Тетяна Івасин

 

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Тріо
Тріо