Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Затопили
Тандем-пресс
Четвер, 22 жовтня 2009, 10:44      Ромни, Сумська область

Ну нарешті у квартирах, як то кажуть, «пішов дух» і батареї стали поступово нагріватися. Котельні почали подавати тепло жителям міста, що не може не радувати. І хоча поки що температура в домівках не є достатньо теплою, факт появи тепла все одно є приємним.

15 жовтня міський голова Павло Помаран разом з представниками ЗМІ та начальниками котелень робив огляд стану технічної готовності теплової інфраструктури міста до зими. Під час цієї перевірки  можна було зробити висновок, що всі котельні до опалювального сезону готові, залишилося дочекатися подачі газу. А проблеми наразі виникла саме з цим. Адже станом на 16 жовтня клапан так і не відкрили.

Спочатку ми побували на котельні по вул. Дімітрова. Там стан агрегатів дуже гарний, уже встановлені нові котли, отримані по програмі ТАСІС від Євросоюзу. Але їх ще не запускали через те, що ведуться проектні роботи та отримують дозволи на експлуатацію нового обладнання. Планують ввести їх у дію у цьому році.

Всіх цікавило, чому не запускають газ? Адже і температура повітря вже знизилась, і початок опалювального сезону вже мав би початися. Причина банальна: немає узгодження дій між Києвом та Сумами щодо видачі дозволу на запуск газу в котельнях.

Котли від Європейського Союзу будуть основними постачальниками тепла у наші домівки, їх потужність значно перевищує існуючі парові агрегати.

Протягом усього часу огляду міський голова наголошував на тому, що задача комунальних служб – пояснювати населенню ефективність централізованого опалення, а не індивідуального. Хоча щодо останнього тепер все стало набагато складніше: це до 2007 року можна було перейти на індивідуальне опалення самому, а тепер дозволи видають тільки на перехід усім будинком. Зрозуміло, що це є малореальним, адже узгодити дії цілого будинку вкрай важко: всі мешканці мають різний рівень достатку та зацікавленості у такому виді опалення. Тому зараз практично припинилася видача дозволів на встановлення індивідуального опалення.

На думку мера Павла Івановича, централізоване опалення потрібне, адже навіть європейські країни зі своєю любов’ю до нових технологій не відмовилися від нього остаточно.

Начальник комунального підприємства “Ромнитеплосервіс” Георгій Кунцевич розповів присутнім, що він сьогодні подає тепло у дитячі садки та у лікарню, на що отримав відповідний дозвіл. Залишилося запустити 5 котелень, сьогодні ведуться роботи по налагодженню обладнання. Допомагає у цьому державний інспектор територіального управління Держгірпромнагляду Микола Братусь, котрий перевіряє всі об’єкти перед пуском. Він відмітив, що зауважень до теплопостачальних організацій нашого міста немає.

Георгій Кунцевич поскаржився, що дуже часто жителі міста беруть воду із тепломереж без дозволу, що призвело до втрати води на суму 4 тис. грн. (і це ще до офіційного початку опалювального сезону). А вплинути на цю прикру ситуацію майже не можливо, бо в основному зливають теплу воду вночі, через що піймати на «гарячому» крадія фактично нереально. Інша проблема  - старі труби. Вік нормального функціонування труб – 15-20 років, у випадку ж нашого міста їм вже по 40 років, а у трубах пенсійного віку  якість теплозбереження та теплопрохідності падає у десятки разів. Багато будинків потребують повної заміни труб та теплотрас, на що не вистачає фінансування.

«Котельні до зимового періоду готові на 100%, - запевнив Георгій Олексійович, - ми вкладемося в нормативні показники. Однак ремонтна можливість падає з кожним роком, та й кількість ремонтів постійно зростає, звідси й фінансові затрати на обслуговування котелень теж зростають. Ми подали до цінової інспекції проект на нові тарифи, але їх нам повернули», - поскаржився керівник підприємства. Можливо, інспекція по цінам не мала законних підстав для підвищення тарифів. А ще, мабуть, Г. Кунцевич забув про підвищення тарифів для інших споживачів, які мають суттєву питому вагу у загальному плані надходжень коштів до бюджету. А саме цим споживачам тепла і підвищили тарифи з 11,42 грн. у минулому році до 18,59 грн. два місяці тому.

Начальник КП «Ромникомунтепло» Володимир Бєсеєда розповів, що його котельні повністю готові до опалювального періоду. Тут теж уже встановлені нові котли, отримані по програмі ТАСІС, які чекають ведення в експлуатацію в цьому році. Їх ККД становить  90% проти 70% у старих котлів. Також тут поставили нові насоси. Журналістам продемонстрували їх дію, під час якої можна було спокійно продовжувати спілкуватися поряд із насосами. Різниця між цими та старими суттєва: раніше при робочих насосах навіть стояти поруч було важко: так потужно і шумно вони працювали. А сучасні насоси є практично безшумними, чим по-справжньому пишається Володимир Корнійович та всі його співробітники.

Хоч із запізненням (16-17 жовтня), але опалення нарешті ввімкнули, нарешті мешканці міста по-справжньому зможуть зігрітися.

Тетяна Івасин

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Урочистий мітинг
Урочистий мітинг