Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Дискусії не вийшло
Дискусії не вийшло
Тандем-пресс
Четвер, 22 жовтня 2009, 10:37      Ромни, Сумська область

Президент України Віктор Ющенко запропонував новий варіант головного документу країни. Серед основних новацій – скасування депутатської недоторканності, розширення повноважень місцевих органів самоврядування, введення сенату (друга палата двопалатного парламенту), надання більшої кількості прав кожному громадянину.

Щоправда, останній пункт є цілком суперечливим, адже і нині діюча Конституція містить пункти, які регламентують права громадян, але вони не завжди і не всіма виконуються, та й керівництво частіше пам’ятає про наші обов’язки, а не права.

Минулої п’ятниці лідери учнівського самоврядування, представники громадських молодіжних об’єднань разом з представниками міського керівництва спробували обговорити нові статті запропонованої Конституції. Однак як такого обговорення не було: молодь виявилася на диво пасивною (чи не обізнаною). За виключенням трьох-чотирьох чоловік майже ніхто і не проявляв інтересу до теми обговорення.

Зокрема присутні дискутували щодо таких пунктів нового проекту документу: патріотизм, рівні права та право на освіту. Як відомо, відтепер випускники шкіл проходять незалежне оцінювання, яке дає змогу вступати у вищі навчальні заклади. Молоді активісти відмітили, що очікуваного зменшення корупції при вступах до вишів аж ніяк не сталося, все одно у вузи часто потрапляють ті, хто зміг заплатити, а не ті, хто має достатній рівень знань. Учасники обговорення відмітили, що і спеціалісти при виході з вузів будуть відповідні. Та ще й з урахуванням того, що часто абітурієнти подають документи до великої кількості вузів. Судячи з цього, їх не хвилює майбутній фах, а лише наявність диплому про вищу освіту. Отже, своїм правом на освіту вдається скористатися не всім.

Мер Павло Помаран зазначив, що найбільша вада нашого суспільства – корупція. І задав риторичне запитання: «Чому ми дійшли до такого рівня корупції і як її можна подолати?» Також пролунала думка, що регламентованої законом рівності не досягнуть до того часу, поки є депутатська недоторканність.

Не виникло розбіжності думок при озвученні тези: «Єдиною державною мовою повинна бути українська». Насправді, саме мова є консолідуючим чинником, а всі звинувачення в ущемленні прав російськомовного населення є дуже перебільшеними.

Міський голова хоч і був радий, що в обговоренні такого важливого питання, як новий проект Конституції, взяла молодь, але відмітив: щоб гарно проводити дебати, треба їх проводити часто. Тож будемо чекати на чергову спробу  дискусії.

Тетяна Івасин

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Мітинг
Мітинг