Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Теплі слова про тепло
Теплі слова про тепло
Тандем-пресс
Четвер, 22 жовтня 2009, 10:30      Ромни, Сумська область

006Міський голова провів прес-конференцію з приводу початку опалювального періоду. Згідно розпорядження мера, початок припадає на 15 жовтня. Зустріч з представниками ЗМІ проходила саме цього дня.

«До зими треба підготувати 490 будинків. На сьогоднішній день їх готовність складає майже 100%, вже проведено випробування мереж, відремонтовано окремі дахи. Загальна готовність котелень становить  100%. Всі вимоги щодо підготовки котелень виконані. Протягом поточного ремонту замінено 900 погонних метрів труб, відремонтовано 110 одиниць напірної арматури. Зараз ведеться будівництво нової свердловини для подачі води у місто».

Наголосив мер на тому, що великою проблемою залишаються крадіжки люків. Зараз понад 150 колодязів різного призначення залишаються відкритими через те, що кришки зняли і здали на металобрухт, а співпраця з представниками міліції у цьому напрямку поки що не є плідною. Вихід знайшли інший: виготовляють бетонні люки. Відмітив П. Помаран те, що у школах поновлено мережу теплоізоляції, нарешті встановлено  лічильники у навчальних закладах, відремонтовано дах на дошкільному закладі №1.

Павло Іванович звернув увагу журналістів на те, що держава зараз втручається у господарську діяльність на місцях: «Держава установлює ліміт коштів, які можна витрачати на утримання міста (крім захищених статей). Більшу суму казначейство просто не пропустить. Це пов’язано з тим, що недостатньо наповнюються бюджети різних рівнів». Простіше кажучи, держава згодна виділяти кошти на зарплату, придбання медикаментів та харчування  і сплату за енергоносії державним установам, а на решту витрат – ні. Навіть якщо кошти на місцях є, їх не дозволить використати казначейство. Тому зараз ведуться перемовини про збільшення цих лімітів.

- У цьому році очікується введення обладнання, отриманого по програмі ТАСІС від Євросоюзу?

- Так, очікуємо. Котли вже вмонтовані у котельні і чекають підключення. Щодо обладнання, яке отримав водоканал, то воно працює лише частково: крани, екскаватори, спецавтомобілі  працюють. Не задіяними залишилися контейнери, бо немає техніки для їх загрузки, та компактери сміття.

- Якою є ситуація із будинками по вул. Київській, які чекають переключення від молокозаводу до котельні організації «Ромникомунтепло»?

- Завод знизив свої потужності. А раніше він забезпечував прилеглі будинки теплом і гарячою водою, як побічним продуктом технологічного виробництва. Звичайно, вона була дешева. Останні два роки ці будинки забезпечує міська котельня. З цього року все вже нарешті вирішилося остаточно.

- Чи плануються перевірки дотримання вимог максимального утеплення приміщень наших установ, про що говорилося на одній з апаратних нарад?

Була створена робоча група, контроль поклали на моїх заступників Юрія Литвиненка та Володимира Книгу. Щодекадно буде проводитися моніторинг даного питання. Порушників будемо карати.

Тетяна Івасин

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Вид на місто
Вид на місто