Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Тепло та інші проблеми
Тепло та інші проблеми
Тандем-пресс
Середа, 14 жовтня 2009, 16:43      Ромни, Сумська область
Минулого понеділка 12 жовтня всі присутні на координаційній раді обговорювали одне питання: стан готовності міста до зими. Складалося враження, що завдання комунальників – переконати, що проблем немає. Ці слова супроводжувалися постукуванням зубів у холодному приміщенні виконкому, тож оптимізму не додавалося.

 

Начальник головного управління міського господарства Михайло Кочерга заспокоїв: всі підприємства до осінньо-зимового періоду готуються. Щоправда, не оминув він увагою проблемну котельню по вул. Київській. Раніше цим мікрорайоном опікувався молочний комбінат, тепер відповідальність лягла на плечі управління міського господарства та теплопостачальників міста. Станом на п’ятницю 9 жовтня інспекція дала дозвіл на проведення пуско-наладжувальних робіт, що є запорукою вчасного початку опалювання будинків жителів Засулля. Михайло Григорович також наголосив: «Ми повинні запустити тепло в будинки вчасно. І всі форс-мажори треба було відпрацювати трохи раніше, а не сьогодні. Звісно, є проблеми, але ми вникаємо в них, допомагаємо чим можемо, аби не ставити під загрозу початок  опалення в місті».

 

Заступник міського голови Юрій Литвиненко підбадьорив усіх: «Ми не вперше розпочинаємо опалювальний період, і якщо працювати в тому, режимі, що є зараз, то проблем ніяких не повинно бути». Міський голова Павло Помаран у відповідь на такі слова міг тільки тяжко зітхнути: «З одного боку проблеми є, з іншого – немає».

 

Начальник КП «Ромнитеплосервіс» Володимир Бєсєда сказав: «Всі котельні готові до опалювального сезону. Заповнення будинків ведеться за планом. Єдина проблема – котельня по вул. Київській. Там виникли труднощі через те, що наладчики ще не закінчили свою роботу, немає зв’язку пуско-наладки та монтажу». Виходить, поки «зв'язок» не з’явиться, мешканцям доведеться  і далі тремтіти від холоду?

 

Скаржилися комунальники на те, що мешканці нашого міста часто не законно беруть воду з тепломереж, що може спричинити зрив роботи котелень (воду беруть прямо із системи, а якщо труби не будуть заповнені на достатньому рівні, то і якість тепла буде відповідна). Мера Павла Івановича це дуже обурило, і він запропонував карати таких порушників. Але тут, як завжди, вийшла нестиковка: ті, хто хочуть карати, таких повноважень не мають, а ті, хто мають повноваження, зайняті іншими справами. Ось таке замкнене коло.

 

Начальники жеків переконували, що роботи з підготовки міста ведуться згідно графіку, особливих проблем у них немає. Цікаво змінюється риторика: якщо їх попросити залатати дах чи поремонтувати під’їзд, то проблем – безліч. А якщо готувати мережі до зими – то і проблеми зникли. Чудеса та й годі. А Юрій Литвиненко наголосив на тому, що треба ще раз перевірити ті об’єкти, по яким були скарги минулого опалювального періоду. Адже тепер буде достатньо двох підписів жителів під актом претензій споживачів для того, щоб документ вважався дійсним.

 

Здавалося, впритул зайнялися питанням боржників. Але так тільки здалося, бо далі слів міського голови: «Треба їх збирати і питати, чому не платять», справа не пішла.

 

В ході обговорення вирішили опалювальний сезон почати за графіком – 15 жовтня, а в лікарні – вже 12 жовтня. Крім того, наголосив П. Помаран на тому, що у тих бюджетних організаціях, які нехтуватимуть вимогами енергозбереження та економії тепла, будуть проблеми з теплопостачанням, бо його можуть просто відключити.

 

Тетяна Івасин

 

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Псел
Псел