Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Скоро зігріємось
Скоро зігріємось
Тандем-пресс
Середа, 14 жовтня 2009, 16:40      Ромни, Сумська область

Восени всіх без виключення турбує питання теплопостачання. Якою буде вартість газу для споживачів? Чи підтвердиться інформація про подорожчання газу на 20% для населення? Коли почнеться опалювальний період у квартирах?

 

Щоб отримати відповіді на ці та інші питання, журналіст газети «Тандем» зустрівся з головним інженером управління по експлуатації газового господарства Василем Дем’янченком.

 

Газ не дорожчає. Поки що

 

«На даний час інформація про подорожчання газу не підтвердилась, ціна залишається на існуючому рівні, - заспокоїв Василь Андрійович. Є 4 цінові категорії, вартість газу для яких залежить від рівня його споживання. Перша категорія – споживачі, котрі використовують до 2500 кубічних метрів газу за рік, сплачують по 0,48 грн. за м. куб. ІІ категорія – це споживачі, котрі використовують від 2,5 до 6 тис. кубометрів газу. Для них вартість газу становить 0,72 грн. третя і четверта категорії – мало чисельні, бо вони споживають газ об’ємом понад 6 тис. м. куб.

 

Загальна сума боргу населення за спожитий природний газ становить 1 млн. 934 тис. грн. До боржників застосовуємо різні шляхи впливу: проводимо роз’яснювальну роботу, попереджуємо про відключення (якщо за 10 днів оплата не проводиться, то відключаємо газ), подаємо до суду. Порівняно з попереднім роком, сума боргу дещо зменшилась.

 

Опалювання будинків почнеться за планом – з 15 жовтня, хоча є інформація, що, можливо, деякі заклади почнуть опалюватися пізніше. Цього року ми завчасно повідомляли, що в разі не надання довідки про наявність коштів на фінансування газопостачання управління буде змушене припинити постачання газу підприємствам, організаціям, освітнім закладам. З  таким розрахунком організовувався і навчальний процес у школах.  Крім того, ми зверталися до кожної бюджетної установи, в основному отримували підтвердження, що вони здатні оплачувати того об’єму газу, який передбачають витратити.

 

Щодо індивідуального опалення, то в кінці 2007 року змінився порядок відключення окремих приміщень багатоповерхових будинків від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання. Відповідно є наказ Міністерства житлово-комунального господарства, який затверджує юридичний порядок даного питання. Згідно цього наказу відключення може проводитися тільки всього будинку одночасно і за згодою всіх його мешканців. Але якщо дозвіл на перехід був виданий до часу введення цього наказу (6 листопада 2007 року), то він є дійсним і видаються відповідні технічні умови для переходу на індивідуальне опалення. Випадків відключення від централізованого опалення всього будинку було лише кілька. Це пов’язано з тим, що в одному будинку проживають різні категорії людей, тому це є мало реальним. Взагалі, процес переходу за останні два роки призупинився».

 

Дороге наше тепло

 

Начальник КП «Ромникомунтепло» Георгій Кунцевич розповів: «Згідно вимогам інспекції по цінам, передбачається підвищення тарифів на тепло з 1 січня 2010 року. Зараз споживачі платять 4,63 грн. за 1 м. кв., а з 1 січня ця сума становитиме 5 грн. Плануємо ввести двоставкові тарифи. Хочу запевнити всіх мешканців, що на ціні це не позначиться, просто фінансове навантаження взимку дещо зменшиться і перейде на літній період.

 

Щодо боргів, то станом на 12.10 населення не сплатило 541 тис. грн., а  74 тис. грн. – загальна сума боргу юридичних осіб. Ми з порозумінням ставимося до труднощів зі сплатою  за тепло і проводимо реструктуризацію боргів. При наявності заяви боржника та договору сума заборгованості розподіляється на термін від 3 місяців до 1 року.

 

Хочеться наголосити, що підприємство готове до опалювального сезону і незалежно від погодних умов тепло у будинках з’явиться з 15 жовтня. А також маю прохання до всіх споживачів тепла: економте теплову енергію у ваших домівках. Не нехтуйте утепленням вікон, закривайте двері до під’їздів, підвалів. Адже стан тепломереж у нашому місті не найкращий, але коштів вистачає лише на аварійний ремонт окремих ділянок, а не всієї мережі одразу. До початку нового року плануємо установити котли, отримані нашим підприємством по проекту ТАСІС. Завдяки цим новим котлам буде відчутна економія енерго- та тепло ресурсів».

 

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Показ продукції
Показ продукції