Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Встигнули за три години
Встигнули за три години
Тандем-пресс
П'ятниця, 09 жовтня 2009, 08:10      Ромни, Сумська область

Сесія міської ради рідко проходить у спокійній обстановці, з дотриманням вимог моралі та ввічливості. Останнє зібрання міських обранців теж не стало виключенням. Іноді складалося враження, що вони зібралися саме для того, щоб покричати, посперечатися, але так нічого і не вирішити. Ні, звісно, рішення приймаються, однак рідко обходиться без бурхливого з’ясування правоти одних чи не компетентності інших.

Несподіванки почалися з самого початку роботи пленарного засідання. Григорій Негреба вніс пропозицію закінчити роботу до 13 години і працювати без перерви. Знаючи красномовність деяких наших обранців, всі засумнівалися щодо реальної можливості такого варіанту, але все ж за його пропозицію проголосували. Далі сталося ще цікавіше: депутат від НУНС Микола Гора подав письмову заяву на ім’я секретаря міської ради Леоніда Набойченка про складання з себе депутатських повноважень. При чому він попросив розглянути його заяву без його присутності. Але депутатам це не сподобалося і вони не включили дану пропозицію до порядку денного, а вирішили дочекатися особистої присутності колеги (з огляду на те, що пан М. Гора на засідання сесій не з’являється, така зустріч видається мало реальною). Загалом, порядок денний затверджували 40 хвилин, через що надія на завершення роботи у тригодинний термін танула на очах.

Серед озвучених депутатських запитів першим прозвучала позиція В’ячеслава Губаря про незадоволення більшості батьків введенням шестиденного навчання у школах міста. За словами озвученої позиції, за роботу у вихідні дні з працівниками треба розраховуватися у подвоєному розмірі, тому економія видається примарною. І запропонував вчитися не по суботам (і все ж дати дітям можливість повноцінно відпочити протягом двох днів), а на початку літа, коли не витрачається ні тепло, ні світло. Начальник відділу освіти Зінаїда Горбик внесла ясність: подвійної оплати роботи вчителів у суботи не буде. Микола Коцупій напівжартома запропонував для більшої економії вчитися ще й по неділям, тоді канікули можна зробити ще довшими і зекономити ще більше тепла. Протягом розгляду цього запиту головуючому Леоніду Набойченку доводилося часто закликати депутатів до етики і толерантності, але з огляду на відсутність реакції з боку депутатів, це видавалося «гласом вопиющего в пустыне». У підсумку, рішення не пройшло, тому і далі дітям доведеться у суботу брати портфелі і йти гризти граніт науки.

Взагалі, шляхи економії коштів на енерго- та тепло ресурси можна знайти і більш гуманні, ніж надмірні навантаження для школярів. М. Коцупій в цьому контексті запропонував переглянути кількість штатних одиниць у структурних підрозділах міськвиконкому: «Чомусь ми на дітях економимо,  а не шукаємо, як зменшити затрати (бюджетні – ред.)». Депутат навіть навів приклади, де саме можна зекономити, маючи на увазі обтяжливий для міського бюджету центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Також зайшла мова про скасування посади заступника начальника відділу освіти, але вона теж не набрала достатньої кількості голосів.

А от при розгляді земельних питань міський депутатський корпус проявив небачену одностайність і робота пішла набагато швидше і злагодженіше. Певно, свій вплив дало відчуття голоду і втомленості, бо три години без передиху – це просто рекорд працьовитості наших депутатів.

У порядку денному стояло питання про заборону продажу алкогольних та тютюнових виробів у малих архітектурних формах, розміщених ближче 100 м до навчальних закладів. Було погоджено, що у місячний термін пройде обговорення даного питання і на наступній сесії приймуть остаточне рішення.

На подив усіх присутніх, наші обранці таки вклалися у три години роботи, хоча вражаючої результативності не показали.

Тетяна Івасин

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Мітинг
Мітинг