Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Одвічні мозолі нашого міста
Одвічні мозолі нашого міста
Тандем-пресс
П'ятниця, 25 вересня 2009, 05:32      Ромни, Сумська область

На засіданні виконкому говорили про підготовку міста до осінньо-зимового періоду, що є проблемою щорічною, проте щоразу актуальною, адже стан обладнання котелень і вік теплової інфраструктури з кожним роком стає все менш придатним для використання.

Теплові проблеми

Михайло Кочерга так і сказав: «Це є актуальним питанням нашого міста протягом всього року. Підготовка до зими передбачає роботи у 490 будинках, загальна готовність складає 80%. Житлові організації ще не здали жодного двостороннього акту на готовність до опалювального періоду, що викликає занепокоєння з огляду на те, що часу залишається мало – менше місяця. Загальна готовність котелень складає 90%, усунені певні недоліки у роботі. Установлені всі нові котлеагрегатів, отримані містом по проекту ТАСІС. Через відсутність коштів не вдасться задіяти їх в поточному опалювальному сезоні, а це б дало економію газу», - розповів М. Кочерга. Вказав він і на кілька недоліків у роботі сфери ЖКГ. Зокрема, 101 тисячі гривень не вистачає для проведення пуско-налагоджувальних робіт у котельні по вул. Київській. Станом на 10 вересня сума заборгованості за газ складає  275,4 тис. грн. Актуальним питанням залишається ремонт  покрівель котелень. Ведуться ремонтні роботи на мережах водопостачання та водовідведення. 401 тис. грн. використана на будівництво нової артезіанської свердловини, але зараз фінансування призупинено.

Не менш проблемним залишається питання відкритих каналізаційних люків та оглядових колодязів у нашому місті, значна частина яких залишається відкритими і цим самим представляє небезпеку. Вихід знаходять такий: замість металевих кришок встановлюють бетонні або дерев’яні щити.

Дочекайтеся канікул та лічильників

Далі пан Кочерга говорив про проблеми теплопостачання освітньої та медичної галузей. Хочеться нагадати, що Зінаїда Горбик, начальник відділу освіти, з дуже переконливим виглядом обіцяла на зібранні з директорами та головами батьківських комітетів, що найближчим часом встановлять лічильники у всі школи. Але за словами начальника ГУМГу, у ЗОШ № 2, 11, 7 досі немає теплових лічильників, а дошкільний заклад № 1 до цього часу не отримав обіцяного відремонтованого даху.

Зінаїда Горбик йому відповіла, що найближчим часом лічильники у школах № 11 і 7 планують встановити, а старий лічильник у ЗОШ № 2 скоро відремонтують. Також вона сказала, що цього навчального року канікули триватимуть з 19 жовтня по 8 листопада. Такі заходи вжиті задля максимальної економії лімітів тепла та електроенергії. Згадали на виконкомі про раптове підвищення вартості газу в січні цього року, чого зовсім не прогнозували під час розрахунку тарифу.

Підсумок доповіді начальника управління міського господарства був оптимістичним: «В цілому, заклади освіти та медицини можна вважати готовими до опалювального періоду, але після підписання двосторонніх актів з теплопостачальними організаціями».

Дороги є, тротуарів немає

Далі він говорив про стан доріг у місті. Прослухавши його доповідь напрошувався висновок, що тут все більші ніж оптимістично. Дороги полагодили на площі 25 тисяч м. кв., загальна сума робіт склала 2,8 млн. грн., і це ще не все. Поновлюють дорожню розмітку, наносять пішохідні переходи, завершуються роботи по асфальтуванню вул. Горького. Зі слів пана Кочерги випливає, що дороги у нас просто в ідеальному стані. Але чомусь він промовчав про асфальтне покриття на околицях міста і відсутність асфальту на багатьох дорогах міста. Ну тут все зрозуміло – немає грошей на проведення ремонту околиць, а от на центр хоч якісь копійки нашкребти вдалося.

Член виконкому Олександр Шовкун поцікавився, коли будуть звертати увагу на стан тротуарів по вулиці Гетьмана Мазепи, які або знаходяться в жахливому стані, або взагалі відсутні, тому людям доводиться іти по проїжджій частині. Особливо актуальним це питання стає перед початком дощів. Начальник ГУМГу Михайло Кочерга відповів, що єдиний можливий вихід –  підсипка, на асфальтування грошей немає. Водії платять транспортний податок, але цих грошей не достатньо на ремонт доріг, то що ж тоді казати про пішоходів, які безплатно користуються тротуарами? Тут і до ворожки ходити не потрібно, відповідь уже давно відома: тротуарів не буде. Михайло Кочерга зазначив, що скоро планується провести ямковий ремонт на вулицях Щучки та Дудіна. Досі не виконані роботи  по благоустрою Чапаєвського Спуску.  Саме ці пункти будуть стояти на першому місці при виділенні коштів у 2010 році.

Чистота потрібна не всім?

Наголосив М. Кочерга на проведенні акції «Чиста Україна – чиста земля», яка триватиме у цьому місяці, в рамках якої планують звільнити від стихійних звалищ «пивний ліс» та деякі села. Природоохоронна прокуратура вже зробила припис, де наголосила на якнайшвидшому проведенні робіт по вивезенню сміття з цих ділянок. У «пивному лісі» вже встановлені контейнери для сміття, заключають договори на вивезення відходів, але на покращення ситуації це майже не впливає. Прикро, що населення не помічає роботи інших людей, які регулярно вивозять сміття. Замість того, щоб зберігати чистоту і надалі, багато мешканців нашого міста навпаки – додають роботи комунальним службам та школярам, які теж частенько беруть в руки граблі та наводять тут порядок. І не бояться порушники ні табличок, ні оголошень по радіо, ні роз’яснювальної роботи, яку намагається проводити управління міського господарства.

Прозвучала пропозиція ввести штрафи за неповажне ставлення до оточуючого середовища. Але нюанси є навіть у цьому питанні, поскаржився пан Кочерга. Олександр Шовкун нагадав, що важелі впливу має одразу кілька організацій: санстанція, пожежна частина, дільничні інспектори. І відповідно до чинного законодавства можна покарати кожного порушника. А ще він порадив зробити таких осіб публічними, тобто щоб їх портрети стали відомі широкому загалу.

Взагалі, стан підготовки до зими та благоустрій міста є вічними проблемами, можна навіть сказати – мозолями нашого міста. І скільки не було спроб їх зрушити з мертвої точки, все впирається у відсутність достатнього фінансування. А так хочеться вірити, що шанс на вихід із цих одвічних проблем є…

Тетяна Івасин

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Святкові кульки
Святкові кульки