Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс до відзначення Дня рятувальника
до відзначення Дня рятувальника
Тандем-пресс
П'ятниця, 18 вересня 2009, 21:21      Ромни, Сумська область

до відзначення Дня рятувальника По тому, з чого починає розмову із журналістами керівник, можна зробити висновок про його ставлення до своїх підлеглих і очолюваної ним організації. Сергій Біляєв, полковник служби цивільного захисту, начальник ІІ спеціального центру швидкого реагування (СЦШР) почав свою розмову з медійниками із повідомлення про унікальну знахідку.

Їм вдалося знайти старовинну ікону Божої Матері Неопалима Купина. Неопалима Купина – покровителька всіх рятувальників, її іменем назвуть каплицю на території військового підрозділу. Знайдений  лик Богоматері налічує не одне століття, і пан Біляєв говорив про неї із щирим захопленням. А приводом для нашої зустрічі стала підготовка до відзначення Дня рятувальника (17 вересня), завершення будівництва каплиці на території військового підрозділу, і перейменування підрозділу та його подальші перспективи. Саме з цього можна було зробити висновок, що Сергій Васильович по-справжньому пишається своїми підлеглими та досягненнями своїх працівників.

- Сергію Васильовичу, розкажіть про новозбудовану капличку на території військового підрозділу.

- У кожної людини повинна бути віра у щось вище. Треба мати місце, де можна ізлити душу. Наша каплиця буде місцем, де співробітники зможуть поспілкуватися з Богом. Враховуючи специфіку нашої роботи, це – необхідність.

Мені дуже приємно, що до нас ходять займатися дітки. Не лише вихованці інтернату, над якими ми взяли опіку, а й діти наших працівників, жителі сусідніх будинків. У них є спеціальні пропуски з їх фотографією. Для них це багато значить. Насамперед, це моральне виховання, яке відіграє важливу роль. Скоро відкривається наш двоповерховий спортзал. На першому поверсі буде для атлетів, а другий – для боротьби, танців, рукопашного бою.

Я своїм офіцерам і прапорщикам постійно наголошую, що ми живемо як держава в державі, силові структури – невід’ємна частка держави. Коли новий працівник приходить у нашу частину, він повинен відчути себе господарем і внести свій внесок у спільну роботу. найголовніше для мене те, що зібрався той колектив однодумців, де кожен оцінює, що означає в наш складний час мати роботу, мати впевненість у завтрашньому дні. Ми єдина частина у нашій державі, яка укомплектована на сто відсотків, у нас немає жодного вакантного місця.

- Планувалося, що у частині діятиме кінологічний гурток для дітей. Він функціонує?

Так, він є.  Його відвідує близько 20 чоловік. Спеціальним автобусом їх возять на полігон, де разом з досвідченими кінологами діти працюють з тваринами. Коли існував Радянський Союз, були піонери, комсомольці. А після його розвалу більшість дітей виявилися викинутими на вулицю. Ми не хочемо, щоб так було і надалі, тому намагаємося приділяти значну увагу підростаючому поколінню. Офіцери нашого підрозділу поступово виховують у діток віру в майбутнє держави. Плануємо випустити буклети, у яких буде інформація про те, як діяти в надзвичайних ситуаціях, наприклад, коли розбився градусник. Адже тут не потрібна допомога бригади рятувальників, і кожен житель може самостійно ліквідувати ртуть.

- Відтепер Ваш загін змінив назву. Які це матиме наслідки?

Ми нещодавно перешли на новий штат – із Спеціального аварійно-рятувального загону на Другий регіональний центр швидкого реагування. Зміна спричинена тим, що з’явився більший об’єм роботи. Раніше ми обслуговували тільки Сумську область, то тепер нам дали Полтавську, Чернігівську, Харківську області, тобто весь північно-східний напрямок. Це великий об’єм роботи.

Для шліфування майстерності рятувальників ми постійно проводимо навчання в різних частинах України. Рятувальники – це люди, які морально, духовно і фізично є дуже витривалими людьми. Ті об’єкти, які ми будуємо на навчально-тренувальному полі, дозволяють нам тримати у належному стані рятувальні сили для того, щоб у будь-який момент прийти на допомогу людям. І це не високі слова. Наш підрозділ постійно обмінюється досвідом з іншими підрозділами нашої держави та закордонними колегами.

За 2008 рік ми отримали багато нової техніки, але навіть цього недостатньо, щоб бути на гідному рівні. Ми побудували вертольотний майданчик для мобільності загону. Ми постійно розвиваємося. Звісно, є труднощі, але оскільки ми прийшли сюди працювати, повинні встигати всюди – і в навчальному процесі, і в господарчому аспекті, і безпосередньо в рятувальних операціях. Роменська громада повинна знати, що є підрозділ, який у будь-який момент надасть спеціалістів для усіх видів рятувальних операцій: альпіністи, хімічний захист, кінологи, водолази.

- Роменська частина – єдина в Україні, укомплектована на 100%. Окрім повного штату офіцерів та контрактників Ви маєте ще й чудовий рівень технічного оснащення. Чи свідчить це про те, що вона на особливому рахунку міністерства?

Ми маємо підтримку нашого міністерства. У нас на належному рівні дисципліна, офіцери гідно несуть свою місію, всі спеціалісти Роменського підрозділу – професіонали, які проходили фахову підготовку у найкращих закладах України. Без вагань можу сказати, що кожен працівник підрозділу відчуває дружнє плече товариша, ми підтримуємо один одного у скрутній ситуації, і знаємо, що можемо на це розраховувати.

- Окрім безпосередньої роботи рятувальників Ви маєте ще й підсобне господарство. Розкажіть про нього.

Також ми маємо велику земельну ділянку, багато великої рогатої худоби, вулики, теплиці, де теж працюють фахівці-фанати землі. Маємо непогані показники збору урожаю. Враховуючи, що це не первинне наше покликання, вони нас цілком задовольняють. Земля  нам потрібна через недостатнє фінансування, а завдяки своїй ділянці маємо самозабезпечення, тобто суттєву підтримку. Цим ми теж можемо гордитися.

- З нагоди Вашого професійного Дня рятувальника, яке відзначається 17 вересня, чи очікується, що комусь на погони впадуть чергові зірочки?

Так, підвищення звань заплановане, але я не буду розкривати цієї таємниці. Взагалі, цьогорічне свято буде проведено масштабно, з показом техніки на центральній вулиці міста, з екскурсіями у частину, з урочистим освяченням нової каплиці. Треба додати, що її було збудовано рівно за три місяці силами офіцерів, прапорщиків, контрактників нашого  підрозділу. Люди працювали на ентузіазмі і фанатично. Очікуємо приїзд керівництва з міністерства, влаштуємо справжнє свято для громади нашого міста. Ми всіх чекаємо на урочистостях. Буде виступати наша гордість – військовий духовий оркестр. Там зібралися фанати музики, які підтверджують слова Федора Шаляпіна: «Мистецтво вічне, як саме життя».

Тетяна Івасин

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Жіноча гімназія
Жіноча гімназія