Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Несолодкі розмови про дешевий цукор
Несолодкі розмови про дешевий цукор
Тандем-пресс
П'ятниця, 18 вересня 2009, 21:19      Ромни, Сумська область

Виявляється, дешевий цукор – це не завжди добре. Адже завіз товару за нижчою ціною завжди провокує питання: «Кому це вигідно?». З приводу цього проблемного (як виявилось) питання міський голова Павло Помаран зібрав журналістів. Також у зібранні брала участь начальник відділу торгівлі Наталія Бондаренко, директор «Оазис-центру» Юрій Могилка та заступник міського голови з питань економіки, фінансів та соціального захисту населення Олександр Левицький

.

Наталія Бондаренко пояснила, що розподіленням дешевого цукру у різні міста займалося міністерство економіки:  «У Сумській області цукор розподіляло міністерство спільно з обласною державною адміністрацією (обласне управління з питань торгівлі), - пояснила Н. Бондаренко. - Підприємству треба було подати до області відповідну заяву, і там вже вирішували – задовольняти їх прохання чи ні. Наприклад, Конотопу відмовили. В міністерства для визначення міст були свої критерії відбору, на які ніхто не впливав. На Сумську область по наданим заявам треба було виділити 1,5 тисяч тонн, а виділили 600 тонн. Щодо Ромен, я телефонувала приватним підприємствам у галузі торгівлі і пропонувала залишити заявки на цукор. Мені надали заявку «Оазис-центр» і «Ромни-опт». Міністерство економіки із державних резервів надало «Оазис-центру» 10 тонн. Умов продажу міністерство не виставляло, регулювання проводилося тільки щодо розміру націнки. Також продаж вівся виключно вроздріб і через касу. Тому ми не могли продавати його на вулиці або на ринку, бо був потрібен касовий апарат для обліку кількості».

Був присутній на прес-конференції також пенсіонер Іван Наливайко. Він звинувачував представників влади у порушенні закону щодо отримання цукру «Оазис-центром». Мовляв, у торгівлю продукт поступав з тою націнкою, яку вирішив зробити директор задля більшої наживи. За його словами, треба було вести торгівлю на площах, аби всі бажаючі його купували. Тоді у полеміку вступив мер Павло Помаран, котрий пояснив, що інспекція по цінам висунула вимогу, аби весь дешевий товар проходив через касу. Міський голова доручив своєму заступнику Олександру Левицькому звернутися до інспекції по цінам для надання інформації щодо законності ведення  торгівлі через згадане підприємство. У випадку виявлення порушень будуть задіяні правоохоронні органи.

«16 вересня сюди приїдуть представники фонду державних ресурсів, аби вони провели продаж цукру по їхнім цінах, - сказав П. Помаран. - Але ця ситуація не така вже й проста. Я вважаю, що такі вкидки тільки створюють соціальну напругу, бо треба завезти стільки, щоб вистачило всім у місті. В іншому випадку будуть незадоволені. Постанова Кабміна не дала нам права самовільно розподіляти цукор».

Іван Миколайович Наливайко сказав, що він за чесне розподілення товару, треба роздати його малозабезпеченим категоріям. На жаль, пояснення міського голови щодо неможливості розподілення цукру між окремими категоріями населення не справили на нього жодного враження. Переконати його так і не вдалося, він вперто наполягав на своєму, не дослухаючись до інших.

Олександр Левицький пояснив, що влада не може втручатися в діяльність господарників і втручатися у їх справи. Коли була можливість подати заявки, інших бажаючих не знайшлося, саме тому дешевий товар отримав «Оазис-центр». Якби місцева влада мала б такі повноваження, був би розроблений відповідний порядок і визначили категорію осіб, які отримають цукор в першу чергу.  Тому торгівлю і надалі вестиме підприємство «Оазис-центр», яке виявилося спритнішим за решту.

Тетяна Івасин

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Залізничий вокзал
Залізничий вокзал