Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Шестиденка: за і проти
Шестиденка: за і проти
Тандем-пресс
Четвер, 17 вересня 2009, 22:09      Ромни, Сумська область

Школи міста Ромни у цьому навчальному році будуть працювати у шестиденному режимі. Саме так вирішили у відділі освіти відреагувати на вказівку оптимізації мережі освітніх закладів. Всі діти і батьки висловлюють незадоволення з приводу того, що школярі матимуть лише один вихідний день, що спричинить швидшу втомлюваність, зменшення інтересу до навчання. А найстрашніше – це може згубно і безповоротно позначитися на здоров’ї малечі шкільного віку.

Тільки уявіть, що ви щодня працюєте розумово і не маєте достатньо часу, аби відпочити  і відновити свої психічні та фізичні ресурси.

Полеміка з даного питання  відбулася минулого четверга за участю директорів шкіл, голів батьківських комітетів, міського голови Павла Помарана, його заступника з гуманітарних  питань Юрія Книги, начальника відділу освіти Зінаїди Горбик. Вся двогодинна дискусія проходила напружено, лунали діаметрально протилежні думки, але не відбулося найголовнішого – досягнення консенсусу, який задовольнив би усіх. Хоча рішення прийнятим все-таки було.

Ні для кого не є секретом, що освіта – галузь проблемна, недостатньо профінансована і часто вона виживає за рахунок внесків батьків або допомоги спонсорів. Як не прикро це звучить, але з цим вже змирилися. Про постійні вимоги щодо економії у навчальних закладах всі вже теж звикли. А тут – чергове випробування. Тепер школярі вимушені вчитися 6 днів на тиждень заради того, щоб на подовжених канікулах (3 тижні) зекономити тепло, електроенергію тощо. Саме  обговорення реального рівня економії і виявилося каменем спотикання зібрання.

Начальник відділу освіти Зінаїда Горбик сказала про аналіз використання енергоносіїв навчальними закладами. Однак ліміти використання ресурсів є не такими вже й великими, щоб директори могли забути про потребу економити. «Відділ освіти отримав листа від начальника управління по експлуатації газу Михайла Сидоренка про те, що у разі не надання довідки про наявність коштів на фінансування газопостачання управління буде змушене припинити постачання газу освітнім закладам», - сказала пані Горбик. Звучить трохи приречено, чи не так?

Далі перейшли до обговорення того питання, яке і зібрало всіх за круглим столом – шестиденного навчання. Міністерство освіти висуває одну вимогу до освіти – повинна бути дотримана регламентована кількість навчальних днів, а кількість навчальних днів на тиждень та терміни канікул залежить від рішення відділів освіти на місцях. З. Горбик назвала необхідністю виконання наказу щодо введення шестиденного навчання. «Враховуючи погодні умови, - сказала начальник відділу освіти, - виникла така необхідність і це питання вже розглядалося разом з директорами. Це не просто наша примха, а необхідність». І чомусь «ще раз сказала» про малу середню наповнюваність класів у Ромнах.

Голова батьківського комітету школи № 2 Павло Ткаченко розповів про 400 зібраних підписів батьків, які обурені цим наказом і не розуміють наказ, через який доведеться економити на здоров’ї дітей. «Тут не наведена медична статистика, згідно якої у Ромнах постійно зростає кількість неврозів», - сказав Павло Ткаченко. Він назвав експериментаторами наше місто і запропонував краще готуватись до зими – утеплювати вікна, приміщення, встановити лічильники, перевірити стан тепломереж.

Зінаїда Горбик відповіла, що кошти на придбання лічильників виділять і вже на наступному тижні всі заклади будуть обладнані лічильниками.

Голова батьківського комітету школи № 5 Іван Яременко висловився категорично: «Якщо держава хоче, щоб нація деградувала, то давайте введемо шестиденне навчання. Подовжені канікули теж тільки розслабляють учнів і їм важко влитися у шкільний процес».

Голова батьківського комітету школи № 8 Микола Каплун зачитав звернення батьків, які просять відмінити введення шестиденного режиму роботи шкіл. На їх думку, це жорстокий експеримент над дітьми. А довгі канікули спричинили те, що діти на три тижні залишилися без нагляду батьків.

Олександр Пилюгін, голова батьківського комітету школи №11, наголосив на надмірних навантаженнях сьогоднішніх учнів. Якщо за Радянського Союзу всі вчилися шість днів на тиждень і десять років (а не 12), рівень освіти вважався дуже високим, хоча навантаження не були такими великими.

Міський голова Павло Помаран поцікавився у присутнього депутата Павла Ткаченка, звідки можна взяти кошти на покриття всіх потреб освіти? І запропонував депутату винести таку пропозицію на сесію, хоча її підтримка більшістю є досить сумнівною.

Директор школи №8 Ірина Головач наголосила, що ліміти щороку скорочуються, і витрати на малі школи скоро призведуть до того, що вони просто не виживуть. Директор школи №2 Лідія Скрипка запропонувала скоротити апарат міської ради, що призведе до економії  коштів. «Безглуздо звучить лозунг «Ромни - місто для дитини», якщо цю дитину ніяк не фінансують». Поки теплі дні, вона пропонує працювати у посиленому режимі, аби потім не сидіти в холодних класах. Велику користь дали б групи подовженого дня, адже батькам школярів молодших класів нікуди подіти дітей після навчання.

Всі бажаючі могли висловити свою думку з даного питання. У підсумку, на голосування поставили пропозицію підтримати наказ Міністерства освіти щодо роботи у шестиденному режимі і з подовженими канікулами. Майже всі директори та більшість голів батьківських комітетів підтримали дане рішення. Можливо, це і дасть певну економію і без того малих коштів на освітні потреби, але минулої весни такий експеримент вже проводився. Проте на педагогічній конференції перед початком навчального року начальник відділу освіти Зінаїда Горбик навела цифри, які свідчили про вичерпання  майже всіх лімітів на тепло й електроенергію.

Тетяна Івасин

 

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

46
46