Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Новий рівень співробітництва
Новий рівень співробітництва
Тандем-пресс
Четвер, 17 вересня 2009, 22:08      Ромни, Сумська область

Влада часто створює проблеми для нормального розвитку бізнесу. Мається на увазі те, що більшість законів самі собі суперечать, і підприємцю важко зорієнтуватися у неосяжному правовому полі. А от приклади співпраці влади та підприємництва, ще, на жаль, рідкі. Минулої п’ятниці відбулася регіональна конференція щодо соціального партнерства бізнесу та влади.

На ній були присутні міський голова Ромен, приватні підприємці нашого міста, гості з інших міст області, керівник обласної організації роботодавців «Сумщина промислова».

Приємно, що голова правління «Української спілки промисловців та підприємців» в Сумській області «Сумщина промислова» Олександр Папусь назвав наше місто «кузнею кадрів», таке звання, за його словами, ми «перехопили» у Донецька. Він гордий тим, що центр перемістився саме на Сумщину. А його ставлення до малого бізнесу – тільки позитивне, адже його представники і самі наповнюють міський бюджет, і дають роботу іншим людям. За останній час сталися певні позитивні зрушення у сприянні розвитку малого бізнесу: був відмінений новий порядок адміністрування ПДВ, неправильне застосування фіксованого податку. Хоча і досі існують проблеми з пенсійними нарахуваннями, і багато інших. Але без проблем не можливий розвиток. У Сумах починає розвиватися соціальна відповідальність, коли бізнесмени окрім опіки над власним бізнесом дбають ще й про стан середовища поблизу їхніх магазинів, аптек, банків тощо. Між іншим, такий напрямок вже давно практикується в Європі. А от нашим роменським приватникам до такої відповідальності ще рости й рости.

Мер Павло Помаран теж роздавав компліменти: «Така конференція вперше пройшла в Ромнах, що є дуже приємним. Ми покажемо гостям наше місто, де є багато визначних місць». За словами міського голови, найбільше потерпає та громада, яка залежить від великого підприємства, і де не розвивається малий бізнес. Адже саме останній є гнучким, він забезпечує соціально-економічну стабільність у будь-яких умовах.

Виступила перед зібранням колишній мер Путивля, успішний підприємець Галина Меньшова. Вона розповіла про те, якою побачила владу із середини. Перш за все, жінка відмітила, що завдяки сучасній владі в Україні почав розвиватися малий бізнес. Однак до середнього бізнесу ще справа не дійшла, тільки мале підприємництво потроху розвивається. «У бізнес потрапляють тільки неординарні люди, які можуть змінювати світ, і яких не так вже й багато. На місцях влада працює так, що кровю серце обливається», - зізналася підприємиця. Щоправда, Г. Меньшова наголосила, що говорить виключно про своє рідне місто, ситуацію в інших містах вона судити не береться. Під час її виступу мер Ромен Павло Помаран слухав її, як свою колегу, дуже уважно, адже вона повідала багато цікавих і корисних деталей. Згадала Галина Меньшова, що з приходом кожного нового керівника – президента, губернатора – їх місто отримувало певні «бонуси»:  газ, дорогу, дзвін жалю у монастирі. За час своєї каденції мера пані Меньшова встигла побачити у владі різних людей, як тих, хто справді прагне підняти рідне місто, так і тих, хто тримається цієї роботи тільки заради отримання пристойної пенсії державного службовця. «Обличчя міста зробить тільки малий бізнес, - наголосила гостя з Путивля.  - Робота влади і бізнесу – це команда тих людей, на яких треба опиратися. Саме малий бізнес може створити інфраструктуру, за допомогою якої можна привабити туристів. Але туристичну галузь повинна взяти під свою опіку влада, тільки тоді будуть зрушення».

Всі бажаючі могли висловити своє бачення співпраці представників влади і бізнесу – двох гілок одного могутнього дерева – міста з нормальним рівнем розвитку. Було вирішено створити Роменське відділення обласної організації роботодавців, яке очолить знана успішна бізнес-леді Наталя Хорошаєва.

Марія Козаченко

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Масляня
Масляня