Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Героїчна роменчанка
Героїчна роменчанка
Тандем-пресс
Четвер, 17 вересня 2009, 22:04      Ромни, Сумська область

Тетяна Маркус – юна роменка, яка працювала у підпіллі у часи ІІ Світової війни. Кілька років тому їй було присвоєно звання Героя України. У 4 школі пройшов мітинг з ушанування імені сміливої землячки та на честь відкриття меморіальної дошки.

Директор школи Лариса Спичка розповіла, що дівчина народилася у 1921 році у будинку, розташованому неподалік приміщення сучасної школи №4. Вона плідно працювала на благо Радянської батьківщини, збирала інформацію, вивідану у німців. У жовтні 1942 року її схопили фашисти, довго катували і розстріляли у 1943 році. Дівчина була єврейкою за національністю і всіма своїми діями доводила, що фашистів готова знищувати завжди. Це їй і вдалося: вона знищила понад 30 чоловік-лютих ворогів.

Учні школи №4 працювали над проектом про життя Тетяни Маркус, який був визнаний кращим на Сумщині.

Міський голова Павло Помаран, підсумовуючи проведену школярами роботу по збору інформації про героїчну землячку, сказав: «Молодь, вихована на традиціях патріотизму, зможе гордо нести прапор України по всьому світу».

Виступив на зібранні і гість із Києва, президент ради національних товариств України, заслужений працівник культури Ілля Левітас: «Приємно бачити, як у Ромнах шанують пам'ять юної підпільниці. Ми 16 разів подавали прохання про присвоєння Тетяні Йосипівні звання Героя України, і ось нарешті дочекалися. Тетяна загинула у Бабиному Яру, у віці 23 років, коли була трохи старшою за вас – сучасних школярів. Але все своє коротке і багатостраждальне життя вона присвятила служінню своїй державі».

Міський голова та директор школи відкрили меморіальну дошку Тетяна Маркус, а учні поклали квіти у пам'ять про героїню.

Марія Козаченко

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

24
24