Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Не терпіть знущання!
Не терпіть знущання!
Тандем-пресс
Четвер, 10 вересня 2009, 15:23      Ромни, Сумська область

Замисліться, як дивно і нелогічно звучить вираз «насилля в сім’ї». Сім’я повинна бути твердинею, схованкою від насилля, а стає місцем, де кривдять жінку чи дитину. Колись вважалося, що насилля в родині – прерогатива неблагополучних сімей алкоголіків, наркоманів і бомжів. А решта - живе спокійно, мирно і щасливо. Звичайно, у них можуть траплятися конфлікти, але до рукоприкладства справа не доходить.

Відсутність офіційної статистики не випадкова. Через специфіку сімейних стосунків ці злочини ретельно приховуються жертвами від оточуючих. Жінками керує сором, відчуття жалю до кривдника чи страх за невідоме майбутнє життя без законного чоловіка. Однак, коли мовчить одна жертва, мовчать і тисячі таких самих жертв. Ця проблема повинна бути винесена на обговорення.

Жінки, котрі довгі роки терплять знущання над собою, і ті, які жодного разу не відчували на собі сили чоловічої руки, повинні однаковою мірою замислитися над цією бідою і зробити все від них залежне для її усунення. Як відомо, жінка – берегиня роду, її завдання – не прикриватися від побоїв, а створювати затишок у домі. І не можна назвати сім’єю тих людей, які здатні скоїти насилля – фізичне, сексуальне, фінансове, моральне чи психологічне. Сильно помиляється та жінка, котра терпить знущання  з думкою, що дитині потрібен батько, що причина – алкоголь чи проблеми у чоловіка на роботі, або що вона сама спровокувала таке ставлення. Безумовно, дитина повинна рости разом з мамою і татом. Але що дасть маленькій людині, у якої ще тільки формується психіка, той, хто свою силу доводить лише силою кулаків? Навіщо щодня боятися і терпіти того, з ким доведеться прожити все життя?  А потім не виходити на вулицю, щоб ніхто не помітив синців. І залишатися з такою страшною проблемою сам на сам.

Жінки, дайте відповідь на ряд питань:

1. Протягом останнього року чи траплялися випадки, щоб чоловік вас бив, штовхав або давав ляпас?

2. Чи був у цей самий період випадок, щоб чоловік змушував вас до сексу проти вашої волі?

3. Загрожував він вам будь-якою зброєю, або на словах казав: «Я тебе вб’ю»?

4. Чи поводиться він жорстоко з дітьми, іншими членами родини, домашніми тваринами?

5. Ви відчуваєте в його присутності страх?

6. Чоловік говорив вам образливі слова в принизливій формі?

7. Ви не можете висловити свою думку у спірному питанні і вимушені погоджуватися з тим, що каже чоловік?

8. Під час емоційних вибухів ваш чоловік може зламати, розбити якусь річ або викинути її з вікна?

9. Ви тікали з дому через агресивну поведінку чоловіка?

10. Ви без його дозволу не можете кому-небудь подзвонити, куди-небудь піти, він контролює кожну копійку ваших витрат?

11. Ви почуваєте себе вдома, як у в’язниці з жорстоким наглядачем?

Якщо ви відповіли позитивно хоча б на два цих питання, то ви піддаєтеся жорстокому ставленню до себе і будете зазнавати його в майбутньому. Запам’ятайте, чоловік, котрий одного разу посмів підняти руку на жінку, не зупиниться і не розкається! Від того, що ви будете сподіватися на зміни і нічого не робити, насилля буде лише посилюватися. Чому тиран буде змінювати своє ставлення, якщо жодні умови його життя не змінилися? Його влаштовує та ситуація, яка є зараз, а також ваша позиція жертви. Він знає, що його злочин лишиться безкарним, адже ви про нього нікому не розкажете. Дискомфорт відчуваєте лише ви – жертва, тому ініціатива повинна виходити від Вас! Звісно, легко зайняти позицію: «Найбільша проблема мого життя – чоловік». Але по-справжньому вільною ви станете лише тоді, коли усвідомите, що самі зробили певний вклад в ситуацію, яку маєте у стосунках з чоловіком. Збагніть, що все залежить від вас, а не від когось іншого!

Начальник відділу дільничних інспекторів міліції Анатолій Лобода розповів про ситуацію з насиллям в сім’ї у Ромнах та районі: «Передбачається кримінальна відповідальність у тому випадку, якщо насилля було скоєне більше двох разів або тілесні ушкодження мають середню ступінь тяжкості. Первинною є адміністративна відповідальність. В чому причина насилля? Жінки часто прощають своїм «милим» рукоприкладство, думаючи, що люблять свого законного чоловіка. Але ж кохання повинно бути без кулаків та синців! Хоча бувають і такі випадки, що побитим залишається чоловік, а не жінка. Хоча це – одиничні випадки.

Можу сказати, що саме від жінки залежить, як вплинути на цю ситуацію – терпіти чи ні, звертатися за допомогою у правоохоронні органи або і надалі ходити з синцями. Дільничні інспектори проводять профілактичну роботу в родинах, де є схильність до насилля – ті, хто зловживає спиртним та багатодітні сім’ї. Зараз на обліку стоїть 327 осіб, схильних до проявів насилля. У цьому році станом за 8 місяців поставили 238 чоловік, 48 з них – повторно.  Найбільше фактів насилля в сім’ї зафіксовано в центральному районі міста, у мікрорайонах Каховка, Засулля та Новолозовка. У Роменському районі звернень поступає менше. Жінки розуміють, що міліції повинен час, аби доїхати із відділку у віддалене село, тому частіше за все терплять побої або ідуть ночувати до сусідів.

Якщо виявляємо випадки насилля, виписуємо попередження, направляємо в суд, який може покарати кривдника обмеженням волі терміном до трьох діб або штрафом. Від останнього мало ефективності, бо це – один сімейний бюджет, тобто жінці самій доведеться платити за чоловіка-дебошира. Дуже шкода, коли до нас за допомогою звертаються люди похилого віку з проханням утихомирити п’яного сина чи зятя. Інша проблема – раніше таких осіб можна було відправити на примусове лікування до психлікарні. Тепер це здійснюється тільки на добровільних засадах. Хотілося б, щоб таких кривдників ізолювали до психлікарні хоча б на певний час. А добровільне лікування є річчю практично нереальною».

Якщо ви або ваші знайомі потерпають від насилля, не мовчіть, не терпіть! У Ромнах діє сімейний психолог, який може допомогти. Головне – вчасно звернутися і відстояти свою гідність. У колишньому театрі Ленінського Комсомола працює спеціаліст, котрий може допомогти. У вівторок та четвер о 18 годині на вас чекають. 

Тетяна Івасин

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Виставка техніки
Виставка техніки