Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Говорили про різне
Говорили про різне
Тандем-пресс
Четвер, 10 вересня 2009, 15:21      Ромни, Сумська область

Голови квартальних комітетів зібралися у приміщенні виконавчого комітету, аби обговорити ряд проблем: підготовку міста до святкування Дня визволення Ромен, прибирання сміття та прибудинкових територій, освітлення вулиць на околицях міста.

Про День міста

Заступник міського голови, керуюча справами виконкому Анжеліка Окіпна розповіла про заплановані заходи з нагоди відзначення Дня міста 16 вересня: робота містечка майстрів, розваги та  конкурси для дітей, відкриття зірки Тетяни Маркус на алеї слави, ветеранська каша і ярмарок сільськогосподарської продукції. Молоді активісти нашого міста пронесуть прапор у складі урочистої колони до братської могили. Очікують на виступ київських артистів, колективу циркачів. Закінчиться день дискотекою для молоді та святковим феєрверком. Транспорт продовжить курсувати до 23 години, і міський голова рекомендував 16 вересня зробити вихідним.

Заступник міського голови з питань економіки, фінансів та соціального захисту населення Олександр Левицький доповнив, що цього дня працюватиме українська кухня: продаватимуть млинці, вареники, пироги. Юрій Литвиненко, заступник міського голови з питань міського господарства, звернувся з проханням допомогти комунальним службам з наведенням порядку на території міста, особливо у його віддалених частинах. Штату робітників комунальних служб не вистачає на прибирання території всього міста, і часто трапляється, що біля двору прибирає хтось із чиновників, а власник житла  стоїть поруч і не вважає за потрібне допомогти йому. Голови квартальних комітетів часто спілкуються з жителями свого кварталу і тому мають безпосередній вплив на цих людей. Однак є й інша сторона медалі: на деяких порушників жодні слова  не діють і вони продовжують безкарно накидати сміття. Очікується, що працюватиме комісія у складі працівників СЕС, дільничних інспекторів міліції, голів квартальних комітетів, які спробують хоч якось вплинути на неохайних жителів приватного сектору.

 

Про амброзію та конкурс

Заступник начальника управління міського господарства Володимир Підгурський акцентував увагу на місцях найбільшого поширення амброзії, яка негативно впливає на самопочуття людей (особливо алергіків) і витягує всі соки із грунту. Найбільше поширена амброзія на вулицях Прокопенка, Садовій, Куйбишева, Бажанова, Червонопрапорній.

Говорив Володимир Леонідович і про вічну проблему нашого міста – договори на вивіз сміття. Він навів приклад Конотопу, де кварталам з найбільшою кількістю укладених договорів комунальні служби надають перевагу в питаннях грейдування чи підсипки  ґрунтових доріг тощо. І ще заінтригував: за результатами конкурсу на найкраще домоволодіння господар найохайнішого подвір’я отримає подарунки. Для цього спеціальна комісія проводитиме огляд претендентів й обиратиме переможця.

 

Про проблеми

Присутні голови квартальних комітетів могли розповісти про свої проблеми, що вони активно і робили. Зокрема, лунали прохання засипати яр на вул. Пролетарській. На вул. Федька з травня не працює радіо, а мешканці ніяк не можуть добитися від Укртелекому прокласти дроти, які організація пошкодила. Давно без освітлення у Ромнах залишається  цілий ряд вулиць. На вул. Засульській немає контейнерів для сміття і тварини постійно розтягують відходи, чого ще не встигла помітити санстанція.

 

Про плани та зміни

Начальник ГУМГу Михайло Кочерга цього дня був особливо щедрим на обіцянки. При чому, він сам себе ставив у тісні рамки, визначаючи конкретний термін виконання  обіцяного. Якщо слова втіляться в дії (чого ми всіляко йому бажаємо), то до кінця вересня на вул. Прокопенка з’явиться нова зупинка замість знесеної старої, на віддалених вулицях міста нарешті буде освітлення, встановлять майданчики для контейнерів для сміття.

Начальник Пенсійного фонду Алла Біленко звернулася до квартальних з проханням розповсюдити інформацію про те, що заробітчанам не зараховується як трудовий стаж період роботи за кордоном.

Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій Володимир Кишун відмітив, що нещодавні звіти дільничних інспекторів міліції, проведені вже вдруге за цей рік, піднімали ті ж питання, що і попередні, тобто нічого не змінилося і на них не відреагували ті, кого це стосувалося. Отже, дільничні знову залишилися сам на сам зі старими проблемами. Навіщо тоді взагалі проводити ці звіти перед порожнім залом?

Начальник управління Держкомзему Микола Цецюр на зборі голів квартальних комітетів повідомив новину: згідно постанови Кабінету міністрів, передбачено безоплатне оформлення та видача громадянам України державних актів на право власності на земельні ділянки. Дія цієї постанови поширюється на громадян, які ще  не отримали державні акти для будівництва, садівництва та ведення особистого селянського господарства.  Із стабілізаційного фонду на це планують виділити понад 5 млрд. 953 млн. грн. На сьогодні на рахунках Держкомземів ще немає цих надходжень, але до нового року акти все-таки отримають всі. За телефоном управління Держкомзему в Ромнах: 2-03-14 можна буде отримати змістовну обґрунтовану відповідь.

 

Про списки

На завершення начальник відділу реєстру виборців Валерій Спичка розповів про проблеми зі списками, у яких є велика кількість померлих громадян. І чомусь похвалився, що у нас в Ромнах ситуація зі списками виглядає ще не найгіршим чином. Це треба сприймати як виправдання недостатньої роботи відділу? Адже із року в рік стан поганих списків лишається незмінним. Валерій Володимирович попросив звертатися до їхнього відділу у разі виникнення будь-яких питань. І наголосив, що підставою для внесення змін у список є лише наявність письмової підстави: свідоцтво про смерть, довідка про виїзд із міста тощо. Мовляв, усне звернення нікуди не прикріплять.

 

Тетяна Івасин

17-24 вересня відбуватиметься акція «Чиста Україна – чиста земля», мета якої – добровільна спільна робота по озелененню міста, ліквідації стихійних звалищ, турбота про оздоровлення довкілля. Тому якщо вам приємно жити в чистому охайному місті, можете приєднуватися. Ви не отримаєте за це платні у вигляді грошей, зате матимете насолоду від споглядання результатів проробленої роботи.

 

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop13
konotop13