Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Проблеми освіти
Проблеми освіти
Тандем-пресс
Четвер, 10 вересня 2009, 15:20      Ромни, Сумська область

Перехід закладів освіти на дванадцятирічний термін навчання у цьому році проявився відсутністю десятих класівПерехід закладів освіти на дванадцятирічний термін навчання у цьому році проявився відсутністю десятих класів. Якщо для загальноосвітніх шкіл це є вже звичним явищем, то коледжі та училища стикнулися з такою проблемою вперше – через відсутність випускників 9 класів. Чи виникли у Роменських коледжах та училищі проблеми з набором студентів на перший курс? Саме про це і була розмова з керівниками закладів, які надають освіту робітничим професіям.

Сергій Коваленко, директор Роменського вищого професійного училища, розповів:

«Через плановий перехід освіти на 12-річний термін навчання не важко було спрогнозувати, що нас  чекає в цьому році. Проблема з контингентом абітурієнтів на базі 9 класів була відома давно і ми почали готуватися до цього заздалегідь. Зокрема, студенти, які поступали на базі 11 класів, тепер мають подовжений термін навчання (спеціально для них була змінена навчальна програма, яка стала більш поглибленою). Тим самим студенти отримають грунтовніші знання і вищий розряд після випуску. Інший вихід – робота з абітурієнтами Роменського та інших районів, випускниками попередніх років, а також приходять учні 10 класів, які в силу певних обставин зрозуміли, що середня освіта для них не обов’язкова, їм краще здобути робітничу кваліфікацію. Наша профорієнтаційна робота була направлена по всім цим напрямкам. Як результат, ми планували на бюджетні місця набрати 210 чоловік. На сьогодні маємо більше 220 студентів. Щодо контрактного навчання, то у нас навчається близько 20 контрактників. Із проблем, які є у нашому училищі, залишилося педнавантаження учителів, які викладають дисципліни загальноосвітньої підготовки. Раніше ми набирали 180 студентів, цього року – у половину менше. Через це багато викладачів мають навантаження менше ставки.

Щодо стану забезпечення підручниками та обладнанням, то училище оснащене на сто відсотків. Значна частина обладнання була виготовлена нашими студентами та викладачами. Це вимушена міра, бо за часи незалежності жодної копійки держава не виділяла на придбання чи поновлення матеріально-технічної бази, тому залучаємо спонсорську допомогу, надаємо певні платні послуги.

В училищі велика увага приділяється особистісному становленню молодих людей, розвитку їх ініціативи та творчості, словом, гармонійному розвитку студентів. Уже декілька років працює учнівське самоврядування, випускаємо газету «Калейдоскоп». Між іншим, Роменське ВПУ входить до списку кращих навчальних закладів України, чим мало хто може похвалитися. В Роменському районі тільки наше училище увійшло до цього переліку».

Щодо коледжів, то тут справи мають дещо гірший стан.

Ніна Рудь, директор коледжу Київського національного економічного університету, каже:

«Цей навчальний рік є дуже складним для нашого закладу. Проблема в тому, що всі наші першокурсники є жителями інших міст та районів області, а також мешканцями сусідніх областей. Ми набрали 70 студентів на бюджетні місця. Проводили агітаційну роботу, їздили по селам, розповідали про наш заклад. Порівняно з минулим роком, набрали лише 30% абітурієнтів. Проблема малої кількості студентів потягла за собою ще одну – забезпечення роботою викладачів. Ми звільнили 12 вчителів, що сталося вперше за 10 років.

Держава, на превеликий жаль, не виділяє грошей на купівлю підручників. Без грошей щось зробити вкрай важко, тому залучаємо спонсорську допомогу батьків.

Складно було і з випускниками шкіл: учні одинадцятих класів, набравши прохідний бал під час незалежного оцінювання, частіше обирають навчальні заклади ІІІ – ІV рівнів акредитації, а не училища чи коледжі. Це призводить до того, що до нас вони йти не хочуть, надаючи перевагу вузам з більшим рівнем акредитації. Раніше вузи закінчували набір студентів раніше за нас, тому ті, хто не поступив, ішли вчитися в коледж. Тепер же ми маємо однакові терміни вступної кампанії, а студенти рідко надають перевагу технікумам, а не вузам».

Олександр Кисіль, директор коледжу Сумського національного аграрного університету:

«Основний наш контингент – учні 9 класів міста Ромни. У 2008-2009 році жодного випускника у місті  не було. Порівняно з попереднім роком, ми виконали наповнення на 60%. Раніше поповнення першокурсників складало 180 чоловік, у цьому році – 106. Через це зменшилось педнавантаження у викладачів загальноосвітніх дисциплін, особливо це позначилося на годинах пенсіонерів. Стосовно контрактного навчання, то вже підраховано, що у цьому році ми недоотримаємо 150 тисяч гривень. Доведеться працювати в режимі жорсткої економії.

Коледж має надзвичайно потужний рівень матеріально-технічного забезпечення. У нас в Україні одне з найкращих умов для навчання робочим спеціальностям. У навчально-дослідному підрозділі є близько 400 гектар землі, де наші студенти можуть бачити реальні умови сільського господарства, вони працюють на сучасних тракторах, комбайнах тощо. Крім основної спеціальності, наші випускники отримують ще і диплом робочої професії. Адже без посвідчення про освіту зараз дуже важко влаштуватися на роботу. Завдяки якісній матеріально-технічній базі та навчально-методичного забезпечення наш коледж займає 22 позицію в рейтингу коледжів України аграрного спрямування (всього їх 116)».

 

Тетяна Івасин

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Юна художниця
Юна художниця