Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Нові дороги до Дня міста
Нові дороги до Дня міста
Тандем-пресс
Четвер, 03 вересня 2009, 07:32      Ромни, Сумська область

Нові дороги до Дня містаВ це дещо важко повірити, але нарешті центральна частина міста перетворюється на придатну для пересування територію, схожу на загальноєвропейський рівень. Всі центральні вулиці і бульвари міста отримають нове якісне асфальтове покриття. І це не ямковий ремонт, котрий через місяць активної їзди знову перетворюється на  ями різного розміру, а суцільне нове покриття.

Заступник начальника головного управління міського господарства Володимир Підгурський пояснив журналістам особливості нової технології.

- Дорогу робить Сумське дорожньо-експлуатаційне управління. Точної вартості ремонту назвати не можу, але орієнтовно це сягне 3 мільйонів гривень. Обсяг робіт значний – починаючи від вулиці Полтавської, потім – Комсомольський спуск, вулиця Соборна, бульвари Шевченка, Свободи та Московський. А закінчать дорогою на вулицях Горького (від пам’ятника Б. Хмельницькому до коледжу СНАУ) і Прокопенка.

Працює дві машини із Сумської організації. Принцип роботи новий для нашого міста – бітум переробляється в емульсію і гран відсів пошарово кладеться на дорогу. Це прогресивна технологія, вона менш затратна і вдвічі дешевша. Раніше треба було вирізати частину асфальтного покриття, і покласти туди новий асфальт. Але ця технологія мала недоліки. Тепер емульсія, за властивостями схожа на клей, розподіляється по дорозі у кілька шарів і пропитується гран відсівом. Одна машина прокладає кілька шарів такого покриття, в результаті чого отримуємо необхідний за товщиною слой асфальту. Такий ремонт є значно якіснішим і надійнішим.

Частину об’ємів виконає наше підприємство філія ДБУ-29. Фінансування доріг ведеться із обласного бюджету. Плюс надходження з транспортного податку. Були розмови про залучення грошей від  НАК «Нафтогаз Україна», але поки що ми не отримали від організації позитивної відповіді з цього приводу. Кабмін прийняв рішення про виділення певної суми на ремонт комунальних доріг в областях. Початково ця цифра становила 750 тис. грн., але Микола Лаврик збільшив обсяги по нашому місту, тому це цілковита заслуга губернатора.

За прогнозами, за два тижні – до Дня міста – роботи у центрі Ромен повинні завершити. Однак, всі задумані обсяги ми все одно не виконаємо. У страшному стані знаходяться дороги по вул. Гетьмана Мазепи, Горького, Щучки. Але втішних перспектив поки що немає. Працюємо тільки по центральному маршрутному руху через місто, на решту не вистачає фінансування.

Начальник головного управління міського господарства Михайло Кочерга теж додав позитивної динаміки щодо цього питання: «Вже надійшло 451 тисяча гривень із транспортного податку, які будуть направлені на ремонт дорожнього покриття. 70% доріг міста із 205 км мають  тверде покриття, решта є ґрунтовими і потребують підсипки та грейдування. Є вже графік їх підсипки. Із міського бюджету виділено кошти на закупівлю двох вагонів щебеню. До початку осінньо-зимового сезону буде проведено грейдування всіх мікрорайонів міста. Ці роботи виконуватиме ПП «Міськдорсервіс».

Від НАК «Нафтогаз Україна» ми плануємо отримати компенсацію за використання близько 18 км доріг у нашому місті. Саме таку ділянку їх великовантажний автотранспорт, який обслуговує нафтову галузь, постійно експлуатує і вона прийшла у жахливий стан.

Крім бюджетних надходжень залучаємо і благодійну допомогу. Вже освоєно близько 100 тисяч гривень від спонсорів.

Міський голова Павло Помаран на засіданні виконавчого комітету розповів про заміну покриття на пішохідному мості біля заводу «Поліграфмаш». Старі дошки прийшли у непридатний і небезпечний для експлуатації стан, тому ремонт тут вкрай доречний. Роботи вже профінансовані і вже практично доведені до завершення.

 

Тетяна Івасин

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

12
12