Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Спогади про байкаря
Спогади про байкаря
Тандем-пресс
Четвер, 03 вересня 2009, 07:25      Ромни, Сумська область

Цього року Роменська земля відзначає 95 років з дня народження відомого поета, байкаря, журналіста, педагога Павла Ключини. Минулої середи у приміщенні міськвиконкому зібралися ті, хто його знав, працював разом з талановитим земляком. Всі відгукувалися про Павла Юхимовича як особистість неординарну, щиру і чуттєву.

Наступні рядки знайомі багатьом ще зі шкільних рядків, адже цей твір Павла Юхимовича був обов’язковим для вивчення.

Комусь давай чужі світи,

Екзотику чужого гаю

Мені ж і снишся тільки ти –

Моя любов, мій рідний краю!

Однак Павло Ключина був цінний не лише як лірик, а і як байкар. Він випустив декілька збірок байок, у яких дуже влучно висміював вічні вади суспільства: пияцтво, лінощі, підступність тощо. Байкар народився у селі Великий Самбір Конотопського району, з дитинства любив красиву поезію та пісню. До війни працював викладачем української та російської мови у школі. У роки війни був поранений, після чого знову повернувся до викладацької діяльності. У 1955 вийшла його перша збірка байок, хрещеним батьком Павла Юхимовича як байкаря вважається Остап Вишня, чим може похвалитися далеко не кожен майстер слова.

Провідний бібліотекар районної бібліотеки Наталія Костенко розповіла про його роботу в краєзнавчому музеї та на журналістській ниві. І запросила всіх присутніх до бібліотеки, аби познайомитися зі збірками його творів.

Сказав теплі слова про свого діда його онук, журналіст місцевої газети Павло Ключник: «Я не застав свого діда, але знаю, що для багатьох тодішніх журналістів він став наставником, які потім були моїми наставниками. Це змушує мене теж відповідати його рівню. Зараз байкарів стало менше, певно через те, що змінилися часи і не треба ховатися за Езоповою мовою, аби розповісти про якусь проблему суспільства».

Академік академії оригінальних ідей, член спілки журналістів Валентин Бугрим підкреслив, що Павло Юхимович працював у складні часи тиску на інакодумців, але це не заважало йому активно друкуватися у популярному журналі гумору і сатири «Перець». «Павло Ключина відрізнявся від інших байкарів тим, що у його творах не було звичної моралі в кінці, а був влучний жарт, іронія, які у невимушеній формі змушували замислюватися над піднятою проблемою, - зауважив Валентин Володимирович. Але, на жаль, його ім’я рідко зустрічається в Інтернеті, що допомогло б популяризувати байкаря серед молоді».

Роменський кобзар Олександр Триус на зібранні виконав старовинну думу 17 століття «По горам, горам сам Господь ходив».

Ініціатор зібрання, депутат районної ради Надія Карпенко згадала про поета і байкаря в першу чергу як про друга її батька – Йосипа Дудки. «В районній газеті «Комуністичним шляхом» найактивніше працювало тріо – Павло Ключина, Йосип Дудка і Анатолій Воропай (тодішній редактор). Незважаючи на небезпечний час, ці друзі тримали високий рівень видання. Вони не просто писали про актуальне, а й поширювали небезпечні на той час ідеї націоналістичного характеру». Завершила Надія Йосипівна свій виступ байкою про горобця в орлиному гнізді, в якій говориться про те, що «Не всяк стає орлом, хто вліз в гніздо орлине». Такі поняття не втратили популярності і донині. А поза часом творять справжні класики. Тож і Павла Ключину можна зачислити до цього сонму.

img_6761_

Марія Козаченко

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Народна творчічть
Народна творчічть