Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Ліс, вогнище, друзі
Ліс, вогнище, друзі
Тандем-пресс
П'ятниця, 28 серпня 2009, 13:32      Ромни, Сумська область

Уявіть собі таку ідилічну картину: хвойний ліс, чисте свіже повітря, спокій, відсутність телевізорів та комп’ютерів і безліч друзів навколо. В такому місці відпочинок просто не може бути поганим, чи не так? З недавнього часу у підлітків віком від 14 до 18 років з’явилася чудова альтернатива проведенню канікул у «чотирьох стінах» або у звичайних таборах. Йде мова про пересувні табори наметового типу (ПТНТ). Вже третій рік у  них відпочивають і роменські діти.

Таня із 4 школи розповіла: «У нас щодня були нові різноманітні конкурси, ми жили в палатках, спали у спальних мішках, кожен день був насичений подіями. Це стало своєрідною школою виживання, адже до такого відпочинку без звичних для всіх зручностей не кожен може звикнути. Були випадки, що діти не витримували такого графіка і способу життя і їхали додому. Подобалося те, що ми самостійно збирали дрова для кухні, носили воду, допомагали куховарити».

«Міністр кухні» Коля Каплун каже: «У таборі виховували лідерів, різнобічно розвинених особистостей. У нас були тренінги про  дружбу, лідерство, здоровий спосіб життя. Дуже подобалося, що в нас була сувора дисципліна».

Журналісти поцікавилися, як саме вдавалося привчати всіх до дисципліни. Виявляється, за вимовлене погане слово учня відправляли по воду, а за вживання алкоголю чи паління – відправляли додому. Без поблажок.

Марина Зубач працювала в таборі волонтером. В її обов’язки входило допомагати в організації конкурсів, пропонувати нові оригінальні ідеї. Марина відмітила, що із Ромен завжди приїздили найбільш дружні команди, на відміну від інших міст області.

Щодо вожатих, то там працювали студенти Сумського державного педагогічного університету, а керівництво табору є співробітниками Сумського обласного центру відпочинку та оздоровлення, які самі ведуть здоровий спосіб життя і пропагують цю культуру серед підлітків. Зізналися діти, що вожаті у них були найкращі. І незважаючи на незначну різницю у віці, учні їх слухалися і поважали. Та це й не дивно, адже саме вожаті робили все від них залежне, щоб школярі поїхали лише з позитивними враженнями і кожен день був насичений подіями, конкурсами, іграми та розвагами. Приємно відзначити, що губернатор області Микола Лаврик особисто робив наголос на важливості саме такої форми відпочинку для активних підлітків. Адже де іще пропагують ідею справжнього патріотизму, здорового способу життя, виховання лідерських якостей. У кожного із трьох загонів була своя форма – синього, жовтого та червоного кольорів. На прощання всі відпочиваючі залишали автографи на футболках, тож тепер матимуть ще й таку згадку про чудовий відпочинок.

Чесно говорили школярі і про недоліки – занадто  коротка зміна. Пригадували з посмішкою і про перше враження від побаченого у таборі – палатки, відсутність звичайних ліжок. Але вже через кілька днів діти повністю адаптувалися до життя в лісі, пісні біля багаття замість голосних дискотек і підготовка до самостійного дорослого життя. А ще ж було щоденне купання в річці, катання на конях, сплави на байдарках і зустріч сходу сонця.

 

Як потрапити в ПТНТ?

У наметові табори запрошують дітей зі шкіл, чиї проекти соціального спрямування перемогли в обласному конкурсі. Зокрема, учні роменських шкіл писали роботи про діяльність учнівського самоврядування, здоровий спосіб життя, екологічні проблеми та молодіжний патріотизм. Вартість путівки становить 750 грн. за 14 днів, кошти виділяє обласний бюджет. Цього літа 74 юних роменців з усіх шкіл міста відвідали ПТНТ і повернулися звідти з найкращими враженнями. Тож якщо ви є романтиком у душі й активістом шкільного життя і бажаєте з користю провести два тижні на лоні природи, то цей відпочинок саме для вас. Безумовно, він сподобається не кожному. Тому якщо ви звикли просиджувати дні перед телевізором чи комп’ютером, то краще і надалі додержуйтесь такої «форми» відпочинку.

Тетяна Івасин

Ліс, вогнище, друзі

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Урочистий мітинг
Урочистий мітинг