Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Робота ДАІ: погляд із середини
Робота ДАІ: погляд із середини
Тандем-пресс
П'ятниця, 28 серпня 2009, 13:26      Ромни, Сумська область

Минулого четверга працівники ДАІ провели спільний рейд з кореспондентом нашої газетиМинулого четверга працівники ДАІ провели спільний рейд з кореспондентом нашої газети.

Під час двогодинного чергування вдалося зафіксувати кілька порушень правил дорожнього руху. Незважаючи на збільшені розміри штрафів, далеко не всі водії почали дотримуватися ПДР.  

Першим порушником під час спільного патрулювання був молодий чоловік, якому вистачило 10 хвилин, аби порушити одразу кілька пунктів правил дорожнього руху. Спочатку він зупинився у недозволеному місці на бульварі Шевченка. Потім здійснив задній хід автомобілем на перехресті. А на додачу, ще й перевищив швидкість. Результатом його дій стало складання адміністративного протоколу про порушення та штраф на суму 255 грн. Запитую у чоловіка, як він ставиться до дій патрулювальників. «А що тут скажеш? Я погоджуюся, що порушив правила, просто сильно поспішав. Тепер доведеться платити. Я взагалі-то намагаюся їздити за правилами, хоча один адмінпротокол проти мене вже складали. Теперішні штрафи зависокі, і доведеться вибирати – чи сплатити кредит за квартиру, чи штраф». Інспектор ДПС Роменського ВДАІ Євген Василенко  наголосив: «Якщо порушник протягом 15 діб не сплачує штраф, то його сума збільшується у два рази».

Євген Булавко, інспектор групи пропаганди, каже: «Проблем у співробітників Державтоінспекції вистачає: нас не забезпечують пальним, службові машини старі.  Кожне порушення треба фіксувати на фото- або відео носій. Інакше водій може і не погодитися, що щось порушив. Та й від агресивних водіїв іноді такого наслухаєшся, що аж дух перехоплює».

Далі нам трапився громадянин Росії, котрий читав правила дорожнього руху ще тоді, коли зупинятися біля автобусної зупинки дозволялося не ближче 15 м. Тепер ця відстань стала вдвічі більшою – 30 м. Однак водій цілком мирно погоджується, що незнання законів не звільняє від відповідальності.  І слухняно іде платити штраф до найближчого банку. З іноземцями зараз порядок більш суворий. Якщо він одразу не сплачує штраф, то транспортний засіб вилучають на штрафмайданчик. Їдемо далі. На переїзді власник іномарки виконує обгін автомобіля. Після його зупинки виявляється, що хлопець приїхав із Києва, де повсюди є попереджувальні знаки та відповідна розмітка. А Ромни великою кількістю знаків похвалитися не можуть. Тому вийшло, що водій, погано обізнаний із правилами дорожнього руху, і скоює порушення.

Мені іноді і шкода було порушників, але ж правила повинні стосуватися однаковою мірою всіх, незалежно від рівня їх обізнаності. Є і ще один рівень – доходів. Не секрет, що часто правила порушують власники крутих авто. Але їх притягнути до відповідальності вкрай складно, бо ті прикриваються своїми зв’язками та знайомствами. А на дорозі ведуть себе вкрай зухвало.

Треба  виділити і ще одну «касту» водіїв – таксистів. Не хочеться узагальнювати, але серед них рідко зустрічаються порядні водії. Наприклад, ми під час спільної роботи стали свідками, що водій таксі на переході поблизу «Оазиса» не пропустив цілу групу пішоходів. Але одразу зупинити його не встигли. А коли чоловік зустрівся нам в іншому місці, на зауваження працівників ДАІ про порушення, він подивився чесними очима і сказав, що нічого не порушував.

Окрема тема – скутеристи. Ці хлопці і дівчата рідко мають із собою шолом, котрий міг би врятувати їм життя чи здоровя. Однак, то шолом не пасує по кольору до взуття, то вдома його забувають, а то і взагалі – не знають, що він необхідний. Та й правила їзди вони дуже часто порушують, що стає причиною ледь не половини аварій. Тоді даішникам доводиться перекваліфіковуватися на інформаторів і розповідати про права та обов’язки власників двоколісних транспортних засобів.

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop25
konotop25