Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Про «швидку допомогу» та нову техніку
Про «швидку допомогу» та нову техніку
Тандем-пресс
Середа, 05 серпня 2009, 14:01      Ромни, Сумська область

29 липня відбулося засідання 36 сесії міської ради.

Того дня депутати і себе, мабуть, здивували, затвердивши порядок денний у рекордно короткий час – на все про все народним обранцям вистачило лише 20 хвилин.

Першим на черзі було обговорення депутатських запитів та звернень. Розглянувши запит Зої Солярик щодо будівництва внутрішнього туалету в школі №3, депутати вирішили, що це питання знаходиться в компетенції фінансистів, і спрямували його на розгляд бюджетної комісії та фінансового управління, зазначивши, що відповідь повинні отримати у 10-денний термін.

Більша частина порядку денного стосувалася так званих земельних питань. Їх депутати розглянули за півтори години, майже не зупиняючись. Без обговорення затвердили і звіт про виконання міського бюджету за І півріччя. Дещо зупинилися на питанні надання дозволів на проведення експертних оцінок земельних ділянок. Григорій Негреба висловив власну позицію щодо цього: на деякий час потрібно накласти мораторій, адже даючи такі дозволи, міська рада фактично продає земельні ділянки. Проте зважаючи на фінансову кризу та нестійку позицію гривні, можна недоотримати кошти до міського бюджету.

У ході розгляду питання щодо прийняття асигнувань 2010 року з районного бюджету до міського Павло Помаран повідомив депутатам, що нещодавно до виконкому звернулося керівництво Роменської ЦРЛ: в лікарні не вистачає коштів на придбання бензину для машин «швидкої допомоги». Роменці, які зверталися останнім часом до служби «103», ще раз відчули на собі «вартість» нашої «безкоштовної» медицини. Тепер для того, щоб отримати послуги лікаря «швидкої», потрібно забрати медиків власним транспортом або викликати таксі. В іншому випадку до вас просто не приїдуть. Проте лікарі в цьому не винні: у них просто немає бензину, а наявні 20 літрів палива вони бережуть як «зіницю ока», адже у випадку ДТП або будь-якої надзвичайної ситуації вони не зможуть навіть доставити потерпілих до лікарні. Міський голова Павло Помаран пояснив, що така ситуація сталася внаслідок недоотримання коштів з районного бюджету. Начальник фінансового управління Тетяна Ярошенко повідомила, що наразі район недофінансовує лікарню майже на 50%.

Не обійшлося того дня без обговорення «Еліпсу» (питання стосовно роботи цього підприємства порушуються на кожному засіданні). Йшлося про встановлення орендної плати на техніку та контейнери для сміття, які місто отримало в рамках європейського проекту ТАСІС.  Розглянувши це питання, депутатська комісія запропонувала встановити коефіцієнт орендної плати 1% від вартості технічного засобу. Андрій Жарий переконував своїх колег, що ця цифра замала. Депутат впевнений, що до розгляду питання потрібно підходити більш виважено, встановлюючи для техніки, що може приносити прибуток підприємству, до 5% орендної плати. А для іншої – менш прибуткової – можливо, і менше. У свою чергу Армен Агаханян, керівник ПП «Еліпс», відповів, що з високою орендною платою техніка підприємству просто не потрібна і нагадав, що у підсумку вся оренда ляже на плечі споживачів, адже доведеться підвисити вартість своїх послуг. До того ж, деяка техніка на даний час не працює, а великі контейнери для сміття взагалі ще не планується встановлювати, тому що в міському бюджеті немає коштів на облаштування майданчиків для цих контейнерів. Його активно підтримував Іван Хоменко, який пропонував знизити орендну плату до мінімуму, тобто до 0,1%. Деякі з депутатів взагалі висловлювалися на зразок: навіщо нам техніка, з якою лише проблеми, краще її повернути. В решті решт ні пропозиція А. Жарого, ні пропозиція І. Хоменка не отримали необхідних голосів. Втім більшість депутати все ж таки підтримали позицію комісії. Тож за техніку та контейнери для сміття ПП «Еліпс» до кінця цього року буде сплачувати 1% оренди до міського бюджету. Надалі її переглянуть. Наразі і депутати, і керівництво «Еліпсу» чекають на нові договори, які взялися скласти експерти проекту ТАСІС, адже угоди європейського зразку мають розставити всі «крапки над і». Їх чекали отримати в серпні, але, як повідомили на сесії, вони будуть готові лише в кінці року. Що ж, залишається сподіватися, що «заграница нам поможет».

    компактер, отриманий в рамках проекту ТАСІС На фото: компактер, отриманий в рамках проекту ТАСІС. Він повинен був працювати на міському сміттєзвалищі, але зламався. Не витримує європейська техніка чи то особливостей нашого сміття, чи та відношення до роботи наших спеціалістів.

Олена Юракова

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

39
39