Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Каратимуть суворіше
Каратимуть суворіше
Тандем-пресс
Середа, 05 серпня 2009, 13:55      Ромни, Сумська область

Раніше людину, яка викрала чуже майно на суму, меншу за 907 грн., притягували до адміністративної відповідальності. Уявіть стан бабусі, у котрої «завдяки» грабіжнику зникла і без того мізерна пенсія у 700 грн. А крадію за це доводилося сплатити лише незначний штраф. З 25 червня набув чинності закон, згідно з яким відповідальність стає більш суворою.

Після внесених змін до  Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за викрадення чужого майна з 25 червня кримінальна відповідальність настає за викрадення майна на суму, котра перевищує 60 грн. 50 коп. Заступник начальника слідчого відділу Роменського МВ ГУМВС України  в Сумській обл. Юлія Загамула розповіла про те, як це позначилося на роботі слідчих.

- Кількість порушених кримінальних справ зросла майже  вдвічі. Відповідно  збільшилася кількість скоєних злочинів. Адже раніше багато фактів викрадення майна рахувалися не злочинами, а адміністративними правопорушеннями, тобто каралися штрафом. Якщо особа не встановлена, то порушується кримінальна справа по факту, якщо відомо хто саме скоїв правопорушення, то негайно порушується кримінальна справа відносно конкретної особи. Відповідно, різко зросло навантаження на працівників слідчого відділення. Якщо раніше при відповідальності за крадіжку на суму більшу 907 грн. порушувалася кожна 10 справа, то тепер – кожна друга. У впровадженні у липні 2009 року  є 47 кримінальних справ проти 22 у минулому. Все це лягає на плечі слідчих, кількість яких не змінилася. Загальна кількість працівників слідчого відділу 12 чоловік. Середньообласне навантаження на слідчого складає 2,7справи на місяць, а у Ромнах 3,9.  З 2007 року прокуратура передала в міліцію розгляд всіх справ по факту смерті громадян (навіть якщо смерть не є кримінальною), але жодної нової одиниці слідчих не було введено у штат. А тепер навантаження ще більше зросло, тому якість слідства знижується. Адже кожній справі треба приділити час, розібратися у причинах, допитати підозрюваних, обґрунтовано довести вину.

В основному крадуть вироби з дорогоцінних металів і гроші. А в селі – велосипеди та електроінструменти. Справжній бум зараз спостерігається по крадіжкам мопедів. Їх шукати важко, а рівень захисту від угону недостатній. Та й власники часто ставляться до них вкрай недбало. Процент розкриття злочинів становить 73,6%.

 

Зараз зросла кількість рецидивів злочину, тобто коли злочини скоюють раніше судимі особи. Також впливає на злочинність вживання спиртного: часто крадіжки здійснюють саме у стані алкогольного сп’яніння.

 

Тетяна Івасин

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Церква
Церква