Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Тепер надія на шефів
Тепер надія на шефів
Тандем-пресс
П'ятниця, 31 липня 2009, 09:15      Ромни, Сумська область

24 липня у приміщенні міськвиконкому відбулося засідання «круглого столу» з питання подальшого впровадження в Ромнах ініціативи Президента України «Зігрій любов’ю дитину». Засідання проводив заступник міського голови з гуманітарних питань Володимир Книга, його учасниками були керівники та спеціалісти структурних підрозділів виконкому, робота яких пов’язана з наданням допомоги багатодітним родинам.

Начальник відділу сім’ї та молоді Олена Кревсун повідомила, що на території міста розроблено та впроваджено Міську програму підтримки сім’ї на період до 2010 року. За словами Олени Олександрівни, в Ромнах зареєстровано 92 багатодітні родини, в яких виховується 311 дітей; 71 сім’я має трьох дітей, 13 сімей – четверо дітей, три сім’ї – п’ятеро, три – шестеро, дві – семеро. На кожну родину складено своєрідний паспорт, в якому міститься інформація про її склад, умови проживання, проблеми та вид допомоги, якої потребує сім’я. Саме з цього починається робота, адже деякі сім’ї навіть не знають, що з народженням третьої дитини вони набувають статус багатодітної родини і мають право отримувати деякі пільги. Тож відділ сім’ї та молоді надає таким родинам консультативну допомогу. Кожній родині було запропоновано заповнити анкету, в якій вони мали зазначити, якого виду допомоги потребують. Деякі сім’ї вказували потребу у придбанні холодильника, пральної машини, телевізора та ін. Для інших головною проблемою є житло. Адже є багатодітні родини, які не мають свого власного помешкання або потребують покращення житлово-побутових умов. Саме це питання обговорювалося нещодавно на комісії по розподілу соціального житла. На території міста знаходяться гуртожитки, які  планується перевести в соціальне житло. І якщо депутати міської ради приймуть відповідне рішення, то декілька багатодітних сімей зможуть отримати найближчим часом хоча б кімнату в гуртожитку. Для цього їм потрібно стати в чергу на отримання соціального житла. За даними відділу сім’ї та молоді 37 сімей потребують поліпшення житлових умов, але на загальному обліку на отримання житла знаходиться лише вісім.

Відповідно до законодавства діти з багатодітних сімей мають право на пільгове оздоровлення раз на рік. Такі путівки вони отримують через відділ сім’ї та молоді. На сьогоднішній день 164 дитини з багатодітних та малозабезпечених сімей вже забезпечені оздоровчими послугами. Нещодавно з обласного бюджету було виділено 24 тис. грн. на придбання путівок в оздоровчий табір, тобто протягом серпня ще 20 дітей відпочинуть безкоштовно. Також багатодітні родини отримують 50% знижку за перебування та харчування дітей в дитячих садочках. Діти цієї категорії мають право на безкоштовне відвідування позашкільних закладів, у 2008-2009 навчальному році 33 дитини було звільнено від сплати за навчання в музичній школі. Значною допомогою у вирішенні багатьох проблем багатодітних родин повинна стати акція ««Зігрій любов’ю дитину», в ході якої планується підписати своєрідні угоди з роменськими підприємцями, вони візьмуть шефство над сім’ями, які потребують допомоги. Це може бути, вважає Олена Олександрівна, допомога у підготовці дитини до школи, будинку до опалювального сезону або придбання холодильника чи пральної машини. Наразі ведуться перемови з керівниками підприємств.

Про надання державної допомоги сім’ям цієї категорії присутнім розповіла представник управління праці та соціального захисту населення. Вона повідомила, що зараз на обліку в управлінні перебуває 23 багатодітні родини, які отримують державну допомогу малозабезпеченим сім’ям. 35 осіб отримують допомогу – 50 тисяч гривень - при народженні третьої дитини. Як і в інших випадках така допомога розподіляється помісячно: одноразова виплата складає 5 тисяч гривень, потім родині виплачується 1250 грн. щомісячно протягом трьох років. Раз на місяць спеціалісти управління перевіряють використання цих коштів, тому що бувають випадки, коли батьки використовують допомогу не на дитину, а для задоволення власних потреб, тобто в дитини немає ліжка, а вони купують, наприклад, телевізор, DVD або запчастини до машини. Тоді може порушуватися питання про припинення виплати. Позбавити допомоги можуть також за поданням дитячої поліклініки, якщо батьки не виконують своїх обов’язків з підтримки здоров’я дитини. Поки що припинення виплати через нецільове використання коштів в Ромнах не було, але деякі сім’ї вже отримали попередження.

Ірина Гальченко, в.о. директора центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, повідомила, що 26 багатодітних родин внесено до банку даних сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Всі родини обстежено, спеціалістами центру вивчено їх проблеми та запропоновано відповідну допомогу. З початку 2009 року п’ять сімей перебувало під соціальним супроводом: дві сім’ї знято з позитивним результатом, з іншими триває робота. До центру соціальних служб багатодітні родини найчастіше звертаються за допомогою в оформленні документів або покращення житлово-побутових умов.

Ніна Панченко, начальник служби у справах дітей, повідомила, що в цьому році службою направлено 21 позов на позбавлення батьківських прав, враховуючи те, що діти проживають в складних життєвих обставинах. 12 з них уже задоволено. Таку велику кількість Ніна Василівна пояснює змінами в законодавстві. З жовтня минулого року відповідно до нової постанови Кабінету Міністрів діти, від яких батьки відмовилися самостійно, не набувають статусу сиріт і позбавлені відповідно державної допомоги. Якщо раніше при нотаріальній відмові батьків опікун, найчастіше хтось з родичів, отримував на дитину кошти, що було значною допомогою, то тепер такий статус може мати лише дитина, батьків якої позбавили батьківських прав. Тому такі рішення є значною допомогою дітям та людям, які про них піклуються. На думку Ніни Василівни, головною проблемою є те, що деяким батькам діти потрібні лише через те, що на них виділяється допомога. Непоодинокими є випадки, коли таких батьків позбавляють батьківських прав стосовно одної дитини, а вони народжують знову і знову.

Підсумок зустрічі підвів Володимир Книга. Він зауважив, що одне з головних завдань – знати реальний стан кожної родини та конкретну допомогу, якої вони потребують. Також він повідомив, що найближчим часом буде проведено зустріч з керівниками підприємств, і за кожною родиною, що перебуває в складних життєвих обставинах, буде встановлено шефство.

 

Довідка. Проект "Зігрій любов'ю дитину" - благодійництво на підтримку багатодітних родин - започатковано на зустрічі Президента України Віктора Ющенка з представниками бізнесу та влади 11 грудня 2007 р.

Проект спрямовано на вирішення найболючіших проблем багатодітних сімей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

P.S. На жаль, законодавство у нашій країні допомагає лише тим, кому така допомога вкрай необхідна. В інших випадках — “спасіння потопаючих — справа рук самих потопаючих”.

 

Олена Юракова

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop6
konotop6